Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

@mahmut0382 hocam merhaba,

bu aralar motor kurum temizligine takıldım, 2 yıllık aracın motorunda kurum olurmu sizce? bana sanki motor kapagi temizlemektense icini temizlememiz daha mantıklı geliyor. hidrojenle yapanlar v.s. birsuru video var. onceki yazilarda siz motor temizligine karsiyim demistiniz sanki. kurum temizleme olayına ne dersiniz? bu konuda tecrube yada bilginiz varmı hocam?

Ek olarak wurth motor temizleme spreyi filan kullansak (kurum temizleme degil, motor temizleme gibi) bunu onerir misiniz? yada onerecegin marka varmı ustat?

@mahmut0382 hocam merhaba,
bu aralar motor kurum temizligine takıldım, 2 yıllık aracın motorunda kurum olurmu sizce? bana sanki motor kapagi temizlemektense icini temizlememiz daha mantıklı geliyor. hidrojenle yapanlar v.s. birsuru video var. onceki yazilarda siz motor temizligine karsiyim demistiniz sanki. kurum temizleme olayına ne dersiniz? bu konuda tecrube yada bilginiz varmı hocam?
Ek olarak wurth motor temizleme spreyi filan kullansak (kurum temizleme degil, motor temizleme gibi) bunu onerir misiniz? yada onerecegin marka varmı ustat?
Hocam ben motora su vurmayı tavsiye etmiyorum. Zaten garajımdada bundan sonra motor temizliğini susuz yapacağım. Kurum için ise 10000 km de bir depoya enjektör temizleyici atıyorum ben. Bunun dışında ekstra birşey yapmaya gerek var mı motordan anlayan bir arkadaşımız cevaplarsa daha sağlıklı olur.

Motor temizliği içinde mafra nın susuz motor temizleme ilacını ve temizlik sonrası motordaki plastik ve kauçuk aksamları korumak için özel bir ilacını kullanıyorum. Özel ilaç dememin sebebi ismi aklımda değil isteyen olursa bakar cevaplayabilirim. [emoji846]

Bu arada geçenlerde yaptığım mersonun son hali. Araç 4 aylık olmasına rağmen hare ve çizik içindeydi okadar çok hare ve çizik vardı ki araç sahibi araçtan soğumuştu 2 günlük çalışma ile aracı ilk günkü haline getirmeyi başardık.

038318ecd9d34db3e86f925c8b50ec20.jpg

60348fcb8a2fdca6e0c6bece49977082.jpg

e59c584d022c0850336c582f4a71e2ba.jpg

80dbe9eef0974f89202ecd815e26f869.jpg

9f8238eb9eb86208cca2376f1f9824a6.jpg

Bu arada arkadaşlar aracı 1 günde bitirdim bitirmeye fakat sabah 8.30 gibi başladım gece 1 gibi bitti. Mesai saati hesapladığınızda 2 gün çıkıyor. [emoji846]

Hocam ben motora su vurmayı tavsiye etmiyorum. Zaten garajımdada bundan sonra motor temizliğini susuz yapacağım. Kurum için ise 10000 km de bir depoya enjektör temizleyici atıyorum ben. Bunun dışında ekstra birşey yapmaya gerek var mı motordan anlayan bir arkadaşımız cevaplarsa daha sağlıklı olur.

Motor temizliği içinde mafra nın susuz motor temizleme ilacını ve temizlik sonrası motordaki plastik ve kauçuk aksamları korumak için özel bir ilacını kullanıyorum. Özel ilaç dememin sebebi ismi aklımda değil isteyen olursa bakar cevaplayabilirim.
emoji846.png

hocam tesekkurler, enjektör temizleyici icin ne kullanıyorsunuz peki? ve nasil?

