Far İkaz Uyarısı

Rexterr

Üye
İsim
Aydın
Merhaba arkadaşlar,

Geçenlerde sıcak bir havada aracımla yola çıktım yaklaşık  1- 2 km sonra 'sağ far - sol far kontrol kontrol ediniz' şeklinde bir uyarı çıktı. Gündüz vakti olduğu için sağa çekip tüm farları kontrol ettim herhangi bir problem göremedim. DAha sonra arabayı stop edip tekrar çalıştırdım ve herhangi bir uyarı kalmadı. Bu arada alakası var mıdır bilmem ama ilk uyarıyı aldğım an sıcaklık  ve nemin yüksekliği ve yola yeni çıkmış olmam nedenli klima max modundaydı. Benzeri bir problem yaşayan oldu mu ? Değerli görüşlerinizi almak isterim.

Hocam araç xenon ise yakında biter farlar

Hocam araç xenon ise yakında biter farlar
Hocam araç makyajlı highline, led farlar. Uyarıyı gördüğüm günden beri de bayağı kullandım bir daha görmedim. Açıkcası aklıma yazılımsal bir hata gibi geliyor ya..

Far Auto konumunda iken mi verdi acaba ?

belkide dönüş farlarınız tam sıkışmamış olabılır montaj aşamasında.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Far Auto konumunda iken mi verdi acaba ?

belkide dönüş farlarınız tam sıkışmamış olabılır montaj aşamasında.
Doğrudur hocam autodaydı. Bir ara servise uğrayıp baktırayım en iyisi.

Bugün evin önünde aracı çalıştırdım 

Parktan çıktım 

1 den 2 ye attım

Offffff!

Bilgilendirme ekranında !

"Sol kısa farı kontrol edin uyarısı çıktı"

+Altta lamba ikonu şeklinde sarı renkte  arıza bildirimi

+Üstte sarı ünlem işareti ikonu!

3 ü bi arada yani...

Resmen şoka girdim ! 

Araçtan inmek istemiyorum resmen

İnicem bakıcam eğer sol far yanmıyorsa ? 

Bana maliyeti 6500 lira olacak bu mk7,5 highline LED farın tek sol değişimi (çifti 13 bin diye biliyorum)

İnmek istemedim ...

Devam ettim ? Nerden hangi ödenekle değiştiririm full panik! 6500 deli para

Garanti dışıyım zaten 

3 sokak gittim 

Dayanamadım ....ekranda uyarılar devam!

İndim araçtan !!!

Ohhhhh!

Sol sağ stereo yanıyor! 

Kontağı kapattım tekrar çalıştırdım..uyarılarda gitti!

DSG paniğine eş bir korkuydu sanki  !!!

Ucuz atlattık 

@Savatage Geçmiş olsun hocam, 

Ama ampül patlamışta olabilir. llaki far komple değişecek diye bir şey yok :)  Sis farım ve viraj dönüş ampüllerim patladığında da "Sarı Ünlem, Kontrol Edin" li itiraz çıkıyor. 

Umarım bir daha hata olmaz ama ampülün ömrü bitebiliyor, yakında ampül far ampülü değiştirmek zorunda kalabilirsin. Ama konu sahibi arkadaş gibi bir daha hiç çıkmayadabilir :)

Bol şans.

Ben de bugün sağ farda aynı sorunu yaşadım arabayı açtım sağ farı kontrol edin dedi ışık yaktı sağ far sonradan geldi arabayı kapatıp açtım düzeldi sıkıntısız. Araçta replika Tayvan LED ampul var

Valla hocam ayiptir demesi 800 liraya Osram marka aldim. Şimdi ne yapacam bilmiyorum

Geri
Üst Alt