Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

Güneş vurunca arabamda bir takım çizikler ortaya çıkıyor. Özellikle yazın çok belli olacakmış gibi. Hem ön kaporta hem tavanda böyle çizikler gözüküyor, güneşin altında.

Sanırım eski sahibi fırça ile falan yıkıyordu arabayı bilemiyorum. 

Bunu nasıl yok edebilirim arkadaşlar? Pasta sürüp boyayı inceltmeden bunu yapabilmek mümkün mü? Öneriniz nedir?
Pasta kullanmak istemiyorsaniz autoglym srp urununu deneyebilirsiniz. Doldurucu ozellikli bir ciladir. Srp ise yaramazsa isinin ehli bi yerde pasta yaptirarak boyaniza zarar vermeden ciziklerden kurtulabilirsiniz.

@mahmut0382 hocam bu guzel bilgiler icin ilk olarak cok tesekkurler. bende bir konuda yorumlarınızı rica edicem. aracıma kendim seramik yapmak istiyorum. malum piyasada cok ucuk fiyatlar bu konuda. Gyeon Mohs Q2 urunu aldim detailingden. yaklasik 6 aydır bekliyor urun:) nette araastirma yaptım ama hala nasil uygulamam gerektigine emin degilim:(

polisaj makinem yok, urunu kendi ped'i ile uygulacagim ama oncesinde ne yapmam gerekir? mumkunse adim adim bunu anlatmanız mumkun mu? kendi yapacak arkadaslarada guzel bir yardım olur. ilk olarak kil yapmalimiyim? sonrasinda SOFT99 FUSSO COAT yada herhangi bir boya koruma yapmak ve sonrasinda seramik cekmek mantıklımı? asıl konu seramik uygularken nelere dikkat etmeliyiz? yani pedlerle surmeye basladık diyelim, bir bolge icin ne kadar beklemek gerekir? kac dakika sonra mf bezle silmeliyiz? seramik uygulama konusunda en bastan en sona detayli anlatim rica ediyorum sizden, simdiden cok tesekkurler. malum havalarda duzeldi, sizden gelecek yonlendirmelere gore artık seramik uygulayayim bnde

@mahmut0382 hocam bu guzel bilgiler icin ilk olarak cok tesekkurler. bende bir konuda yorumlarınızı rica edicem. aracıma kendim seramik yapmak istiyorum. malum piyasada cok ucuk fiyatlar bu konuda. Gyeon Mohs Q2 urunu aldim detailingden. yaklasik 6 aydır bekliyor urun:) nette araastirma yaptım ama hala nasil uygulamam gerektigine emin degilim:(
polisaj makinem yok, urunu kendi ped'i ile uygulacagim ama oncesinde ne yapmam gerekir? mumkunse adim adim bunu anlatmanız mumkun mu? kendi yapacak arkadaslarada guzel bir yardım olur. ilk olarak kil yapmalimiyim? sonrasinda SOFT99 FUSSO COAT yada herhangi bir boya koruma yapmak ve sonrasinda seramik cekmek mantıklımı? asıl konu seramik uygularken nelere dikkat etmeliyiz? yani pedlerle surmeye basladık diyelim, bir bolge icin ne kadar beklemek gerekir? kac dakika sonra mf bezle silmeliyiz? seramik uygulama konusunda en bastan en sona detayli anlatim rica ediyorum sizden, simdiden cok tesekkurler. malum havalarda duzeldi, sizden gelecek yonlendirmelere gore artık seramik uygulayayim bnde
Rica ederim. Hocam telden mesajınızı okudum akşam pc başına geçtiğimde yardımcı olacağım.

@virtus Hocam selamlar . 

Hocam sırası ile seramik kaplama uygulamasında neler yapılmalı :

1 Araç güzel bir şekilde yıkanır . Önce köpük ile sonra çift koca yöntemi ile .

2 Demir tozu sökücü uygulanır .

3 Kil uygulanır . (araç sıfır veya polisaj yapılmayacaksa yumuşak (soft) kil tercih edilmeli )

4 Araç yıkanır kurulanır .

5 Dış trimler maskelenir

6 Polisaj yapılır . ( Eğer daha önce tecrübeniz yoksa kendiniz yapmanızı tavsiye etmem . 

7 Polisaj klıntıları m600 temizlik tineri , ipa veya özel yüzey temizleyiciler ile temizlenir . 

8 Seramik kaplama uygulanır . ( seramik kaplamayı daha önce tecrübeniz yoksa kendiniz uygulamanızı tavsiye etmem en ufak hatada araca zımpara yapmak zorunda kalabilirsiniz .)

Mohs 2 kat veya tercihe göre 3 kat uygulanan bir ürün . 3 kat uygulamalarda çizik dayanımı bir tık daha iyi oluyor .

