Golf 7 mi C 180 mi

@silvershadow

hocam hazır c180 ve golf kıyaslanırken dün iş yerimin önünde benim golfun yanına sıfır bir c180 benzinli yanaştı hemen  arkadaş çevrem boş muhabbete girerek sinirimi bozdular yok bu araba seninkini havada yer yok sen bu arabaya yakalayamazsın falan bende merak edip aracın fabrika verilerine videolarina falan baktim teknik özellik olarak

c180 1.6 motor 156 beygir

golf 1.4 motor 150 beygir

ikiside 250 tork

benim araçta 18 jant spor süspansiyon var 

diğer araçta 17 jant standart süspansiyon

fabrika verilerine göre

c180 0-100 değeri 8.5 saniye

golf 150 hp 0-100 8.2 saniye

max hizlarda aralarında fazla birşey yok fabrika verilerine göre

golfun 216 c180nin 223

ama aralarında ağırlık var c180 1.5 ton golf 1.3 ton

sizce golfun şansı nedir bu konuda 

bu arada kusura bakmayin hocam böyle bir kiyaslamayi merak ettiğim için 
Degerli Hocam

Mercedes, motor teknolojisi Golf'ün ACT sinden kesinlikle geride.

Ağırlık güç oranına göre de Golf önde. 

100 bin bandında ancak 2011 modeline ve basina kimbilir neler gelmiş Mercedes e binilebilir o da kıymetli Ali üstadımızın da dediği gibi tüplüsüne binebilirsiniz. Ona da bas bas gitmez... kahreder sizi. Oysa gül gibi ve ilk sizin kokladığınız gül gibi Golf'ünüzün zevkini sürersiniz. 

Son sürat değeri ile son sürate ulaşma süreleri farklı şeylerdir.

Golf ağırlığı son sürate daha çabuk ulaşır. 

Golf viraj değerleri orijinali 16 jant olan Mercedes'ten kesinlikle daha üstün olmalıdır ancak arkadan itişin verdiği avantajla 150 km/s hizdan sonra virajlarda hafif arkasını savurarak sizi geride bırakabilir. 

Genişliği bizim 1799 mm olan elimizden azıcık dardır : 1769 mm

Merak etmeyin sizi geride birakabilecegi tek yer onun yıldızının gölgesidir.  Adı Mercedes'tir ki kendileri Alman milletine göre Benz'dir. Mercedes Mercedes'ten vesselam. Onca parayı verenlerin, parayı aslında marka değerine verdiklerini unutturan sarhoşluğudur o yıldızın baş döndürücülügü

@silvershadow

hocam hazır c180 ve golf kıyaslanırken dün iş yerimin önünde benim golfun yanına sıfır bir c180 benzinli yanaştı hemen  arkadaş çevrem boş muhabbete girerek sinirimi bozdular yok bu araba seninkini havada yer yok sen bu arabaya yakalayamazsın falan bende merak edip aracın fabrika verilerine videolarina falan baktim teknik özellik olarak

ikiside 250 tork

fabrika verilerine göre

golfun 216 c180nin 223

Hocam havada karada yersiniz ... banada cok yaptılar 140 act benımki hiç cekinmeden girin ben hergün birini tokatlıyorum ama viraja girmeyin mercedes virajda yer :D  o değerlerde unutulanlar DSG geçişler cok hızlı takılmadan geçiyor motor olarak ben acıkcası vw motoru daha acık diye biliyorum işin kilo farkıda var dün yeni c coupe ile yürüdüm şansıma 150-160 da artık kilonun avantaja dönüştügü yerde aradaki farkı kapatarak 160 170 de geçmeye başlıyor .. ama biz o hıza ulaşana kadar az daha varacagım yere vardım :D  şehir içiyse ve arkadaşlarınız yanınızdayken şakanızı yapın golf e biat ı ögretin hocam :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadow

ikiside 250 tork

fabrika verilerine göre

golfun 216 c180nin 223

C180

200 kg daha ağır

Arkadan itişli

olmasına rağmen,

son hızı daha fazla,

0-100 km neredeyse aynı,

(muhtemelen son hızlardaki yakıt tüketimi de daha azdır)

Bunlar sorunuzun cevabını veriyor aslında.

Bu kıyaslama hem Golf e haksızlık hem de Mercedes'in kaale almayacağı bir durum bana göre ..

Nihayetinde ikisi de "kendi sınıflarının" referans taşıtları.

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam youtube da noyan nın video sunu izliyordum orda söyle bir şeyden bahsettiler mesela yeni astra 136 beygir arac ama yola 106 mıydı 116 gibi bir rakamı yansıta biliyor yola aracların yazılan değerlerin yola yansıtma var ve aynı adam bu işi en iyi volkswagen yapıyor değerler çok yakın cıkıyor diyordu işin bu olayıda var bende giderken gözlerime inanamadım nasıl ya bu adamın arabası ölmüş felan diyordum.. sonra baska mercedes ile denedık yine aynı sonuc yine aynı sonuc .. ben gözlerimle gördüğümü yaptıgımı söylüyorum @calik hocam haklı yinede haksızlık.. segment üste marka üste. ama vites ve motorun volkwagenin daha iyi olduguna eminim.. ve siz gidişi sordugunuz için söylüyorum içiniz rahat olsun mahcup olamazsınız

hocam youtube da noyan nın video sunu izliyordum orda söyle bir şeyden bahsettiler mesela yeni astra 136 beygir arac ama yola 106 mıydı 116 gibi bir rakamı yansıta biliyor yola aracların yazılan değerlerin yola yansıtma var ve aynı adam bu işi en iyi volkswagen yapıyor değerler çok yakın cıkıyor diyordu işin bu olayıda var bende giderken gözlerime inanamadım nasıl ya bu adamın arabası ölmüş felan diyordum.. sonra baska mercedes ile denedık yine aynı sonuc yine aynı sonuc .. ben gözlerimle gördüğümü yaptıgımı söylüyorum @calik hocam haklı yinede haksızlık.. segment üste marka üste. ama vites ve motorun volkwagenin daha iyi olduguna eminim.. ve siz gidişi sordugunuz için söylüyorum içiniz rahat olsun mahcup olamazsınız
Bunda çok değişken olur. Lastik,motor sıcaklığı, plotaj vs.

Örneğin aşağıda linkini verdiğim aracın fabrika verisi 9.2 sn BMW de kısıyor galiba

Çok teşekkür ederim kıymetli yorumlarınız için ötv zammı gelmeden önceki fiyatları 20-25 pahalıydı benimkinden istesem onuda alabilirdim ama golfu daha çok sevdim hatta bu aracı almadan önceki aracım golf 1.2 tsi idi oda 2016 model satip yine golfu seçtim şimdi bunu satip yine golfu seçecem buseferki golf r olacak kısmet olursa

Çok teşekkür ederim kıymetli yorumlarınız için ötv zammı gelmeden önceki fiyatları 20-25 pahalıydı benimkinden istesem onuda alabilirdim ama golfu daha çok sevdim hatta bu aracı almadan önceki aracım golf 1.2 tsi idi oda 2016 model satip yine golfu seçtim şimdi bunu satip yine golfu seçecem buseferki golf r olacak kısmet olursa
Umarım bir golf alabilirsiniz hocam. Saygıyla bakıyorum bu işi yapabilen ve yapanlara.

Geri
Üst Alt