Şerit Takip Asistanı Lane Assist

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Şerit Takip Asistanı Lane Assist

Opsiyonel donanım kodu: PFC

Tutarı: 1.745 TL. (Vergiler dahil)

Muafiyet ve Zorunluluklar:  

Lane Assist ve Sign Assist :

Yeni sipariş verecekler önemli Bilgi...

Dinamik far asistanı da denen uzun far yardımcısı donanımına sahip olanların herhangi bir ekstra donanıma ihtiyaç duymadan VAG kablosuyla bir iki özelliği aktive edilebiliyor.

Dolayısıyla;

Özellikle U Ledli far düşünenlere önerim;

PXB kodlu "Gündüz U Led Farlı Bi-Xenon Farlar " donanımı yerine

PXD kodlu "Gündüz U Led Farlı Bi-Xenon Farlar ve Dinamik Far asistanı" seçilmesi halinde PFD Dinamik Light Assist alınması zorunlu oluyor ve toplamda; PXB ile PXD farkı 51 TL ile PFD kodlu 1.474 TL'lik Dinamik far asistanına eklenince 1505 TL'ye mal olur.

Bunun yanında 65 km/s hızların üzerinde yumuşak virajları kendi kendine alan ve şeritten dikkatsizlik sonucu çıktığınızda önce müdahale edip sonra da uyaran bir sisteme sahip olunur...Böylece 1745 TL'lik "Lane Assist "denen PFC kodlu donanım  ile sign assist denen trafik işaretlerini tanımlayan ve MFA ekranında gösteren sistem de size bedavaya gelir..

Peki Nedir Lane Assist?

Detaylar burada:

Volkswagen’in Lane Assist'i istenilen şeritte yolculuk yapmak için sürücüye yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir. 65 km/s üzerindeki hızlarda ön camın üst kısmında dikiz aynasının arkasına monte edilmiş bir kamera aracın önündeki yol çizgilerini algılar. Kameradan gelen bilgi aracın hızı ve gitmekte olduğu yön ile birleştirilerek bir yol çizgisi geçilmeden önce gereken süre ve mesafe hesaplanır. Bu parametrelerden biri veya diğeri kritik değere çok yaklaştığında, Lane Assit  takılı olan elektrikli hidrolik direksiyona hafif bir düzeltme yaparak müdahale eder. Direksiyona uygulanan tork küçüktür ve kolayca karşı konulabilir, böylelikle sürücü her zaman aracın tüm kontrolüne sahip olur. Sistem istem dışı şerit değiştirme durumlarında sürücüye yardımcı olmak için dizayn edilmiştir. Sistem şerit değiştirmeyi düzeltemediyse (örneğin eğim çok keskin olduğundan) sistem sürücüyü ek olarak direksiyon titreşimi ile de uyaracaktır. Lane Assist yol çizgisinin ne zaman bilinçli olarak geçildiğini algılar: sürücü sinyalleri kullandığı takdirde ya da hidrolik direksiyon ünitesi kararlı bir direksiyon hareketi algılarsa düzeltici direksiyon hareketi iptal edilir. Sistem belirli bir süre boyunca sürücüden direksiyon girdisi olmadığı takdirde de iptal olur. sürücü arabayı yönetmek için Lane Assist'e güvenmektedir.

Şerit bilgisinin alınamadığı yerlerde lane assist devreden çıkar peki şu şeritlere Lane assist ne ne yapsın?

yML380.jpg

Lane assist

http://www.youtube.com/watch?v=8teDSVkrZbU

http://www.youtube.com/watch?v=8Z3xdpBx1q8

mrR37P.jpg
aygL2B.jpg

Kalın şerit çizgileri Lane Assist'in aktif olduğunu gösterir.

