Golf 7 Fabrikasyon ve kronik arızalar linkli listesi

@silvershadow benimki düz vites.  Düz viteste de böyleyse büyük sıkıntı.  hiç memnun kalmadım.  Heryerden şakırtı tıkırtı geliyor. 
Allah Allaaah....

Manuelde kaçırma diyorsunuz...

Tırrrr diye ses diyorsunuz..

Her yanından şakırtı tıkırtı geliyor diyorsunuz...

Ya size Golf kasası giydirilmiş ve Golf taklidi yapan Tofaş satmışlar...

Ya da benim bildiğim üç yıldan beri satılan Golflerde olmayan şey sizin başınıza gelen...

Sizden cidden ricam

Şasi numaranızı özelden gönderin dostlarımıza sorgulatalım.. daha önce işlem görmüş bir makine mi sizinkisi?

Aracın devri düşünce stop etmeden önce titremesi gibi devirsiz kullanılması halinde tırrrr diye titremesi neden normal değil size göre?

Moderatör tarafında düzenlendi:

BU sorun sadece bende mi var. Yardım edecek kimse yok mu ?
Benim araçta da şöyle Bi sıkıntı oldu trafikteyken 1. Vitesse geçmedi debriyaj yenilememe rağmen ve beni trafikte sıkıntıya düşürdü ama bu Bi kaç kez oldu, sık sık tekrarlanan Bi olay değil, aracım daha 9 bin km'de

Sent from my iPhone using Tapatalk

Debriyaj pedalini birakirken benim aractan da ses geliyor bazen. Ama gazi birakip tekrar basinca bosluk durumu yok.

Sayın hocam debriyaj pedalını bırakırken ki ses hangi şartlarda gerkeçleşiyor sizde..? Mesala aracı vites boşta çalıştırırken devamında motor çalıştıktan sonra debriyajı bırakırken geliyor mu? yada tafik ışıklarına yaklaşırken durduktan sonra vitesi boşa alıp beklemeye başladığımızda ses geliyor mu? yada sıkısık trafikte..

Sayın hocam debriyaj pedalını bırakırken ki ses hangi şartlarda gerkeçleşiyor sizde..? Mesala aracı vites boşta çalıştırırken devamında motor çalıştıktan sonra debriyajı bırakırken geliyor mu? yada tafik ışıklarına yaklaşırken durduktan sonra vitesi boşa alıp beklemeye başladığımızda ses geliyor mu? yada sıkısık trafikte..
hocam çok dikkat etmedim ses ne zaman geliyor diye ancak boş vitesle ilgili durumlarda gelmiyor. 

kalorifer veya klima fani çalışırken üfleme sesi dışında bir pervane benzeri ses alıyorum. hatta bugün arkadaşım kaputun oradan da geliyor dedi dışarıdan. 

havalandırmayı kapatınca direk kesiliyor 

sonra kulak kabartınca anladım ki böyle dengesiz çalışan bir vantilatör gibi. 

bu bi sorun mudur? bakımda söylesem çok iş çıkarırlar mı?
@maniaxHocam bu sesi bende duyuyorum çözüm buldunuz mu 

Merhaba,

Cam açıkken debriyaj pedalını bırakırken (vites geçişlerinde) gelen şak - şuk sesler ve 3. 4. 5. viteslerde gazı bırakıp tekrar basınca oluşan irkilme ile ilgili bu gün servise gittim.

Şak - şuk sesleri normal çalışma sesiymiş (Neden diğer araçlarda yok bunlarda var. Demek ki ortada bir kalite sorunu bulunuyor)

Gaz tepkisinde irkilme sorunu için daha önce yine şikayette bulunan bir kaç kişi olmuş buda normalmiş. 

Başka bir araçta  tecrübe etmek istediğimi söyledim. Aynı özellikte bir araç ayarlayıp çağıracaklar.

Eğer bunlar normalse o zaman 3 kuruşluk aracı 5 kuruşa sattınız diyede kendilerine söyledim. Çünkü bunlar sürüş konforunu doğrudan etkileyen önemli detaylar.

İlginç olansa bu irkilme olayı sürücü koltuğundan hissediliyor. Yolcu koltuğunda oturan birinin bunu hissetmesi neredeyse imkansız. Ben bile anlayamadım. Ama test eden arkadaş evet var ama normal dedi.

Saygılarımla, 
Bu bahsettiğiniz irkilme olayı, mesela 5. Viteste 120 ile felan gidiyosunuz vegazı bıraktınız, araç böyle tak edip vuruntu yapıyormuş gibi mi, aynısı gaza basınca da oluyor.

Eğer o ise;

Focusu başka bişey için servise götürdüm teste çıktık ve usta bu sorunu farketti. Çözüm olarak "Vites takozundan yapar bunu." dedi. Tabi sizde ki bizim araçta ki kadar belirgin değildir tahminen, 5 yıllık 120bin de araç. :)

@fcsrn Aynen dediğiniz gibi. Bende de Focus 2 TDCI vardı. Bir yazılım güncellemesi ile sorunu baya azaltmışlardı ama az bir miktar vardı. Hiç bir zaman tam giderilemedi.

Ve kronik AKS boşluğu olayı da olduğundan bu tip vuruntuları kesemedik. 

Zaten volant sorunun hiç söylemiyorum bile şak- şuk pat küt :)  . Volantı komple değiştirdik bu seferde sesler kesildi ama aracı stop ederken (TDCI stop ederken fazla sallantı yapıyor) şakırtı yapmaya başladı. Yaylı volant başa bela. En sonunda sattık gitti zaten. 

Aklıma gelen iki şey var.

1- Şanzıman takozu fazla  esnek

2 - En yüksek ihtimal yazılım ile alakalı. Sanki çok sert bir ivmelenme söz konusu. Daha yumuşak gaz tepkisi olsa olmayacak gibi. 

Sanki gazı bırakınca motor bir şeyleri kapatıyor ECO moda geçiyor gaza basınca uyanıyor gibi geldi bana.

Takoz da bir şey var mıdır bilemiyorum aslında sanmıyorum araç 8000KM çok yeni sayılır. Skoda rapid'lerde bu olay çok varmış yani hepsinde var. Şikayet edenlerin sayısı oldukça fazla. İncelemelerde takozun fazla esnek ve yetersiz kaldığı yazılmış. 

Bu soruna yapacak bir şey yok gibi. Böyle binilecek yada satılacak. 
Hocam bu dediğiniz çok doğru bizde gazi bırakınca motor eko moda geçiyor ve tüketim sıfıra iniyor. Normalde diğer araçlarda sadece boş viteste tüketim sıfır görünür ama gerçekten sıfır değildir. Bizde viteste gerçekten sıfıra çok yakın olur.

Araca biraz alıştığınız zaman bu dedikleriniz bayağı azalıyor. Bu duyduğunuz seslerde aracın sessiz olmasından dolayı duyuluyor. Başka araca bindiğimde hicbir sesi farkedemiyorum. 

@fcsrn Aynen dediğiniz gibi. Bende de Focus 2 TDCI vardı. Bir yazılım güncellemesi ile sorunu baya azaltmışlardı ama az bir miktar vardı. Hiç bir zaman tam giderilemedi.

Ve kronik AKS boşluğu olayı da olduğundan bu tip vuruntuları kesemedik. 

Zaten volant sorunun hiç söylemiyorum bile şak- şuk pat küt :)  . Volantı komple değiştirdik bu seferde sesler kesildi ama aracı stop ederken (TDCI stop ederken fazla sallantı yapıyor) şakırtı yapmaya başladı. Yaylı volant başa bela. En sonunda sattık gitti zaten. 

Aklıma gelen iki şey var.

1- Şanzıman takozu fazla  esnek

2 - En yüksek ihtimal yazılım ile alakalı. Sanki çok sert bir ivmelenme söz konusu. Daha yumuşak gaz tepkisi olsa olmayacak gibi. 

Sanki gazı bırakınca motor bir şeyleri kapatıyor ECO moda geçiyor gaza basınca uyanıyor gibi geldi bana.

Takoz da bir şey var mıdır bilemiyorum aslında sanmıyorum araç 8000KM çok yeni sayılır. Skoda rapid'lerde bu olay çok varmış yani hepsinde var. Şikayet edenlerin sayısı oldukça fazla. İncelemelerde takozun fazla esnek ve yetersiz kaldığı yazılmış. 

Bu soruna yapacak bir şey yok gibi. Böyle binilecek yada satılacak. 
Bir iki hafta içinde triger, baskı balata ve 120.000 bakımını yaptıracağım. Bu yazılım işinden hiç bahsetmediler, aramda iyidir servisle ama.  :000339-medium:

Soruyum bu işi gittiğim zaman.

Konu tekrar yukari gelince gordum hocam gecenlerde dikkat ettim ve dorduncu vitese gecerken bu ses geliyor. Hem ucten dorde cekerken hem de vites bostayken dorduncu vitese atarken geliyor. Ancak dururken bos vitesten birinci vitese takarken bir ses yok.

merhaba arkadaşlar bende aracımı 1 temmuzda teslim aldım şuan araç 3500 km de aracın arka sağ tarafından bozuk yollarda ciddi bir tıkırtı sesi geliyor tam nereden geldiğini çözemedim daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu acaba 

birde yolcu tarafı güneşliği var bozuk yollarda ve ön kapılar kapatılırken oda ciddi ses yapıyor bunun için servise gitmeye değer mi yoksa basit çözümlerimiz var mıdır?

sorun mudur bilmiyorum ama, 
önceki golf 7'mde, arkadaşın pasaatında şöyle bir durum vardı. 

özellikle kırmızı ışıkta dururken, debriyaja tam basılykenı,( ve vites boştayken ) debriyaj da hafif bir titreme oluyor. yani böyle bir şey sürtüyormuşta titreşim yapıyormuş gibi. 
nedenini bilen var mı? 

birde yolcu tarafı güneşliği var bozuk yollarda ve ön kapılar kapatılırken oda ciddi ses yapıyor bunun için servise gitmeye değer mi yoksa basit çözümlerimiz var mıdır?
Güneşlik problemini çözdük Hocam. Linkte ki videoyu izleyin, ardından servise gidip böyle böyle deyin onlar gereğini yapacaktır. 

Sağ arka taraftan önceden yoktu ama son zamanlarda bende de bir tıkırtı gelmeye başladı. Sebebini henüz bulamadım ama. 

Geri
Üst Alt