Silecek suyu haznesinin hacmi kaç litredir?

@firemage hocam merhaba. ürünü silecek suyu haznesine boşatıp üzerini su ile tamamlamanız gerekli. konsantre ürünlerin genelde kullanımı bu şekildedir.

Bu gün silecek suyu azaldı uyarısı verdi., kendi kendime dedim ki; tamamen biriteyim bakalım ne kadar alıcak su haznesi., baştan beri hep uyarı verdiği zaman doldururdum ve 3.5-3.7 lt. arası su alırdı., neyse silecek motorunu yakmamak için kademeli olarak ara ara cam su sıkarak tamamen bitirdim., gittim marketten 4 tane 1.5lt lik su aldım başladım doldurmaya., 3 tane 1.5 lt suyu sünger gibi çekti., 4. şişeyi de alır derken sadece 250ml aldı ve taşma noktasına geldi + 50ml 'de arada cam suyu koymuştum yani toplamda 4.8lt su aldı., hadi 200ml de hortumlarda falan olsa 5 lt ediyor., 6 litre olması gerekmiyordu bu deponun..? s=alala s=alala

silecek motorunu yakmamak için kademeli olarak ara ara cam su sıkarak tamamen bitirdim.
Geçen gün bende aynı olayı denerken fark ettim. Siz silecek kolunu çekili tutsanız bile bir süre sonra silecek suyu motoru çalışmayı durduruyor kendini korumak adına. Yani motoru yakmak biraz zor gözüküyor. :)

Almanlar harbiden yapmış arkadaş. :D

Bu gün silecek suyu azaldı uyarısı verdi., kendi kendime dedim ki; tamamen biriteyim bakalım ne kadar alıcak su haznesi., baştan beri hep uyarı verdiği zaman doldururdum ve 3.5-3.7 lt. arası su alırdı., neyse silecek motorunu yakmamak için kademeli olarak ara ara cam su sıkarak tamamen bitirdim., gittim marketten 4 tane 1.5lt lik su aldım başladım doldurmaya., 3 tane 1.5 lt suyu sünger gibi çekti., 4. şişeyi de alır derken sadece 250ml aldı ve taşma noktasına geldi + 50ml 'de arada cam suyu koymuştum yani toplamda 4.8lt su aldı., hadi 200ml de hortumlarda falan olsa 5 lt ediyor., 6 litre olması gerekmiyordu bu deponun..? s=alala s=alala
Değerli Ali Üstadım 

Arka silecekleri ve far yıkamaları hesaba kattınız mı?  Sanırım 200 ml den fazlasını alırlar. 

Ben maksimum ifadeleri yazmıştım fakat anlaşılıyor ki İfadem daha detaylı olmalı. 

Bu nedenle 6 litre olan ifademi kılavuz kitapçıkta belirtildigi gibi "4 -6 litre arasında" olarak düzeltiyorum. 

Hatamı düzeltme imkânı taniyan dostlarım olduğu için kendimi şanslı adlediyorum.

Teşekkür ederim Değerli dostum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selam arkadaşlar ben de iki gün önce silecek suyu uyarısı aldım. Direkt olarak şişe su ile mi tamamlayayım yoksa benzinliklerde vb satılan cam suyu konsantrelerinden mi tavsiye edersiniz?

Selam arkadaşlar ben de iki gün önce silecek suyu uyarısı aldım. Direkt olarak şişe su ile mi tamamlayayım yoksa benzinliklerde vb satılan cam suyu konsantrelerinden mi tavsiye edersiniz?
Hocam yaşadığınız bölge soğuk değil ise yarı su yarı camsil. Soğuk bir şehir ise antifriz takviyeli olanlardan alın.

Hocam yaşadığınız bölge soğuk değil ise yarı su yarı camsil. Soğuk bir şehir ise antifriz takviyeli olanlardan alın.
Hocam piyasadaki satılan araba cam sularını tavsiye etmiyormusunuz? Ben dün gece -3 derece hava tahmini depodaki yazlığı boşaltıp PO nun kışlık cam suyunu koydum ankarada eski aracımda su kabı donmuştu ve sonunda patlamıştı hatta arka silecekteki fıskiyeden antifirizli su çıkana kadar boşa akıttım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam piyasadaki satılan araba cam sularını tavsiye etmiyormusunuz? Ben dün gece -3 derece hava tahmini depodaki yazlığı boşaltıp PO nun kışlık cam suyunu koydum ankarada eski aracımda su kabı donmuştu ve sonunda patlamıştı hatta arka silecekteki fıskiyeden antifirizli su çıkana kadar boşa akıttım

Hocam koyduğunuz suyun dayanacağı değerler yazıyor üstünde. Değerler işinize yarıyor ise sorun yok ;)  

Arkadaşlar ben kış için,

232441-format-din-a6-300dpi-portrait.png

http://www.sonaxshop.com.tr/Xtreme-Antifrizli-Cam-Suyu-Kullanima-Hazir-3-LT,PR-84.html

bu ürünü aldım. Su haznesi tamamen boştu hepsini aldı yine de tamamen dolmadı.

Kış için güzel bir ürün tavsiye ederim.

Hocam fiyatıda extreme :)

Silecek cam suyu için o kadar para verilmez bence.
Shell inki güzel. Geçen sene kullandım. 4lt 15tl idi sanırım.
Daha ucuz isterseniz bimde 5tlye var.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam fiyatıda extreme :)

Her sıktığımda bi kötü olmuyor değilim, elim silecek koluna çok gitmiyor ama güzel :D  

Bundan öncesinde hep marketten aldığım hazır suları kullanıyordum, içine de Sonax'ın konsantre ürünlerinden ekliyordum :)  Gerçi onu da gören, Abi biz erikli içmiyoruz demişti :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Her sıktığımda bi kötü olmuyor değilim, elim silecek koluna çok gitmiyor ama güzel [emoji3] 
Bundan öncesinde hep marketten aldığım hazır suları kullanıyordum, içine de Sonax'ın konsantre ürünlerinden ekliyordum [emoji4] Gerçi onu da gören, Abi biz erikli içmiyoruz demişti [emoji4] 
Hocam bende marketten alıyorum normal sular kireçli sanki 20 yıl gidecek gibi bakıyorum 2 sene sonra satıyorum ama 2. El aldığım hiçbir arabada bu temizliği bulamadım hep yalan dolan bir keresinde sattığım c4 dü 2 sene sonra görmüştüm sahibi teşekkür etmişti çok hoşuma gitmişti ama biraz abartıyorum içmediğimi içiriyorum :)

Bu işin bu kadar ciddi olabileceğine inanmamıştım. Birkaç kez musluk suyu ve birkaç kezde normal camsil suyu döktüm hazneye bi sıkıntı olurmu?  Yada bu depoyu herhangi bir şekilde temizlemenin bir yolu varmı? 

Benim araç far yıkamalı yani bixenonlu.  

Depo tam 5 litre su alıyor. 2 hafta önce tamamen boşaltıp denedim 

Geri
Üst Alt