Flaşör içeriye göçtü YARDIM !!!

En kötü ihtimal gönderin bana yapıştırıp göndereyim. Ama Kargo işi maliyetli olur, benim maddi bir talebim olmaz 

Benzer durum golf 4 te başıma geldi. Düğmeyi söküp parçayı yapıştırmıştım yerine. Düğme sökülüp yapılabilir diye düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bugün bir oto aksesuarciya gittim gösterdim. Oradaki arkadaşın ilk kez karşılaştığı bir durumdu pek anlamam dedi ama anlattim yapanlar varmış çok zor değil diyorlar diyerek. Flaşöru yerinden sökmek 2 saniye bile sürmedi eliyle tek hamlede çıkarttı ancak tuşun içini açmak biraz ugrastirdi ben de dahil oldum bi 5 dakika kadar sürdü ama mekanizmanin mantığından anlayan daha hızlı açabilir ben pek anlamıyordum eleman da ilk kez açıyordu. Neyse sonunda nitekim açtık tırnak kırılmış, düşen kismi yuvaya yerlesririp hizli yapistiriciyla yapıştırdı ve taş gibi oldu. Toplamasi cok daha kolaydi ve yeniden taktık. (sökerken en önemli nokta kontağın kapalı olması) . yani yeni parca almaya gerek yok anlayacağınız. Konsoldan az cok anlayan birine gidin açıp yapistirsın. Istanbul/Avcılar yakinlarindaysaniz bu arkadaşa da yonlendirebilirim. 

@Kerogolf tamir edilir herhalde ama sonra yine sıkıntı olur çok mühim bir şey değil garanti dışı kalacak bir durum yok kibrit kutusu boyutunda bir parça bence değiştirmek daha sağlıklı

Bu tusun soketini cikarmaya calisan arkadaslar aracin kontagini mutlaka kapali tutun yoksa aracta uyari cikiyor ve vag kablonuz yoksa kapatamayabilirsiniz. Bosuna siniriniz bozulmasin.

@coskun023 tşkler hocam. Hiç multimedya ve klima paneline ellemeden elindeki mavi parça ile kaldırdığımızda dörtlü flaşör ekipmanı çıkıyor gördüğüm kadarıyla doğru mudur? 

@Tracy299 aynen hocam. Hatta elle tutup çekince bile geliyor. Arkasında iki kablo var kontak kapalı olsun. Kabloları geri takmadan kontağı açmayın, 

@coskun023 hocam dediğiniz gibi çıkarttım dörtlüyü komple. Sonrasında flaşör parçasını ayırdım tabi biraz zor oldu hepsi tırnaklı birbirine baya sağlam. En sonunda kırık bölüme ulaştım yerine tekrar köşelerinden oturttum ve arkasından yapıştırıcı sürerek kenarlarından sağlamlaştırdım. Sıfır gibi oldu teşekkürler yol göstermeniz için :)

Öncelikle merhaba umarım sorunu çözmüşsünüz. Bende golf 7 aracımda aynı sorunları yaşadım serviste parçanın tamamının değişmesi gerektiğini işçilikle beraber 320 Tl gibi bir fiyat çıkartılar. Ardından cımbız ve ya yapışkan bir bantla çıkarmaya çalıştım ama başarılı olamadım.Deneyecek arkadaşlarada tavsiye etmiyorum.
Arabamı Maltepe bulunan ender elektroniğe götürdüm usta işi 5 dk gibi kısa bir sürede halletti.
Çözüm çok basit resimde anahtarla gösterdiğim yerden bir tornavida ve ya plastik bir parça ile hafif bir şekilde zorlamanız sonucu parça yerinden çıkıyor ardından içindeki bir kaç kabloyu söktükten sonra kapaga rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.Yalnız işlemleri yaparken dikkatli olun çünkü röleye zarar verirseniz parça tamamen kullanılmaz hale geliyor.

IMG-0890.jpg

@ustuneroz34 valla hocam teşekkürler benimde bugün başıma geldi. Fotoğraftaki gibi anahtari takip söktüm içinde 4 tane büyük  tirnak var tırnakları açınca ana gövdeden 4lü düğmesini ayirabildim yaklaşık 5 dk. Aldi. Sorun çözüldü.

Geri
Üst Alt