Bu arada arkadaşlar aracı 1 günde bitirdim bitirmeye fakat sabah 8.30 gibi başladım gece 1 gibi bitti. Mesai saati hesapladığınızda 2 gün çıkıyor.
emoji846.png
hocam ek olarak klima temizligi icin kullandiginiz yada onereceginiz urun var mı

hocam tesekkurler, enjektör temizleyici icin ne kullanıyorsunuz peki? ve nasil?
Hocam petrolde olanı kullanıyorum ben bulabilirseniz wurth güzel.

Klima için ise sonaxın ürünü vardı hiç kullanmadım fakat iyidir diye tahmin ediyorum.

Kurum için ise 10000 km de bir depoya enjektör temizleyici atıyorum ben. Bunun dışında ekstra birşey yapmaya gerek var mı motordan anlayan bir arkadaşımız cevaplarsa daha sağlıklı olur.
@mahmut0382 hocam km'si düşük araçlar için enjektör temizleyici erken olur diye düşünüyorum.Konuya daha hakim olanlar düzeltirse sevinirim.

Tabi benzinli-dizel araç ve kullanım sıklığı da büyük etken enjektör temizleyici kullanıp kullanmama konusunda.

ANA KONU 'da sorulabilir.

Bu hafta sonu bebek şampuanıyla beyaz incimi yıkamayı planlıyorum. 

Fotoğraflar ve izlenimlerim için beklemede kalın  :(' :mad:

1 haftadır yıkanmıyordu. Bugün 3 saatten fazla uğraştım, yedek lastiğin orayı bile süpürdüm. :D

@mahmut0382 Hocam, farların üzerinde ki çizikler için ne önerirsiniz? Arkadaşım pasta cila yaparken "Keçe ile hallederiz" demişti ve gayet güzel gidermişti ama yine aynı duruma dönüyor. Farların üst kısmı çizik içinde.

1 haftadır yıkanmıyordu. Bugün 3 saatten fazla uğraştım, yedek lastiğin orayı bile süpürdüm. [emoji3]
[mention=2601]mahmut0382[/mention] Hocam, farların üzerinde ki çizikler için ne önerirsiniz? Arkadaşım pasta cila yaparken "Keçe ile hallederiz" demişti ve gayet güzel gidermişti ama yine aynı duruma dönüyor. Farların üst kısmı çizik içinde.
Ellerinize sağlık.
Hocam keçeyi fara vuracak kadar cesaretim yok benim. Rupes sarı sünger menzerna 2500 ile ilk günkü gibi olur. Aynı duruma ne kadar sürede dönüyor.

[mention=2601]mahmut0382[/mention] hocam km'si düşük araçlar için enjektör temizleyici erken olur diye düşünüyorum.Konuya daha hakim olanlar düzeltirse sevinirim.
Tabi benzinli-dizel araç ve kullanım sıklığı da büyük etken enjektör temizleyici kullanıp kullanmama konusunda.
ANA KONU 'da sorulabilir.
Hocam aynen konuya hakim arkadaşlar aydınlatırsa daha sağlıklı olur.

Aynı duruma aşağı yukarı 1,5 ayda felan döndü. Dediğiniz ürünlere bakacağım şimdi google'dan.  Teşekkür ederim. [emoji4] 
Hocam fırça değmediyse ve kaliteli ürünlerle yıkandı ise kullanılan ürün dolgu özelliği olan bir üründür ondan bu kadar erken eski halini almıştır.

Hocam Adanaya yolunuz düşerse haberleşelim 10 dakikada yaparız farları.

Hocam fırça değmediyse ve kaliteli ürünlerle yıkandı ise kullanılan ürün dolgu özelliği olan bir üründür ondan bu kadar erken eski halini almıştır.

Hocam Adanaya yolunuz düşerse haberleşelim 10 dakikada yaparız farları.
Adana zor ama bakalım kısmet. Birde golfe yaptığım çift u led farlarda bi xenon farın tadını aldıktan sonra focusa da orjinal mercekli far arayışına girdim. Temiz orjinal mercekli far bulursam almayı planlıyorum ama ne zaman düşer bilinmez. Bakalım kısmet. Sizden çok yardım alacağım inşallah. :)

Geri
Üst Alt