1.6 TDI HIGHLINE DSG / KARMAŞA

Değerli Serkan Hocam

Hakkım varsa helal olsun.

Bana kalırsa bu konu bir başlık olarak açılıp sizin tüm bulgu ve videolarınızla tam olarak tanımlamayı hak ediyor.

Neden mi?

Sayenizde bilmediğim bir çok şey öğrendim. 

Ortalığı birbirine kattık gecenin bir yarısı..

Burada emeği geçen @ansolak nickli  Ahmet ve @calik nickli Alper Hocama da teşekkürü bir borç bilirim.
Yasayarak,tecrübe ederek ogreniyoruz hocam.bu forum ve sayenizde bende cok sevdigim marka olan Volkswagen'i daha iyi taniyorum.

Murat hocam sizden o narin kaleminizle bir Dizel partikül filtresi (DPF) konusu beklesem cok sey istemis olmam degilmi?

@sdrc @Srkn @ansolak @silvershadow

Güle güle kullanın.

Özellikle kışın teslim alınan 0 km araçlarda DPF in dolu olması normal. Bende de aynısı oldu, Murat Bey ile konuştuk konuyu.

Kısa mesafe kullandığınızda kaç devir ile kullanırsanız kullanın, normal kullanıma göre, mutlaka erken dolacaktır. Endişelenmeye gerek yok, ya biraz yol yapmalı ya da rölantide 10-15 dakika bitirmesini beklemeli. Rejenerasyon sırasında stop ettiğinizde ertesi gün motor tekrar soğuk olacağı için kaldığı yerden devam edemez. Yeniden başlar, yine tam ısınmışken stop ederseniz yine rejenerasyon eksik kalır.

7/24 yardıma hazırız :)  Yeter ki dostluk güzellik olsun.

Selamlar herkese. 
Alper hocam cok tesekkur ederim ilgine.o sizin guzelliginiz.

Bu mesajiniz sayesinde rejenerasyon oldugu anda araci stop etmeyeceğim.stop ettigimde fan çalışıyor.demekki stop etmezsem rejenerasyonu tamamlayacak.

Hayırlı olsun hocam.ALLAH ağız tadıyla güle güle kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.Olan olmuş artık hocam.Onun için keyfinizi kaçırmaya değmez.

Alper hocam cok tesekkur ederim ilgine.o sizin guzelliginiz.

Bu mesajiniz sayesinde rejenerasyon oldugu anda araci stop etmeyeceğim.stop ettigimde fan çalışıyor.demekki stop etmezsem rejenerasyonu tamamlayacak.
Serkan Bey. Her seferinde stop etmeden bekleyecek zamanınız olmayabilir. Eğer bir sonraki gün daha uzun süreli bir yol gidecek iseniz stop edin. Varsın yarım kalsın nasıl olsa sonraki çalıştırmada uzun yoş gidilecek.

Ama sürekli çok kısa mesafe kullanıyorsanız, bir seferinde stop etmeden rejenerasyonun bitmesiini beklemek daha uygun olabilir  

Merhaba Günaydın !

Makyajlı kasa olayı şanssızlık olmuş diyemicem hocam çıkalı çok oldu ve bu beklenen birşeydi, keşke takip etseydiniz, çok bir fark olmasada daha içe siner olurdu neyse sağlık olsun aracınız çok güzel kazasız belasız kullanın :)

bu arada 2015 Nisandan beri dizel Golf kullanıyorum partikül uyarısıyla hiç karşılaşmadım, araç kısa kullanımlarda fan açıyo fakat bu uyarı en son nokta sanırım, bu durum kullandığımız yakıt ile alakalı olabilir mi ? ben aracı aldığımdan beri shell den alırım yakıtı; çok nadir bir veya iki defa farklı firmalardan aldım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dpf (Dizel Partikül Filtresi) en büyük düşmanı soğuk havalarda kısa mesafe dur kalklı araç sürüşleri, Araç ısınmadan gideceğiniz yere varılması, gibi kullanım türlerinden kaynaklı tıkanma meydana gelebilir. Fakat kafaya takılacak çok büyütülecek bir husus değildir. Dpf uyarı vermese bile aracınızı sürekli yukarıda belirttiğim şekilde kullanıyorsanız.

Hemen hafta sonu kaçamağı yapın uzun yola çıkın Ailenizle güzel doğa seyahati yapın ve Dpf uyarısı silinsin :)  

Aracınız hayırlı olsun.Kazasız belasız kullanmak nasip olur inşallah.Ben mercedes'ten golf'e dönüş yapmak zorunda kaldım.Hiçbir opsiyon kullanmadan direk comfortline aldım.Mayıs ayında aldığım için makyajlı kasa ve tabii ki ötv süprizi denk geldi.

Kullandıkça (araç 2 ayda 1850km) şunu anladım ki ,eski aracımda olan bir çok teknolojik özellik gerçekten gerekli değil.Ben bu kadar konfor ve teknolojinin araç kullanma zevkini ve trafik dikkatini yok ettiğini düşünüyorum.Ben aracı alırken indirimler vs ile highline ile arasında (tdi için) 7 bin liraya kadar indiler ama ısrarla almadım.İkinci el kaygım yok.Araca bisiklet gibi biner malı da kullanırım.

Fazla takılmaya gerek yok.Şerit takip vs vs.Siz araca hükmedemiyorsanız boşverin şerit takibi.Bu size eleştiri değil sakın yanlış anlamayın.Kendi kendine park özelliği mesela.Eski aracımda sadece bir kez Antalya da denedim hepsi o.

Ben eski usul öğrendiğim araç kullanma sevdasındayım şahsen.Aynalarla park eder,trafiği dikizden kontrol eder,gözlerimi dört açarım.Yorulursam uzun yolda durur bir çay içer,aileme de bir mola verdiririm.Büyük şehir küçük şehir her trafik aynı oldu artık.

Görüşlerim naçizane böyle....

Geri
Üst Alt