Arka kapı trim sesi

fatihdmrcan

Yeni Üye
İsim
Fatih
Öncelikle herkese Merhaba foruma yeni katıldım mk7 aracımıda yeni aldım bas seviyesi biraz yüksekte ses açınca arka kapılar trim sesi yapıyor.Bu sorunu nasıl çözebilirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Serviste bu konu ile ilgili yardımcı oluyolar mı bilginiz varmı?

Aynı sorun bende de var sağ arka kapıda, özellikle Spotify dan müzik dinleyince bariz şekilde belli oluyor. Bakıma götürdüğümde servise söyledim herhangi bir işlem yapmadılar,

Kapı trim sesleri hk:

Herkese iyi akşamlar,

Uzun zamandır devam eden,sinir sistemi sınırlarını zorlamaya başlayan (bence) ön ve arka kapılardan gelen trim seslerinden bugün itibarı ile nihayet kurtuldum,darısı bu  tür olaylardan muzdarip olanların başına  

Fakat gerçekten kapı ile kapı pandizotu arasında herhangi bir izolasyon malzemesi yok dolayısıyla sert plastik kısmı direkt olarak kaporta üzerinde dans ediyor ve buna atmosferik ajanlarda eklenince sıcak soğuk genleşme falan filan netice oluyor inter milan

Yaşımdan olacakki herhalde bu adam anlamaz kandırır göndeririz diye düşünselerde olmadı düşünceleri ters tepti artı öylesine cellallendimki kartal doğuş otoyu ayağa kaldıracaktım, neden ?

Sabahın 08:30 undan saat 12:00 kadar bekledikten sonra,bana gayet güler yüzle gelip adnan bey sorun giderildi aracımız yıkandı tekrar bekleriz dendikten sonra başladı bayramlık ağzımın açılması ve filmin kopması.

Tabiki servis danışmanı ve trim ustası sorun giderildi dedikten hemen sonra arabadan indim sağ ön kapıyı açtım ve bu kapıyla ilgili nasıl bir işlem yaptıklarını sordum,kem küm öhö şey gibi zırvalardan sonra sadece fitilleri sildiklerini ifade ettikleri andan sonrasını hatırlamıyorum....

Kendime geldiğimde doğuş oto Kartal'ın personel harici hiç kimsenin alınmadığı tamirhanesinde aracımın başında buldum kendimi,ve usta kapı panellerini söküyor ve ses yapması kuvvetle muhtemel bölgelere müdahale ediyordu

Neticede sorun çözüme kavuştu,mutlu oldum

Bilgilerinize sundum .

https://www.golftutkusu.com/index.php?/topic/3900-Golf-%C3%96n-Kons%C3%BCl-Ses/page__view__findpost__p__98497

sol arkadan benimde ses geliyor kapı açma kulpunun yanındaki döşemeye elimle bastırınca geçiyor 10dk sonra yeniden başlıyor.yaz döünüşü bende servise urayacağım garanti bitmeden

Yardımınız için teşekkürler bayram sonrası doğuş oto kartaldan randevu alıp aracımı götürecem açıkçası dışarıdada bu sorunu çözdürebilirim ancak kapıları tekrardan sağlam bir şekilde toplayamazlar diye endişe ediyorum.Komple aracın kapılarına yalıtım yaptırsam pahalıya çıkarmı herhangi bir bilginiz var mı? Teşekkürler

Tekrardan merhaba.Bugün aracımı randevu alıp doğuş oto kartala götürdüm ve sorun ile ilgili olarak çözüm yoluna gitmektense işi daha çok yokuşa sürüp beni diğer golflerde de aynı sorun olduğuna dair ikna etmeye çalıştılar ve orada olan comfortline bir golfe bindirip bak aynı sorun var dediler ve yolladılar arıza kaydı açın dememe rağmen açmadılar ve eğer açarlarsa aracın birkaç gün orada kalacağını söylediler bu konu ile ilgili ne tür bi yol izlemeliyim.Bu aralar kapılardan gelen ses aşırı derecede arttı artık beni rahatsız edecek seviyeye geldi.Çözüm için yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.

Tekrardan merhaba.Bugün aracımı randevu alıp doğuş oto kartala götürdüm ve sorun ile ilgili olarak çözüm yoluna gitmektense işi daha çok yokuşa sürüp beni diğer golflerde de aynı sorun olduğuna dair ikna etmeye çalıştılar ve orada olan comfortline bir golfe bindirip bak aynı sorun var dediler ve yolladılar arıza kaydı açın dememe rağmen açmadılar ve eğer açarlarsa aracın birkaç gün orada kalacağını söylediler bu konu ile ilgili ne tür bi yol izlemeliyim.Bu aralar kapılardan gelen ses aşırı derecede arttı artık beni rahatsız edecek seviyeye geldi.Çözüm için yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.
Tek çözüm servis,ısrarcı olmakta yarar var @fatihdmrcan

Tek çözüm servis,ısrarcı olmakta yarar var @fatihdmrcan
Israrcı oldum ama bana 2-3 tane baslı şarkıda yapıyor dedi.Araca böyle basit bir işlem için 1 gün kalacak dediler ve videosunu çekip almanyaya yollayacaz  onlarda kabul edermi bilmem dedi onlardan onay almadan aracınıza herhangi bir işlem yapamayız dediler.Açıkçası araca işlem yapmak istemedi usta istese 10dk sını almaz.Doğuş oto kartal biraz yoğun bir servis acaba daha sakin bir servise götürsem çözüme ulaştırırlarmı.Teşekkürler

Israrcı oldum ama bana 2-3 tane baslı şarkıda yapıyor dedi.Araca böyle basit bir işlem için 1 gün kalacak dedilererseniz ve videosunu çekip almanyaya yollayacaz  onlarda kabul edermi bilmem dedi onlardan onay almadan aracınıza m herhangi bir işlem yapamayız dediler.Açıkçası araca işlem yapmak istemedi usta istese 10dk sını almaz.Doğuş oto kartal biraz yoğun bir servis acaba daha sakin bir servise götürsem çözüme ulaştırırlarmı.Teşekkürler
Ben Kartal'da doğuş otomotivde yaptırdım ve buna mecburlar kaçış yok yapacaklar,isterseniz benim aracın fotoğraflarını gösterin @fatihdmrcn

Geri
Üst Alt