Q4yalv.jpg

Sign Assist

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yeni sipariş verdiğim araçta donanım olarak artık

Kod : PFB

Tanım : Dinamik uzun far asistanı "Dynamic Light Assist" ile birlikte Şerit Takip Asistanı "Lane Assist"

olacakmış, ST'min söylediğine göre fiyatı da 950 TL civarı bişey farkediyomuş  :eek: :- \

Maalesef artık DLA tek başına alınamıyor. Belirttiğim gibi PFB kodunda ikisini birleştirip eğer DLA alacaksanız Lane Assist'i de zorunlu hale getirmişler.

SATURNUS2015 dedi:

Tanım : Dinamik uzun far asistanı "Dynamic Light Assist" ile birlikte Şerit Takip Asistanı "Lane Assist"

olacakmış, ST'min söylediğine göre fiyatı da 950 TL civarı bişey farkediyomuş  :eek: :- \
eklettiniz mi lane assisti.  sadece DLA alsaydınız vag.com la açardınız.

SATURNUS2015 hocam aynen ben istemiyorum şerit takip falan dedim, maalesef şerit takipsiz artık bant açmıyorlar gibi bir cevap verdi bana. Ekte bana gönderdiği opsiyon listesinde görünüyor.

SATURNUS2015 dedi:
Maalesef artık DLA tek başına alınamıyor. Belirttiğim gibi PFB kodunda ikisini birleştirip eğer DLA alacaksanız Lane Assist'i de zorunlu hale getirmişler.

hocam DLA ve U ledli bixenon paketini alamıyormusunuz? illa lane assist olsun demeyin ST ye.
120_85aa81ab14a203d995340b13465c3e5a2d767cc2.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maalesef aynen öyle oluyor sevgili hocam :'( iki biti değiştirerek 1000 küsur TL'yi cebe indiriyorlar işte böyle.

SATURNUS2015 dedi:
SATURNUS2015 hocam aynen ben istemiyorum şerit takip falan dedim, maalesef şerit takipsiz artık bant açmıyorlar gibi bir cevap verdi bana. Ekte bana gönderdiği opsiyon listesinde görünüyor.

hocam DLA ve U ledli bixenon paketini alamıyormusunuz? illa lane assist olsun demeyin ST ye.
PFD de lane assit mi oluyor. o zaman vag.com la lane assit açma işi 2015 model yılı öncesinde DLA opsiyonunu ekletmiş olanlara yarıyor diyebiliriz.  bu sonuç çıkıyor.

Kesinlikle öyle düşünüyorum hocam

SATURNUS2015 dedi:
bunu özellikleri açmaya başladıktan sonra yapmaya başladılar. bilgi sızmış olabilir bu yönde. deliği tam olarak tıkamışlar anlaşılan.

@eyo_men

Bende DLA yı tek başına almayı düşünüyordum LED lerle birlikte ama şimdi vazgeçebilirim artık lane assisti de içine kattılarsa faturayı iyice şişirecek.

frnc dedi:
Bende DLA yı tek başına almayı düşünüyordum LED lerle birlikte ama şimdi vazgeçebilirim artık lane assisti de içine kattılarsa faturayı iyice şişirecek.
Değerli Hocam;

Öncelikle aramıza hoş geldiniz.

ayın 20'sine ait paylaşılan teklif formunda halen ayrı olduklarını görmüştüm.

Sanırım önümüzdeki zamanlarda bu iki donanımı birleştirecek olabilirler.

Hoşbulduk Hocam,

Yarın st ile görüşüp kapora vermeyi düşünüyorum. Bakalım ne sonuç alacağız umarım hala ayrıdırda sipariş verebiliriz :) Bu arada şimdi DLA ile sipariş verebilirsem ve ilerde birleşirlerse faturayı keserken nasıl olacak sanırım birleşmiş haliyle pazarlığı yapacağız?

silvershadow dedi:
Değerli Hocam;

Öncelikle aramıza hoş geldiniz.

ayın 20'sine ait paylaşılan teklif formunda halen ayrı olduklarını görmüştüm.

