Golf 7 için CarPlayli Desay multimedia cihazı geliyor

aynı cihaz bende var logo çıkmıyor.
Patrick ile konuştum, bir süre bekle çıkacak dedi ama sanmıyorum. Siz de yeni mi aldınız yoksa çözümü yok mu?

hocam önceki posta baktımda sizde bugğn taktırmışsınız:)patrick bekle dedi bir süre, bakalım düzelirse birbirimize haber veririz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kullandıkça sorularım oluşuyor:) aracı geri vitese taktığımda kamera arıyor fakat kamera olmadığı için siyah ekranda kalıyor, ben tıklıyorum görsel park’a o şekilde ops geliyor ekrana. Bunu ops’ye sabitlemenin yolu var mıdır? Mutlaka vardır ama vagcom ile çözülüyor sanırım bu?

Kullandıkça sorularım oluşuyor:) aracı geri vitese taktığımda kamera arıyor fakat kamera olmadığı için siyah ekranda kalıyor, ben tıklıyorum görsel park’a o şekilde ops geliyor ekrana. Bunu ops’ye sabitlemenin yolu var mıdır? Mutlaka vardır ama vagcom ile çözülüyor sanırım bu?
Vag com ile kamera özelliği kapanacak. Direk ops çıkar o zaman. 

selamlar türkce derken bu patrıckın sattıgı car play li cihazıda turkce yapabilicekmiyiz olursa cok güzel olur  
evet hocam. Eren ile birlikte kısa süre içinde türkçe yama yapmaya başlayacağız.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Aracın dashboard’da bulunan telefon bilgileri(rehber, gelen arama, cevapsız) görünmüyor. Carplay ile hiç gözükmüyor fakat bluetooth ile hem rcd330’a hem de aracın bluetoothuna bağlayınca çıkıyor fakat bu seferde şöyle bir durum var gelen telefonu direksiyondan açarsam aracın mikrofonundan, rcd330’dan açardam medyanın mikrofonundan konuşuyorum:) durum ilginç gerçekten ama çözemedim. Bu durum konusunda fikirlerniz varsa bekliyorum.

Patrick ile konuştum, bir süre bekle çıkacak dedi ama sanmıyorum. Siz de yeni mi aldınız yoksa çözümü yok mu?

hocam önceki posta baktımda sizde bugğn taktırmışsınız:)patrick bekle dedi bir süre, bakalım düzelirse birbirimize haber veririz.
3 aydır kullanıyorum, sadece radyo isimleri çıkıyor..

3 aydır kullanıyorum, sadece radyo isimleri çıkıyor..
Bu büyük sorun aslında, geçen sene polo allstar kullanıyordum, aynı tip medya ama onda böyle bir problem yoktu ve çok kullanışlı oluyordu. 330’da radyo ismide yok direkt frekans rakamları mevcut. Bir çözümü var mı acaba araştırdınız mı hiç? Sd kart ile atma gibi surumlar.

Bu büyük sorun aslında, geçen sene polo allstar kullanıyordum, aynı tip medya ama onda böyle bir problem yoktu ve çok kullanışlı oluyordu. 330’da radyo ismide yok direkt frekans rakamları mevcut. Bir çözümü var mı acaba araştırdınız mı hiç? Sd kart ile atma gibi surumlar.
Carplay özelliği için aldığımdan işin doğrusu pek bilgi bulamadım.

bu almış olduğunuz ürün ile alakalı olarak hocam kafam yine karıştı 76usd lik bir cihaz var iken neden fahiş fiyatlar ortada dolanıyor anlamış değilim,ürünün noname olduğunu yazmışsınız,ne kadar süredir kullanıyorsunuz ve ıphone için kullanım olabiliyormu ?
hocam o 76 dolarlık video interface leri veya paylaştığınız usb dongle ların hepsini unutun hiçbir işinize yaramaz. Ucuz yollu carplay istiyorsanız bizim konuştuğumuz yeni Carplay destekli MIB 2 cihaz şu (noname) https://tr.aliexpress.com/item/For-VW-Golf-7-MK7-VII-Passat-B8-MQB-Tiguan-Carplay-6-5-MIB-Radio/32826922121.html

Bunu alacaksınız en iyi en basit en ucuz çözüm bu. Burada arkadaşlar artı ve eksilerini konuşuyorlar konuyu okursanız. Gerçi mirrorlink li cihazla bu karışmış forumun düzenlenmeye ihtiyacı var ama. Mevcut ünitenizi söylerseniz yardımcı olmaya çalışırız.

selamlar türkce derken bu patrıckın sattıgı car play li cihazıda turkce yapabilicekmiyiz olursa cok güzel olur   :'(
Hayır. Carplay olan cihaz Linux işletim sistemi ve henüz elimizde firmware yok ancak Mirrorlinkli olan diğer cihaz WinCE ve elimizde firmware'i var ve yusuf hocam editliyor. Bir gün noname (Carplay'li) cihazın da firmware elimize geçerse onu da deneyebiliriz. Ancak Linux biraz daha zor. Başka zorluklar da var.

arkadaşlar merhaba, patrickten aldığım rcd 330 plus carplay verisyon elime geçti. 2014 tiguan için 10dk'da montajı yaptım herşey hatasız çalışmakta. yalnız kafama takılan birkaç soru var,

1-radyo logoları gelmedi, bunu nasıl düzeltebilirim

2-dashboardtaki telefon rehberi, arama vb bilgiler için aracın kendi bluetooth'una bağlanmam gerekiyor, sadece 330'a bağlanınca dashboardtaki telefon kısmından çözüm alamıyorum.
1. Malesef radyo logoları desteklenmiyor. Ayrıca Radyo isimleri de çıkmaz çünkü RDS desteği de yok. Çinde RDS kullanılmıyor nedeni bu.

2. Aracın kendi bluetooth u veya 330 un bluetooth u diye birşey yok. Carplay den yani iphone dan yapılan aramaları sadece ünite ekranından görebilirsiniz. MFA yani önünüzdeki ekranda görünmez. Bu hiçbir cihazda mümkün değil. Apple ile araç üreticileri arasında o kadar entegrasyon henüz yapılamadı. Ki zaten carplay bağlı iken o minicik erkrana da ihtiyacınız yok. Direksiyondaki talk butonuna basınca Siri ne istediğinizi soracaktır. Yeni aramam mesajım var mı? Ali'yi ara Ahmet'i ara diyerek zaten herşeyi yapmanız mümkün. 

Çinde ürününüzün çıkarıldığı araçta kamera varmış dolayısıyla geri görüş kamera aktif. Vag kablo ile kapatmanız lazım.

Aracın dashboard’da bulunan telefon bilgileri(rehber, gelen arama, cevapsız) görünmüyor. Carplay ile hiç gözükmüyor fakat bluetooth ile hem rcd330’a hem de aracın bluetoothuna bağlayınca çıkıyor fakat bu seferde şöyle bir durum var gelen telefonu direksiyondan açarsam aracın mikrofonundan, rcd330’dan açardam medyanın mikrofonundan konuşuyorum:) durum ilginç gerçekten ama çözemedim. Bu durum konusunda fikirlerniz varsa bekliyorum.
Cihazınızın üzerinde ekstra bir mikrofon yok ki olsa da kullanamazsınız.  Yeni taktığınız ünite üzerinde sol alttaki boş tuşun orada dahili mikrofon var. Sadece o kullanılır.  MFA ekranındaki telefon menüsünü açtıysanız yalnızca bluetooth la çalışır o ekran. Yukarıda da belirttiğim gibi carplay de mümkün değil. Hiçbir cihazda henüz böyle bir entegrasyon yok. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevaplarınız için teşekkürler, radyo tam hayal kırıklığı oldu gerçekten, geri görüşü de vagcomdan kapatarak çözeceğim.

mfa’da carplay ile bağlantı kurulduysa bluetooth zaten devre dışı kalıyor fakat araca bindiğimde bluetooth ile hem 330’a hem de arabaya bağlanıyorum, bu durumda mfa’da telefon bilgileri geliyor fakat tek fark direksiyondan telefonu açarsam tavandaki mikrofondan kullanıyorum, 330’dan açarsam medya son tarafındaki mikrofondan konuşuyorum ama bu da normal 2 farklı mikrofon var çünkü araçta şu an.

Diğer bir sorum şu; mfa’da ses başlığı altındaki menü kayboldu, buradan şarkı ve radyo isimleri yazıyordu kırmızı çizgili menüydü fakat bu tamamen gitti sadece telefon gelince bu menü çıkıyor ve telefpn numarası yazıyor, bunun kaybolması da normal sanırım ama sebebini çözemedim?

Cevaplarınız için teşekkürler, radyo tam hayal kırıklığı oldu gerçekten, geri görüşü de vagcomdan kapatarak çözeceğim.

mfa’da carplay ile bağlantı kurulduysa bluetooth zaten devre dışı kalıyor fakat araca bindiğimde bluetooth ile hem 330’a hem de arabaya bağlanıyorum, bu durumda mfa’da telefon bilgileri geliyor fakat tek fark direksiyondan telefonu açarsam tavandaki mikrofondan kullanıyorum, 330’dan açarsam medya son tarafındaki mikrofondan konuşuyorum ama bu da normal 2 farklı mikrofon var çünkü araçta şu an.

Diğer bir sorum şu; mfa’da ses başlığı altındaki menü kayboldu, buradan şarkı ve radyo isimleri yazıyordu kırmızı çizgili menüydü fakat bu tamamen gitti sadece telefon gelince bu menü çıkıyor ve telefpn numarası yazıyor, bunun kaybolması da normal sanırım ama sebebini çözemedim?
tavandaki mikrofon quadlock connector'e mi bağlı. eğer öyleyse olabilir diyeceğim ama bu da zor çünkü yeni ünitenizin quadlock connector üzerinden mic alışı da yok bildiğim kadarıyla. tam emin değilim siz onu iyice bir kontrol edin bence. 

2. Patrick in satış yaptığı sayfada da dikkat ettiyseniz yazıyor. Can't support MFA audio diye. Yani zihaz MFA ya ses bilgisi sağlamıyor.

MFA telefon menüsünü kendiniz mi açtınız? Ben henüz açamadım tam bilmiyorum ama evet telefon aramalarda falan çıkması lazım normal yani. Telefonunuz bluetooth ile bağlıyken MFA ekranından Telefon rehberinde ve son aramalarda gezebiliyor musunuz? Evet ise doğru çalışıyordur.

hocam o 76 dolarlık video interface leri veya paylaştığınız usb dongle ların hepsini unutun hiçbir işinize yaramaz. Ucuz yollu carplay istiyorsanız bizim konuştuğumuz yeni Carplay destekli MIB 2 cihaz şu (noname) https://tr.aliexpress.com/item/For-VW-Golf-7-MK7-VII-Passat-B8-MQB-Tiguan-Carplay-6-5-MIB-Radio/32826922121.html

Bunu alacaksınız en iyi en basit en ucuz çözüm bu. Burada arkadaşlar artı ve eksilerini konuşuyorlar konuyu okursanız. Gerçi mirrorlink li cihazla bu karışmış forumun düzenlenmeye ihtiyacı var ama. Mevcut ünitenizi söylerseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Hayır. Carplay olan cihaz Linux işletim sistemi ve henüz elimizde firmware yok ancak Mirrorlinkli olan diğer cihaz WinCE ve elimizde firmware'i var ve yusuf hocam editliyor. Bir gün noname (Carplay'li) cihazın da firmware elimize geçerse onu da deneyebiliriz. Ancak Linux biraz daha zor. Başka zorluklar da var.

1. Malesef radyo logoları desteklenmiyor. Ayrıca Radyo isimleri de çıkmaz çünkü RDS desteği de yok. Çinde RDS kullanılmıyor nedeni bu.

2. Aracın kendi bluetooth u veya 330 un bluetooth u diye birşey yok. Carplay den yani iphone dan yapılan aramaları sadece ünite ekranından görebilirsiniz. MFA yani önünüzdeki ekranda görünmez. Bu hiçbir cihazda mümkün değil. Apple ile araç üreticileri arasında o kadar entegrasyon henüz yapılamadı. Ki zaten carplay bağlı iken o minicik erkrana da ihtiyacınız yok. Direksiyondaki talk butonuna basınca Siri ne istediğinizi soracaktır. Yeni aramam mesajım var mı? Ali'yi ara Ahmet'i ara diyerek zaten herşeyi yapmanız mümkün. 

Çinde ürününüzün çıkarıldığı araçta kamera varmış dolayısıyla geri görüş kamera aktif. Vag kablo ile kapatmanız lazım.

Cihazınızın üzerinde ekstra bir mikrofon yok ki olsa da kullanamazsınız.  Yeni taktığınız ünite üzerinde sol alttaki boş tuşun orada dahili mikrofon var. Sadece o kullanılır.  MFA ekranındaki telefon menüsünü açtıysanız yalnızca bluetooth la çalışır o ekran. Yukarıda da belirttiğim gibi carplay de mümkün değil. Hiçbir cihazda henüz böyle bir entegrasyon yok. 
@m.unlu hocam benim arac ta 5" cihaz var,yani bir üst seviye için ideal,bu konularla alakalı olarak tam bir bilgiye sahip olmadığım için,kafam allak bullak oldu  :000296-medium:  linkte ki cihazla ozaman ıphone cihazımı istediğim gibi kullanabilirim ozaman, bu cihaz da peki geri görüş kamerası da montajı yapabiliyormuyuz ?

hocam o 76 dolarlık video interface leri veya paylaştığınız usb dongle ların hepsini unutun hiçbir işinize yaramaz. Ucuz yollu carplay istiyorsanız bizim konuştuğumuz yeni Carplay destekli MIB 2 cihaz şu (noname) [mention=893]m.unlu[/mention] hocam benim arac ta 5" cihaz var,yani bir üst seviye için ideal,bu konularla alakalı olarak tam bir bilgiye sahip olmadığım için,kafam allak bullak oldu 
 linkte ki cihazla ozaman ıphone cihazımı istediğim gibi kullanabilirim ozaman, bu cihaz da peki geri görüş kamerası da montajı yapabiliyormuyuz ?
geri görüş yapılır hocam ama kamera ile park sensoru aynı ekranda birlikte çıkmıyor. Yani park sensoru varsa önermem.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Günaydınlar herkese, 2015 Tiguanıma uzun incelemeler sonucu en kosteffektif multimedya uygulamasının rcd 330 plus olacağına karar verdikten sonra forumdan Eren @fcsrnve Yusuf @yusuf hocamla iletişime geçtim. Eren kardeşim sağolsun multimedya cihazı ve geri görüş kamerasını montaj apparatlarıyla getirtti ve bana yolladı. Akabinde yine montaj için Ankara dan Necati @necati ustayla birebir görüştü ve montaj için geçen pazar Ankara ya gittik eşimle. Eş dost görmüş olduk bu sayede. Sağolsun Necati usta Eren kardeşimin referansıyla geldiğim için Pazar günü  sabahı dükkanı açtı sabah 10 dan saat 15 e kadar beraber montajla uğraştı. Uzay gemisi doluluğundaki pla vs. herbişeyin olduğu golf7 sini de gördüm canlı canlı, kendi kendine park özelliğini de gösterdi bana, ağzım açık kaldı diyebilirim. Aracına aşık, kibar, işiyle tezat oluşturacak kadar naif ve de mütevazi bir insan. Tek bir saniye üff dediğini görmedim... Uzatmayayım, çok fazla resim çektim ama herkesin wi-fi si olmayabilir diye birkaçını koyuyorum buraya. 

Cihaza gelince: 

* Carplaysiz versiyonu türkçeleştirebiliyorlar ama bu +carplayli cihazı windows değil de linux yazılım tabanlı olduğundan  için henüz ingilizce kullanmak zorundasınız (Necati ustanın yorumu)

* Polodaki cihaza benziyor, yaklaşma sensörü yok

* Dokunmatik hassasiyeti ve bağlantı hızı başarılı

* Araç ve sürüş bilgileri, klima  vs cihazda çıkmıyor 

* Bluetooth kontağı çevirir çevirmezz bağlanıyor, sonra bağlantı kesiliyor ve 10 sn sonra tekrar bağlanıyor. Ses kalitesi golf7 ile aynı. 

* Radyo güzel, istasyon isimleri yazıyor ama logoları henüz göremedim

* CD çalar yok tahmin edeceğiniz üzere

* Apple Car Play ve MirrorLink özellikli USB girişi var ve aktif, çokta güzel çalışıyor

* AUX ve SD kart girişleri var ve aktif 

* Geri görüş kamerası uyumu güzel, görüntü net, kılavuz çizgileri yok, kamera ile park sensörü beraber çalışıyor ama ekranda sadece görüntü var. Normal vitese geçince park sensörü beliriyor. 

* Direksiyondaki tuşlar multimedya, radyo vs için aktif, sesli arama tuşu bile aktif ama telefona gelen çağrıyı MFA ekranda gelen arama ve isim olarak görüyoruz fakat giden aramayı MFA da göremiyoruz. Cevaplama/sonlandırma  yine direksiyondan telefon tuşu ile mümkün. Sağolsun olabilecek hertürlü hatayı da kodlamayla düzeltti Necati usta. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Cihazı getirme derdiyle uğraşıpta gerilmeyin bence, Eren kardeşim size yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Necati usta da montajı ve kodlamayı halledecektir.

*** Adı geçen tüm arkadaşlara tekrar teşekkürler. İşiniz gücünüz rast gelsin @yusuf, @fcsrn, @necati diliyorum..

Geri
Üst Alt