Seramik kaplamaların ömürlerinin uzun olma sebebi vernik ile bütünleşmeleridir bu tip ürünler uygulanmadan önce araç yüzeyinde ne varsa sökülüp temizlenmelidir . Bu yüzden seramik öncesi wax , cila v.b ürün kesinlikle uygulanmamalıdır . Seramik kaplama ürünlerinde dr beasleys nano resin hariç ürün yüzeye sürüldükten hemen sonra yaklaşık en fazla 30 sn sonra silinmelidir ve ürün kesinlikle sıvı ile temas etmemelidir sıvı ile temas ürünün anında kürleşmesine sebep olur . 

@mahmut0382 hocam cok tesekkurler, cidden cok yararlı bilgiler bunlar. ancak polisaj makinesi yok, bu kısmı yani polisajı yapmadan uygulasak verim alirmiyiz yinede? gayet ozenli ve titiz bir calisma ile guzel bir sey cıkar diye umuyorum:)

@mahmut0382 hocam cok tesekkurler, cidden cok yararlı bilgiler bunlar. ancak polisaj makinesi yok, bu kısmı yani polisajı yapmadan uygulasak verim alirmiyiz yinede? gayet ozenli ve titiz bir calisma ile guzel bir sey cıkar diye umuyorum:)
Hocam aracınızda çok çizik yoksa polisaj yapmadan da uygulayabilirsiniz fakat çizik durumu çok ise mohs a yazık edersiniz . Çizik durumu iyi ise kil olarak mutlaka valet pro turuncu kullanmanızı tavsiye ederim . Çizik durumu kötü ise ve Adana'da iseniz polisaj konusunda yardımcı olurum .

Hocam aracınızda çok çizik yoksa polisaj yapmadan da uygulayabilirsiniz fakat çizik durumu çok ise mohs a yazık edersiniz . Çizik durumu iyi ise kil olarak mutlaka valet pro turuncu kullanmanızı tavsiye ederim . Çizik durumu kötü ise ve Adana'da iseniz polisaj konusunda yardımcı olurum .
adanada degilim maalesef:( ama cizik durumu şükür cok kötü degil hocam, valet pro turuncu kil siparisi verdim, geldigi zaman anlattıgınız sekilde polisaj kısmını atlayarak adım adım uygulucam, mohs'u bolge bolge sürüp 30 sn icinde mf bezle silip sonucunu paylasirim:) en azında 1500 civari para cebimizde kalır:) burda bir sorum daha var; 3 kat uygun demistiniz, araca komple ilk katı uyguladiktan sonra 2. kata baslamak icin ne kadar sure gecmeli? gun veya saat?

ek olarak sanırım camlarada seramik sürülüyor, bunu onerir misiniz peki hocam?

adanada degilim maalesef:( ama cizik durumu şükür cok kötü degil hocam, valet pro turuncu kil siparisi verdim, geldigi zaman anlattıgınız sekilde polisaj kısmını atlayarak adım adım uygulucam, mohs'u bolge bolge sürüp 30 sn icinde mf bezle silip sonucunu paylasirim:) en azında 1500 civari para cebimizde kalır:) burda bir sorum daha var; 3 kat uygun demistiniz, araca komple ilk katı uyguladiktan sonra 2. kata baslamak icin ne kadar sure gecmeli? gun veya saat?

ek olarak sanırım camlarada seramik sürülüyor, bunu onerir misiniz peki hocam?
Hocam katlar arası 1 saat ara vermeniz gerekir . Kat olarak 2 kat yeterlidir fakat üretici 3. katta çizilme direncinin arttığını belirtiyor tek şişe 3. kata yeterse bence uygulayın.  Camlara ise kesinlikle uygulamayın .  

Arkadaşlar çok tavsiye ettiğim bir ürün olan valet pro carpet cleanerı kangoo nun renk değiştirmiş kolçağında tecrübe ettim ve sonuç mükemmel.

Ürünü 1/10 sulandırarak tornador ile sıkıp bezle sildikten sonra vakumladım. Daha öncede bu ürünü kullandım fakat bukadar kirli yüzeyde ilk defa kullanıyorum ve beklediğimden iyi sonuç aldım.

ef05b09cbf5a2df83b0413b490945c43.jpg

sonuç mükemmele yakın olmuş hocam :)  

şöyle bir şey almayı düşünüyorum sizce iş görürmü?
http://s.aliexpress.com/MJNzEZjm

Benzin istasyonu var ne gereği vardı diyeceksiniz ama sıra oluyor , sıra size gelince arkadan homurdanarak konuşanlar oluyor vs...

Arkadaşlar selamlar çoktandır konuya yazılmıyor. İki ürün hakkında tecrübe paylaşmak istedim.

Gtechniq m1 + rupes nano ibrid ile sonuç
4d25f8ca3553e0f0dd871f9bbfc22bea.jpg

Buda beyazlaşan ve eskiyen trimlerde auto finesse revive uygulaması ilk yıkama sonunda görünüm değişmedi bakalım kaç yıkama kalacak.
6f8fe9790a6046ecb4ce5fb4200c675e.jpg

Geri
Üst Alt