Boya Koruma Yaptırmaya gerek var mı?

Şuan Bostancı Ziebartta fiyat 749 ve indirimle 699 a düşülüyor.Sadece kaput kaplama 639. Bostancı Hak Cam da cam filmi 300 alabildigim en uygun fiyatlar idi.  Bunu yaptırmak yerine Sonax akademide Sıfır Araç Paketi ile komple cam filmi, önlere %35, arkalara %65 (ASWF marka, ön cam hariç) + kaput filmi (200 mikron, Oracal) + Nano Boya koruma + koltuk koruma (hediye)  1350 tl ye yaptırdım. @silvershadow un verdigi bilgiler sayesinde verdigim paraya değsin diye attım 3 gun otoparka bekledim. (beklemesi çok zor geliyor tabi insana). Yapılan işlemlerin bilgilerinin verilmesi ve verilen ilgiden de gayet memnun kaldım.

Şunu da belirtmekte fayda var dostlar bu tür firmalar haftasonlarında 20 tane araç iç dış yıkasalar ancak 1 boya koruma fiyatına denk geliyor. Bunu bildikleri için siz indirim için zorladıgınız vakit yapmazlarsa da bu örneği vererek her türlü indirimi alacagınızı da garanti veririm. Sonuçta istemeyenin bir yüzü kara :D

Neden komple film yaptırmadım derseniz. Aracı şehir dışı zaten yılda 1-2 kere kullanacagım. Şehiriçi için kaput koruma yeterli. O da TEM de öndeki araba,kamyon ,tırdan mıcır sekerse diye. Ön tampona belki yapılabilirdi ama sonuçta plastik parça oldugundan korunmasına pek gerek duymadım.
hocam izninle sorularım var, cevaplarsanız sevinirim :)

ziebart'daki hangi koruma hocam, diamond mu?

sonax hangi bayi? sonaxdaki kaput filmi tam boy mu?

Arkadaşlar, Ankara'da dbydetailing firmasında koruma veya işlem yaptıran var mıdır? Fiyatlar hakkında son zamanlarda konuşan oldu mu?

@silvershadow @magic ikinizinde yazılarını okudum, saf beyaz renk alacağım arada kaldım diyebilirim :)

Sent from my iPad using Tapatalk
Değerli Hocam;

Ceramic pro 9H yani; çakması değil de öz/hakiki/gerçek seramik koruma malzemesi piyasada 800 lira civarında 

Buna maskeleme, mutlaka ama mutlaka tecrübeli işçilik, polisaj makinası, öncesinde hare ve çizik giderme ve ondan da önce detaylı yıkama ve temizlik  farkı ile 1500 lira civarında fiyat istenmesini birazcık abartılı bulmakla birlikte normalde boya koruma adı altında yapılan Wax uygulamalarına 700 lira alındığıyla karşılaştırınca normal kabul ediyorum.

Her yıl yenilenmesi gereken boya koruma karşısında iki yıl dayansa zaten kendi masrafını çıkartır; ama yetmez gibi 5 yıl garanti veriliyor.

Ziebart bana kalırsa bu işi en profesyonel yapan şirketlerden biridir. EN azından belli bir fiyat ve kalite standardı var. Diamond gloss yaptırmak yeterli.

Sanılananın aksine metalik boyalardan daha fazla ihtiyaç vardır opak boyada. Çünkü üzerinde metalik boyalardaki gibi kalın cila tabakası bulunmadığı için nispeten düşük olan boya kalınlığı boya korumaya daha fazla ihtiyaç duyar. Beyaz opak olduğuna göre üzerindeki kuş pisliği dikkatinizden kaçar ve yıkatmaya da fırsat bulamazsanız kocaman bir lekeyle yaşarsınız arabanızı satana kadar. Yeteri kadar beklerse kuş pisliği ve böcek kalıntılarındaki kuvvetli asitler boyayı astara kadar eritebilir.

Son olarak da; boya koruma ipeksi mat bir parlaklık oluşturur boyada ve Hüsyin Hocamın Golf'ünü örnek vererek şu güzelliğe bakarak bir kez daha düşünün.. @theGenius

Ekli dosyayı görüntüle 1785

hocam izninle sorularım var, cevaplarsanız sevinirim [emoji4]ziebart'daki hangi koruma hocam, diamond mu?

sonax hangi bayi? sonaxdaki kaput filmi tam boy mu?
@magic hocam ziebart diamond gloss idi. Sonax kaput filmi tam boy idi. Bayi adi akademi ve dudullu giselerden girdikten sonra sagda kaliyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

@magic hocam ziebart diamond gloss idi. Sonax kaput filmi tam boy idi. Bayi adi akademi ve dudullu giselerden girdikten sonra sagda kaliyor

sağol hocam, şimdi bende arkalar %65 karartılmış zaten, kaput filmine de çok ihtiyaç duymam gibi geliyor, e koltuk koruma, ergo'nun deri kısımlarının bakımı vs kendim yaparım, Murat kardeşim pek sevmez koltuk korumayı, o vakit bu diamond iyi gibi bana, tek başına 700 TL...

galiba bu diamond, ultra ve nano'nun bir üstü di mi?

Evet dogrudur hocam. Benim bildigim daha fazla katman oldugundan dolayi daha uzun sure koruma demek. Ama sunu bilmenizi isterim diamond icin bahsettikleri omur boyu koruma garantisi icin her sene belli bir ucrete tabi olarak goturup bakimini yaptirmaniz gerektigi belirtilmektedir. Omur boyu korumanin bedelini de en basta aldiklari icin fiyati yuksektir. Kalitesi tartisilmaz derecede iyidir. Daha kalite birsey olsun derseniz würth markasina da bir bakin derim. Sonaxin fiyat kalite dengesi bana yeterli oldugu icin ben sonax i terci ettim. Zaten o kampanya da 31 ocaga kadar gecerliydi

Evet dogrudur hocam. Benim bildigim daha fazla katman oldugundan dolayi daha uzun sure koruma demek. Ama sunu bilmenizi isterim diamond icin bahsettikleri omur boyu koruma garantisi icin her sene belli bir ucrete tabi olarak goturup bakimini yaptirmaniz gerektigi belirtilmektedir. Omur boyu korumanin bedelini de en basta aldiklari icin fiyati yuksektir. Kalitesi tartisilmaz derecede iyidir. Daha kalite birsey olsun derseniz würth markasina da bir bakin derim. Sonaxin fiyat kalite dengesi bana yeterli oldugu icin ben sonax i terci ettim. Zaten o kampanya da 31 ocaga kadar gecerliydi

hocam senelik yenileme ücreti için bişey söylediler mi?

Onun icin birsey soylemediler ama bunu da goz onunde bulundurun

boya koruma tarzı ürünler için istenilen fiyatlar gerçekten astronomik rakamlar.. araç alırken her bir opsiyon için kılıkırk yarar şekilde inceleyip bütçe dengelerini koruduktan sonra halen alamadığımız aklımızda kalan opsiyonlara para harcayamayıp gelip burada 1500-2000 lira boya koruma kaput koruma adı herneyse bu tarz işlemlere para vermek bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası.sonuçta bu araçlar ciddi projelendirme ve fabrikasyon işlemlerinden geçtikten sonra hertürlü hava koşulları olumsuz şartlara göre test safhasından geçiyor.3-5 yıl içerisinde bu tarz araçların boyasında veya kaput kısmında önemli sorun olacağını düşünmüyorum zaten düzenli olarak aracın temizliğini yaptıktan sonra ilk günkü gibi araç temiz kalır.

boya koruma tarzı ürünler için istenilen fiyatlar gerçekten astronomik rakamlar.. araç alırken her bir opsiyon için kılıkırk yarar şekilde inceleyip bütçe dengelerini koruduktan sonra halen alamadığımız aklımızda kalan opsiyonlara para harcayamayıp gelip burada 1500-2000 lira boya koruma kaput koruma adı herneyse bu tarz işlemlere para vermek bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası.sonuçta bu araçlar ciddi projelendirme ve fabrikasyon işlemlerinden geçtikten sonra hertürlü hava koşulları olumsuz şartlara göre test safhasından geçiyor.3-5 yıl içerisinde bu tarz araçların boyasında veya kaput kısmında önemli sorun olacağını düşünmüyorum zaten düzenli olarak aracın temizliğini yaptıktan sonra ilk günkü gibi araç temiz kalır.
ben de bu söyledikleriniz gibi düşünüyorum ancak çok ihmal ederim, kuş pisliği vs de çok oluyor bizim bahçede, her an temizleme yapamam bu yüzden benim için şart gibi duruyor...

Değerli Hocam;

Ceramic pro 9H yani; çakması değil de öz/hakiki/gerçek seramik koruma malzemesi piyasada 800 lira civarında 

Buna maskeleme, mutlaka ama mutlaka tecrübeli işçilik, polisaj makinası, öncesinde hare ve çizik giderme ve ondan da önce detaylı yıkama ve temizlik  farkı ile 1500 lira civarında fiyat istenmesini birazcık abartılı bulmakla birlikte normalde boya koruma adı altında yapılan Wax uygulamalarına 700 lira alındığıyla karşılaştırınca normal kabul ediyorum.

Her yıl yenilenmesi gereken boya koruma karşısında iki yıl dayansa zaten kendi masrafını çıkartır; ama yetmez gibi 5 yıl garanti veriliyor.

Ziebart bana kalırsa bu işi en profesyonel yapan şirketlerden biridir. EN azından belli bir fiyat ve kalite standardı var. Diamond gloss yaptırmak yeterli.

Sanılananın aksine metalik boyalardan daha fazla ihtiyaç vardır opak boyada. Çünkü üzerinde metalik boyalardaki gibi kalın cila tabakası bulunmadığı için nispeten düşük olan boya kalınlığı boya korumaya daha fazla ihtiyaç duyar. Beyaz opak olduğuna göre üzerindeki kuş pisliği dikkatinizden kaçar ve yıkatmaya da fırsat bulamazsanız kocaman bir lekeyle yaşarsınız arabanızı satana kadar. Yeteri kadar beklerse kuş pisliği ve böcek kalıntılarındaki kuvvetli asitler boyayı astara kadar eritebilir.

Son olarak da; boya koruma ipeksi mat bir parlaklık oluşturur boyada ve Hüsyin Hocamın Golf'ünü örnek vererek şu güzelliğe bakarak bir kez daha düşünün.. @theGenius

Diyecek birşey bırakmamışsınız saygıdeğer Murat Hocam [emoji4]

@silvershadow

Perşembe günü Ziebartta diamond gloss ve koltuk, döşeme koruma yaptırdım. 798 TL. En azından kuş pisliği ve ağaç akarlarına karşı bi nebze olsun koruma sağlayacaktır. Park ettiğim yer ağaç altı mecburen lazım bu koruma.

Perşembe günü Ziebartta diamond gloss ve koltuk, döşeme koruma yaptırdım. 798 TL. En azından kuş pisliği ve ağaç akarlarına karşı bi nebze olsun koruma sağlayacaktır. Park ettiğim yer ağaç altı mecburen lazım bu koruma.

Değerli Hocam;

Hayırlı olsun .

Güzel bir tercih olmuş profesyonel bir marka ve ürün kullanımı bakımından sizi üzemyecektir.

Farkını kuş pisliği kaportada görünce üzerine elinize yarım litrelik bir şişe suyu döktüğünüzde akıp gidince daha iyi göreceğinizi düşünüyorum.

Aynen umarım görmem :) boya korumayı yapan işletme de aynısı söylüyor, hemen bir su dökün.

Aynen umarım görmem :) boya korumayı yapan işletme de aynısı söylüyor, hemen bir su dökün.

Değerli Şefik Hocam;

Boya korumadan sonra aracın daha az kirlendiğini fark edeceksiniz.

Bunun nedeni cilalı yüzeyin toz tutmaması olabilir.

Fakat yıkamada kullanılan malzemelere lütfen dikkat.

Meguiara's ın sarı şampuanı veya muadilleri dışında bir ürün kullanmamalı.. 

Ömrünü zatmak açısından bu detay önemli.

Ayrıca kuş pisliğini düzenli kontrol de önemli. Üzerinde kalırsa bu kez boya korumayı matlaştırıyor.

Istanbul Sonax Sirkeci benim yakin arkadasimin %25 indirim uygulatirim isteyen olursa...

By mertesref via Samsung S5

Geri
Üst Alt