Arka kapı trim sesi

@fatihdmrcan  Hocam merhabalar geçtiğimiz hafta sıfır 1.6 tdi comfortline golf aldım aynı sorun 3 gün sonra fark ettik ve denildiği gibi sesi duyunca o cızırtıran başka bir şey duyamıyorsunuz irrite edici olabiliyor. Bugün servise götürdüm aracı ilk başta bulunamadı sonra gidip yüksek basslı müzikler açarak titremeyi gösterdim. Sonra döşemeyi açıktık ve suçlu bulundu.

Fotoğrafını koyduğum plastik, kapı döşemesini çıkardıktan sonra cam açıp kapatan mekanizmaya erişimi sağlayan küçük bir kapak. Ve bunun yanakları yüksek bassta titreyip gürültü yapıyor. Küçük bir izolasyon malzemesiyle sorun çözüldü. 

Döşeme takma sökme işlemi hassas olduğundan güvendiğiniz yetkili bir serviste sağlam bir trim ustasına yaptırmanızı öneririm. Garanti kapsamında olduğu için para almadılar ama çok pahalı bir işlem değil sanırım.

umarım yardımcı olmuştur.

6D9799A9-8D98-4633-A9AC-0FF3E941708B.jpeg

@fatihdmrcan  Hocam merhabalar geçtiğimiz hafta sıfır 1.6 tdi comfortline golf aldım aynı sorun 3 gün sonra fark ettik ve denildiği gibi sesi duyunca o cızırtıran başka bir şey duyamıyorsunuz irrite edici olabiliyor. Bugün servise götürdüm aracı ilk başta bulunamadı sonra gidip yüksek basslı müzikler açarak titremeyi gösterdim. Sonra döşemeyi açıktık ve suçlu bulundu.

Fotoğrafını koyduğum plastik, kapı döşemesini çıkardıktan sonra cam açıp kapatan mekanizmaya erişimi sağlayan küçük bir kapak. Ve bunun yanakları yüksek bassta titreyip gürültü yapıyor. Küçük bir izolasyon malzemesiyle sorun çözüldü. 

Döşeme takma sökme işlemi hassas olduğundan güvendiğiniz yetkili bir serviste sağlam bir trim ustasına yaptırmanızı öneririm. Garanti kapsamında olduğu için para almadılar ama çok pahalı bir işlem değil sanırım.

umarım yardımcı olmuştur.

Ekli dosyayı görüntüle 19025
Merhabalar, aynı sorun herkeste olduğu gibi bende de var. Kapı döşemesine bastırınca ses kesiliyor. Bu kapağa ne şekilde izolasyon uyguladılar bilgi yada resim var mı? Yardımlarınız için teşekkürler.

@ugur67 İzolasyon malzemesinin ve uygulamasının fotoğrafını çekmedim ama bir ya da iki tarafı yapışkan siyah ince şerit sünger şeklinde tarif edebilirim. 

Kapının döşemesini açıldığında yüksek basslı bir müzik açın nerenin titrediğini görürsünüz. O plastik kapağın yanakları titriyor ve gürültü yapıyor müzik çalarken.

yanağın arkasına ince şerit bant gibi bir süngerden ihtiyacı kadarını yapıştırıp kapağı yerleştirin ve tekrar test edin. Gürültü gidince döşemeyi taktırın.

Edit: fotoğraftaki ürüne benzeyen bir malzemeydi.

77467B3A-437E-4BA9-9ED4-C37FD62F1E0E.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@onrnzl Hocam ben çözümü komple yalıtım yaparak çözmüştüm biraz maliyetli ama yaptığınıza değiyor.Doğuş oto kartala iki kez bu konu ile gittim ikisindede çözüm üretemediler.Sadece arka iki kapıya yapmıştım yaptıktan bir süre sonra ön kapılarda kulağıma gelmeyen trim sesleri gelmeye başlamıştı aracı satmasaydım önlerede yapacaktım.Golfün gerçekten standart ses sistemi çok başarı ancak trimleri zayıf yapmaları üzüyor.

DD5B449B-C1DC-4A10-8707-33DCD4846E76.jpeg

06F54435-AC40-4F86-AE5D-507BDE4E889A.jpeg

@onrnzl

@fatihdmrcan

hocam merhabalar,

Elle bastırınca ana trim kesiliyor. Ama kaplama bölümünde de titreşim var gibi. Tam olarak net değil. ( 1.fotoğraf )

Mavi ile işaretlediğim o plastik parçadaki yere (elle bastırdığımız yerin hızası) mi izolasyon çekiliyor yoksa saca temas eden tarafa kırmızı yerlere mi? (2.fotoğraf)

3.fotoğrafta ise kapı pandizotunun tamamına çekilmiş. O zaman ses sadece o plastik parça kaynaklı değil? Siz plastik parçaya da ilave izolasyon yaptırdınız mı?

B9E5BAD9-BC98-4DE8-A5E9-7E5BE1B726EB.jpeg

7EE8B9BB-C6BC-4AA5-A3BA-A31E1C5C297E.jpeg

558B4EAD-6989-4A76-9555-D458086BF051.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt