Golf 7 Fabrikasyon ve kronik arızalar linkli listesi

Dün akşamüstü çıkarttığım sekmanı bugün external bir kamera ve bilgisayar yardımı ile tekrar yerine oturttum. Anladım ki servisteki arkadaşlar parçayı doğru yerleştirememişler. Sekmanın oturması için önde ve sağ arkada çentikler var. Onlar parçayı yerleştiremediği için eğreti kalmış. (Bir ihtimal de hareketli bir parça olduğu için zamanla yerinden kaymış olabilir..) 200 km'den fazla yol yaptım. Ses sanırım kesildi. Birkaç gün daha tecrübe edip yeniden sizlere izlenimlerimi yazarım. Selamlar..

sekman.jpg

Ses kesildi, demek ki faydası varmış sekmanın..

Merhabalar,

Son zamanlarda farkettiğim birşey oldu. Araç bazen cok sessiz, bazen ise sanki eksozunda su varmış gibi homurdanarak çalışıyor. Bu türde bir durum ile karşılaşan oldu mu acaba? Arabayı yıkattıktan sonra eksoza su kaçıyor da o mu yapıyor diye düşündüm ama son 10 gündür arabayı yıkatmadım ve bu akşam şehirler arası yolda kullanırken aracın benzeri şekilde ses çıkarttığını farkettim. Konu ile ilgili yorumlar için şimdiden teşekkür ediyorum. (araç golf 7 2013  1.4TSI)

Merhabalar

2016 aralik yapimi 2017de aldigim bir golfum var 15 bin kmde suan. Sol surucu camindan gelen bir tikirti sesi var. Sanirim ses arabayi ilk aldigim gunden beri var ama son zamanlarda cok fazla artti. Bu ses icin servise 3 kere gittim ama dogru duzgun ilgilenilmedigi ve ustanin sesi duymadigina yemin etmesinden dolayi problem tespit edilemedi bile. 

Aylardir internette arastiriyorum ama net bir sey bulamadim. Allah rizasi icin su sol cam tikirtisini nasil gecirebiliriz. Bilen biri yardimci olsun lütfen. 

Arac ikinci vites 1200 devirde cam tikirti yapiyor ya da kaymak gibi asfaltta giderken ufak bir hiz seridinin ustunden geçince yine bu sesi yapıyor. Isin kotu yani bu ses cikarken surucu camina dokunuyorum ses kesilmiyor yani kaynak o degil. Guneslik, cam tavan, emniyet kemeri, kucuk torpido, gunes gozlugu yeri de degil hepsini sabit tutmaya calisarak bu sesi almaya çalıştim ve yine tikirti sesi vardi.

Sıkıntı durumlar bunlar. En kötüsü zonklayan diş ağrısı gibidir bu trim soundlar!!  Belki geçer durur, sonlanır  ümidiyle beklenir ama nafile

Hadi bu tip araç içi trim sesler kendi kendine kesilse bile kesilene kadar adamı zaten şizofren eder(Devamlı duyma bozuklukları)...Gece Uykuya dalarken bile yastığın içinden aynı trim seslerinin gelme ihtimali var ilerleyen safhalarda.

TRT fm  101,7 yi açıp şarkı türküyle bastıracaksınız artık bu sesleri 

@Lethifold hocam stabilize yolda mı yapıyor genelde bu sesi? araç içinde hiçbir nesne(anahtarlık, telefon, kolye, gozluk, bozuk para vs vs) olmadan deneyebilir misiniz?

direksiyon ayarını yaptığımız mandal ile oynayıp ses geldiği esnada orayı dinleyiniz ya da elinizle bastırınız bakalım ses kesilecek mi ? birde yukardaki gözlük koyma yeri var oraya bastırın elinizi bakalım o ses gelicek mi ? gene gelirse o zaman bi daha değerlendirelim.

arkadaşlar 3 aylık highline aracımle ilgili bir kaç sorum olacak. daha önce comfortline aracım da vardı. o araçla karşılaştırınca bazı sorunlarım var. 

1.araç manuel, özellikle cam açıkken 1500-2000 devir arası gibi devirde motor tarafından metal sürtme ya da gevşek bir metal sallanıyor gibi rahatsız edici bir ses geliyor. araç 5000 km'de. o sesi 1000 km deyken farkettim. daha önceki aracımda öyle bir ses yoktu. balatalardan ya da kaliperlerden gelmiyor ondan eminim. 

2.15 gün kadar önce araçla 5 km kadar gittim, radyo açıktı. park ettikten 15 dakika sonra tekrar arabayı çalıştırdım. hoparlörlerden lap lap lap şeklinde sürekli bir ses geliyordu, radyo yayınlarını da almıyordu. usb ve flashtan müzik çalıyordu. kontağı kapatıp tekrar çalıştrdım, medyayı sıfırladım ama düzelmedi. eve gelip aracı parkettim. yarım saat kadar sonra inip tekrar baktım radyo kanalları sorunsuz çalışıyordu. sonrasında tekrarlamadı. bilinen bir kronik arıza mıdır? 

3.bi kaç gün önce kırmızı ışıkta kalkerken araç stop etti, sonrasında kendisi otomatik marşa basarak arabayı çalıştırdı. ondan sonra farkettim ki tüketim verilerini, ortalama hızı v.s sıfırlamış. bunla ilgili bilgisi olan var mı? 
2. ses bende de var arabaya sabah bindiğimde olabiliyor bazen anahtarı kontağa takıp kontağı çalıştırmadan önce hoperlörlerden ses geliyor bi kac kere hep aynı tınıda ve aynı tekrar sayısında. :D  arabayı parkediyorsun bi yere gidip geliyorsun bazen yapıyor bazen yapmıyor. ileride tekrarlayabilir. alışabilirsin çok büyük sıkıntı değil trim sesi olmasında :D

Arkadaşlar Merhaba,

Forum üzerinde aradım ancak bulamadım açıkcası.

Aracımın direksiyonun sağ veya sola tam tur çevirdiğimde bir ses geliyor. Direksiyondan geldiğine eminim. Okumuş olduğum yorumlara istinaden airbag sargısında ses geliyor olarabilir. Bu tarz bir problem ile karşılaşan arkadaşlar varsa yardımlarını rica ederim. Aracımın normal garantisi bitmiş olup iyi niyet garantisi devam etmektedir. Yetkili servis bu konuda yardımcı olabilir mi?

@ycetin 

Direksiyondan tam.tura yaklaşınca çıtırtı benzeri sesler geliyorsa airbag sargısı arizası daha önce gorülmüs bir arızadır.

Siz arızayı tespit ettirin ve genel müdürlükten iyi niyet garantisi kapsmında  değişim istediğinizi belirtin. 

@ycetin 

Direksiyondan tam.tura yaklaşınca çıtırtı benzeri sesler geliyorsa airbag sargısı arizası daha önce gorülmüs bir arızadır.

Siz arızayı tespit ettirin ve genel müdürlükten iyi niyet garantisi kapsmında  değişim istediğinizi belirtin. 
hocam mesela araç auto hold aktif şekilde durduk direksiyonu tam sağa veya tam sola çevirdiğim zaman tam sağa veya tam sola geldiği zaman gacur gucur sesler geliyor . Auto holdu kapatıyorum tekrar tam sağ veya tam sol yapıyorum o gelen gacur gucur sesler oluşmuyor. Bende auto hold tuttuğu için geliyor normaldir herhalde diye yordum kendimce. yukarıda bahsettiğiniz sorundan mı kaynaklı acaba benim araçtan gelen sesler ? 

@silvershadow bilgilendirme için tşkler. Yakında bakıma götüreceğim. Ordan kontrol sonrası tekrar bilgilendirme yaparım. Çok rahatsız edici bir durum değil ancak insan takınca takıyor işte. :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
@huseyinkaraduman açıkcası hiç dikkat etmemiştim. Auto hold'un açık yada kapalı oluşuna en kısa zamanda deneyip haber veriyor olacağım. Tşkler.

Sevgili Arkadaslar
237 sayfa kronik arizalar listesi olan bir otomobilden bahsedilmis. Sinifinin en çok tercih edilenini, segmentine kendi ismiyle bahsedilenini (Golf segmenti) ve markalasmis bir modelden bahsedilirken biraz dusunmeliyiz. Dünya para bayildik aldik, bu kalitesizliktir diyeniniz çok olmus. Almanya'da 18 bin Eurodan baslamasi aslinda tam anlamiyla Halk Otomobili ismini hakediyor. Gelelim trim sesleri, kronik sesler ve benzeri sorunlara..

Sorun surada baslamakta: Alman Otomotiv devi kendi ülkesindeki yollara göre tasarlayip üretiyor.. Aracin rijitligi bir defa bozuldu mu her baglanti noktasindan ses gelebilir. Tabii sinek küçüktür ama mide bulandirir diyebilirsiniz ve müsteri olarak bizler hakliyiz her kosulda lakin bu sesleri duymak istemiyorsaniz Rolls-Royce almaniz gerekiyor. Eminim ondanda bir süre sonra gelir fakat evinizden lüks ve kalite size unutturabilir.

Burada tek bir sorumlu vardir oda Türkiye getiren Dogus Otomotivdir. Bizi umursamayan ve inatla bizi suclayan onlardir.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Aracı yeni aldık sağ güneşlik problemi benim güneşlikte  de var.  Yakın zamanda çözüme kavuşturan var mı? Hangi parça değişmeli? Baya baya rahatsız etmeye başladı bozuk yollarda

Geri
Üst Alt