Orjinal Çift U Led Uygulaması

Golf 7 için orijinal Çift U Led'li Bi-Xenon Takımı eskiden Ender Elektronikte satılıyordu.Sanırım sadece servisten ya da yurtdışından temin edilebilir duruma gelmiş ...

Golf 7 için orijinal Çift U Led'li Bi-Xenon Takımı eskiden Ender Elektronikte satılıyordu.Sanırım sadece servisten ya da yurtdışından temin edilebilir duruma gelmiş ...
Ender e sormak lazım.

bende bu konudan devam edeyim basic bixenondan tek u fara geçiş ne kadar tutuyor?

@ibrahim043 abim benim farlar bunlar bunları u yapmam için nekadar maliyet gerekli sadece bunu öğrenebilirmiyim bunlarda beyin varmı neye ihtiyacım var teşekkürler

8A2CBFA1-5E8C-4323-BDD8-F95C605977D9.jpeg

@temizonur0122 Hocam ibrahimin paylaşımının 1.sayfasında detaylı anlatımı var zaten parça kodlarına kadar paylaşmış her şeyi. Fiyat alabilirsin ilgili yerlerden

Yetkili servise tüm parçaları sorduğum halde 32 bin lira parça ücreti çıkardılar 🤭😔 Allah imkanı olana kısmet etsin 🤗

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yetkili servise tüm parçaları sorduğum halde 32 bin lira parça ücreti çıkardılar 🤭😔 Allah imkanı olana kısmet etsin 🤗
Konuyu hoplatmış olacağım ama cevap vermek istedim..

Burda amaç zaten parçayı çıkma veya yurt dışından temin ederek maliyeti en aza indirmek.. benim o zaman için 5 bin TL kârım olmuştu hemde tüm parçaları 0 kullanmama rağmen.. Ben ozaman serviste bir beyin parasına yurtdışından 4 beyin aldım sadece farları servisten aldım çok bir fark yoktu yurtdışıyla kargo kırılma riski garanti vs değmezdi o farka..

ama şöyle bir gerçekte var euro 9,5 TL arkadaşlar bu işlem size en az 15 bine patlar gibime geliyor..

şuan olsa bu kadar uğraşırmıydım bilmiyorum ben orjinalciyim fakat şuan bazı replikalar acayip derecede kaliteli özellikle çift j olanlar bir araştırın değerlendirin derim benim bunu yaptırdığım zaman ki replikalar flörasan ampul gibiydi ve çok sorun çıkartıyodu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu uygulamayı bende yenice aracıma yaptirdim. Gelişmeleri ve süreci yakında paylaşırım.

merhaba, benim aracimda da basic xenon var. ikinci el uygun fiyata beyinlerle birlikte çift u led buldum ancak bu uygulamayi yapabilecek bir usta arıyorum. istanbul ‘da tavsiyeniz var mi ?

Merhaba

Aracımı aldığım günden beri eksikliğini hissettiğim "U LED" olayını "ÇİFT U LED" taktırarak gidermiş bulunuyorum, araç alırken istediklerim cam tavan ve u led di fakat bulamadık beklemek istemediğimden standart farlı araç almak zorunda kalmıştık. Günümüz araçlarında bence araçların olmazsa olmazı gündüz lambaları; uzunca bi süre araştırdıktan sonra bende tek u yerine çift u taktırmaya karar verdim bu kadar eziyete girmişken deysin istedim. Bu süre zarfında çıkma far aradım hep ancak şansıma temiz far denk gelmedi piyasadaki çoğu far işlem görmüş olarak satılıyor; ender elektronik vs 8-9 bin gibi fiyat verincede cazip gelmedi sonra yurt dışında araştırmaya karar verdim; fiyat biraz daha uygundu fakat güven veren bi yer bulamadım, bende bu iş için gerekli malzemelerin kodunu bulup tek tek satın aldım bazı parçalar mevcut farın içinde olması maliyetide düşürdü açıkcası, son olarak da farı yetkili servisten temin ettim yurt dışındanda alsam aynı paraya gelecekti uğraşmadım. tüm parçaları topladıktan sonrada montajını yaptırdım. Parası gene bi çok kişiye pahalı gelecektir açıkcası ancak ben bu işi zevk olarak görüyorum aracı çok değiştirdiğini ve hak ettiğini düşünüyorum..

Henüz güzel kareler çekemedim ilerki zamanlarda başka fotoğraflar eklerim. :)

Bunun için ayrı bir konu açacağım fakat burayada yazmak istedim aracın üzerinden çıkan farlar serviste mercek lekelenmesinden dolayı değişmişti, yanlış olmasın 2 hafta filan kullanıldı onları ampülsüz ve beyinsiz olarak satmayı düşünüyorum almak isteyen olursa burdan da ulaşabilirsiniz ayrıntıları konuşuruz.

Herkeze iyi forumlar :)

KULLANILAN PARÇALAR

1x 5G1941754D (Sağ Far)
1x 5G1941753D (Sol Far)

2x 8K0941597E (Xenon beyni)
4x 4G0907697F (Led Güç Modülü)
2x 3D0941329D (AFS Beyni)
1x 7P6907357D (AFS modülü)

2x N 10320102 (Viraj Aydınlatma Ampülü)
2x N 10721805 (Xenon Ampül)

Not: Basic Xenondan geçmek isteyenler kalınlaştırmış olduğum koddaki ürünleri almaları yeterlidir, diğerlerini kendi aracınızdan geçirebilirsiniz.

Not2: "U led" den geçmek isteyenler far ve 2 adet güç modulü alması yeterlidir.

Not3: Halojen fardan geçmek isteyenlerin burda yazanlar hariç bazı malzemelere daha ihtiyacı vardır. (BCM, Fark yükseklik sensörü, far kumandası vs.)

Not4: Gerçekten meşakkatli bir iş uğraşmasını sevenler için; Aşa yukarı 5 bin TL gibi kârınız olur ama uğraşırsınız :) direk kendi kullanmış olduğum ürünlerin kodlarını verdim, Montajı yapan kişi iki parçanın uymayacağını söyledi fakat taktığında çalıştı araştırarak aldım sonuçta :) Siz genede böyle bir işe kalkışacaksanız Montajı yapacak kişiyle önceden konuşup bilgi alabilirsiniz. Kodlamayı yaparken ellerindeki hazır kodlar başka ürünlere göre olabildiğinden ilk başta hata verebiliyor fakat işini bilen biri ise uyarlayabilir hiçbir sıkıntı olmaz.

Ekli dosyayı görüntüle 9632

Ekli dosyayı görüntüle 9633

Ekli dosyayı görüntüle 9634

Ekli dosyayı görüntüle 9635
Merhaba kolay gelsin, Golf 1.2 TSI DSG Comfortline 2014 model arabamın farlarını değiştirmek istiyorum. Çift U Led far almak istiyorum ve bu konuda çok acemi ve bilgisizim. Yukarıda listelediklerinin hangilerini almam ve başka ne yaptırmam lazım. Bir de şunu sormak istiyorum genel olarak kısa farlar xenon uzunlar sanırım led ampul oluyor. Acaba hem kısa hem de uzunun Led Ampullü olan çift U Led far var mı bilmediğimden soruyorum. Led ampul xenondan daha iyi aydınlatıyor diye soruyorum. Yada böyle bir şeçenek yok mu. Son olarak uyumlu olması açısından farlar beyaz renk aydınlatıp sis farlarının sarı renk kalmasını istemiyorum onları da uyumlu olması açısından değiştirmek istiyorum. Onlarda da sadece yapmam gereken halojen ampulu söktürüp beyaz led ampul mü taktırmam lazım yoksa başka yaptırmam gereken bir işlem var mı ve yukarıda verdiğin kodlar orjinal mi yoksa yan sanayi mi orjinal ve sıfır olmasını istiyorum açıkçası arabanım beynine zarar verebiliyor ve sürekli arıza ışığı yanıyor diye duydum. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba kolay gelsin, Golf 1.2 TSI DSG Comfortline 2014 model arabamın farlarını değiştirmek istiyorum. Çift U Led far almak istiyorum ve bu konuda çok acemi ve bilgisizim. Yukarıda listelediklerinin hangilerini almam ve başka ne yaptırmam lazım. Bir de şunu sormak istiyorum genel olarak kısa farlar xenon uzunlar sanırım led ampul oluyor. Acaba hem kısa hem de uzunun Led Ampullü olan çift U Led far var mı bilmediğimden soruyorum. Led ampul xenondan daha iyi aydınlatıyor diye soruyorum. Yada böyle bir şeçenek yok mu. Son olarak uyumlu olması açısından farlar beyaz renk aydınlatıp sis farlarının sarı renk kalmasını istemiyorum onları da uyumlu olması açısından değiştirmek istiyorum. Onlarda da sadece yapmam gereken halojen ampulu söktürüp beyaz led ampul mü taktırmam lazım yoksa başka yaptırmam gereken bir işlem var mı ve yukarıda verdiğin kodlar orjinal mi yoksa yan sanayi mi orjinal ve sıfır olmasını istiyorum açıkçası arabanım beynine zarar verebiliyor ve sürekli arıza ışığı yanıyor diye duydum. Şimdiden teşekkürler.
Merhaba bildiğim kadariyla size yardimci olayim. Aracınızda halojen far varsa degismeniz gereken parca sayisi artiyor. Muhtemelen BCM ve Gateway de değişmeniz gerekecek. Orijinal uledli far bulmanız gerekecek. Tesisatta değişiklik yapilacak.(soket degisimi vs) afs modulu alinip araca tanitilacak. Bcm ve Gateway de araca tanitilip kodlanacak. Tum bu saydiklarimi ancak isin ehli birisi yapabilir. Bazen parcalarin uyumsuzlugu gibi planda hic olmayan problemler cikabiliyor bu durumlari da goze alin.
Maliyeti tahminimce 15 bini gecer. (Tamamen tahmin)

Geri
Üst Alt