Sanırım önümüzdeki zamanlarda bu iki donanımı birleştirecek olabilirler.

@Orhan Hoca

Öngörüm gerçekleşti.

lane assist ile dinamik light assist'in bir arada olduğu bir donanım son listeye eklendi.

Ancak ayrı ayrı da halen alınabiliyorlar.

Bir süre sonra ayrı ayrı alınamayacak sanırım

Arkadaşlar büyük olasılıkla acı bir cevap alıcağımı tahmin ederek size bişey sorcam :D Comfortline 2015 araç aldım u led eklettim 3300 lira civarına. Burdan anladığım kadarı ile 50 tl fark odeyerek Dınamık far asıstanı da alabılıyormuydum :D ? Yanlıs anladım dimi bana yanlıs anladın dıyın :D Satıs temsılcısını vururum bana bır dunya yalakalık yapıpta boyle bır konuyu solemeyıp bınlerce lıralık opsıyonu bu kadar cuzı farkla almamı saglamadıgı ıcın :D

batuhantashan dedi:
Arkadaşlar büyük olasılıkla acı bir cevap alıcağımı tahmin ederek size bişey sorcam :D Comfortline 2015 araç aldım u led eklettim 3300 lira civarına. Burdan anladığım kadarı ile 50 tl fark odeyerek Dınamık far asıstanı da alabılıyormuydum :D ? Yanlıs anladım dimi bana yanlıs anladın dıyın :D Satıs temsılcısını vururum bana bır dunya yalakalık yapıpta boyle bır konuyu solemeyıp bınlerce lıralık opsıyonu bu kadar cuzı farkla almamı saglamadıgı ıcın :D
Rahat ol hocam yanlis anlamissin:) 50 tl farkla alacagin uled farin icinde dla'nin alt yapisi mevcut sadece. Daha dla icin dikiz aynasindaki kamera falan da lazim yani. Dla satin almaya kalktigin zaman 1500 kusur liralik bir fark cikiyor ortaya :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

@batuhantashan

Değerli Hocam;

Satış temsilcisinin canını kurtarmak bana düştü... 8D

50 TL U led aldıktan sonra dinamik light assist altyapısı bulunan U led versiyonu almak için ödeyeceğiniz fark ancak 1.454 TL kamera ve yazııma ödeyeceğiniz tutar da var daha..

Eğer Lane assist'i 50 TL'ye açtırırsanız 2054 TL'ye Lane assist+Dinamik light assist bir arada almış oluyorsunuz.

PFD Dynamic Light Assist ........................................... 1.454 TL

PXD Bi xenon far ve gündüz ledleri  ..........................3.370 TL

silvershadow dedi:
@batuhantashan

Değerli Hocam;

Satış temsilcisinin canını kurtarmak bana düştü... 8D

50 TL U led aldıktan sonra dinamik light assist altyapısı bulunan U led versiyonu almak için ödeyeceğiniz fark ancak 1.454 TL kamera ve yazııma ödeyeceğiniz tutar da var daha..

Eğer Lane assist'i 50 TL'ye açtırırsanız 2054 TL'ye Lane assist+Dinamik light assist bir arada almış oluyorsunuz.

PFD Dynamic Light Assist ........................................... 1.454 TL

PXD Bi xenon far ve gündüz ledleri  ..........................3.370 TL
Oh be :D bende 50 liraya hepsi degisiyor gibi anladim :D bir sorum var alakasiz konu ile ama otoparka aracimi park ederken insan disi bir arkadasin 2 kisilik yeri capraz kapatmasindan dolayi arabayi sekilden sekile sokiyim park ediyim derken kapiyi acarken otoparkin kolonuna kapinin kol tarafina yakin olan distaki pianoblack cerceve hafif cizildi. Bunu duzeltebilcek hafif cizikleri alabilcek bir yontem varmidir bilen ?

78187fdfefcf56f9461c3b9afdb4a11b.jpg

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt