Golf 7 mi C 180 mi

golfdas

Üye
İsim
Mehmet
Merhaba arkadaşlar;

C 180 i sürüş deneyimi olan arkadaşlardan bilgi almak isterim.

Golf 7 nin üzerine 15.000 TL koyup bir önceki kasa C 180 (LPG) almak mantıklımıdır.

Amaç daha büyük bagaj, konfor ve üst sınıf olması.

Deneyim ve öneriler için şimdiden teşekkürler

Merhaba arkadaşlar;

Golf 7 nin üzerine 15.000 TL koyup bir önceki kasa C 180 (LPG) almak mantıklımıdır.

Hocam bence hiç gerek yok böyle birşey için. Teknoloji yoksunu ve en az tutan kasa. Onun yerine 2006 civarı e serisi alırım :)  tabi golf öncelik olurdu. Bagaj ihtiyacım yok tabi benim.

Hocam bence hiç gerek yok böyle birşey için. Teknoloji yoksunu ve en az tutan kasa. Onun yerine 2006 civarı e serisi alırım :)  tabi golf öncelik olurdu. Bagaj ihtiyacım yok tabi benim.
Teşekkür ederim hocam ilginize,

teknoloji den eksiğini bilmiyorum tabi ancak üretimde fazla durmadı haklısınız

Bende aynı ikilemde kaldım gittim sıfır passat aldım

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2012 makyajlı kasa    C180 Kompressör binilebilir.   eğer imkan var ise  ben  Makyaklı Kasa C180 i tercih ederim   Kompressör motorlar  normal atmosferik motorlara göre 15 krş daha az yakar  Hepimizin Ortak tutkusu Golf :)   ama  Mercedes in keyfi gerçekten farklı

Hocam golf mü c180 mi karşılaştırmanızın cevabı şu; büyük bagaj lazım mı değil mi? Dediğiniz araç 2.çocuktan sonra benimde hedefimde çünkü golfün bagajı malum. Ama soru passat mı c180 mi olursa ortalık karışır :)   Açıkçası segment olayı bir kenara sedan araçlarda c180 yada BMW 320i ed benim favorim.

Makyajli c180 turbo olanlari ve 7 ileri olanlari alinip keyifle binilir. Tabi bu kombinasyona lpg takilmiyor bilginiz olsun. 

Makyajli c teknoliji yoksunu mu? Bizim golfler yaktigi yakitin harcadigi litrenin turevini falan aliyor heralde :)  Gayet guzel arabadir golften cogu anlamda iyidir. Hatta yakit haric her anlamda iyidir..

Merhaba arkadaşlar;
Golf ile D segmenti bir araç ile hele mercedes ise karşılaştırmaya gerek bile yok.
Konfor genişlik performans vs her konuda üstündür.

Benzinli ise golfünüz yakıt konusunda çok üzmez. Günümüzde benzinli polo bile 7-8 yakıyor minimum şehir içi.

Tartışmasız premium(mercedes)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

iyiki bu basliktaki linkteki mercedesi gormemisim golfu almadan.Harbiden insanin aklini cekiyor fiyati ve gorunumuyle

Merhaba arkadaşlar;

İkisi aynı cümle içinde kullanılamayacak taşıtlar :). Hem segment hem de marka olarak aynı sınıfta değiller, karşılaştırmak doğru olmaz.

Tabiki imkan var ise, LPG siz, makyajlı C180.

@golfdas hocam bahsettiğiniz araç arkadaşımda var ve çok fazla kıyaslama şansı buldum hemen bildiklerimi anlatıyım 

1-) Yol tutuş fersah fersah c180 önde golf muhatap bile olamaz ne yazık ki ..

2-)İc hacim c180 daha geniş daha kaliteli

3-)kronik sorunu fazla cözümü zor (yani biz zor bulduk) örnek vermek gerekirse topaçlar bozuluyor kesin bilgi topaçlarda oynama yapmak gerekiyor bunun için topaç kısmı ve vites kabı diyim artık yani vites kolunun cevresi sökülüyor bunların hepsi topacı tamir etmek için .. sonrasın da geri takıldıgında bizim gibi şansız bir kişiyseniz ses açma kapama bozuluyor haaydii tekrar aç kapa :D   topaç tamiri 1500 ... başka bir örnek 70 000 de aracın egzantirik kafalarında sorun cıktı bu sorun kronik ama makyajlılarda böyle bir problem yokmuş ve bizim konuştugumuz usta bunu 140 000 de tekrarlıcak sürekli kendini hatırlatıcak bu arada ankara mercedes bayisi 7500 lira demişti biz dışarda 5000 liraya yaptırdık .. aklıma sorun olarak bunlar geldi..

4-) c180 çok çok çok yakıyor golf kesinlikle cok iyi bu konuda

5-) benim aracım act 140 beygir acıkcası çok kalktım çok yürümüşlügüm vardır makyajlı kasa olsun sizin bahsettiginiz kasa olsun hiç mahcup etmedi beni act :D :D  

6-) golf yeni platform dur c180 e göre daha yenilikçi.. bana sorucak olursanız c180 yüzü eskidi ama golf hala taze bence..

aklıma gelen bunlar hocam ama ben c180 alırdım cünkü o yol tutuş inanılmaz   act spor yaylı 18 durban jantlı bir golf 150 160 gezecegi bir virajda c180 ile 200 girip cıkarsınız

arka koltukları yatıyormu hatırlayamadım şimdi ama yatmıyorsa golf ün yatıyor gerektigi zaman bagaj için inanılmaz geniş oluyor.. 

tabi biz ne anlatırsak biraz boş hocam banada da cok araba tavsiye ettiler ben tutkumu bırakamadım :D  kalbiniz ne diyorsa onu yapın :D  

C180 önerenleri gerçekçi bulmuyorum. Aynı şansları varken hepsi golf almış insanlar :)  100.000 tl param olsa sadece bmw seçenek olur gözümde. 

Yıldıza lafım yok. Bu kasa en kötü kasa herhalde.

Ayrıca tüpe de karşıyım. 100.000 vereceğim sonra istediğim yere giremeyeceğim arabam ile. 

Değerli Hocam 

Birisini kullandım diğerini ise düşünmedim bile.

Ola ki bir delilik yapıp aldim.

Sadece Mercedes degil BMW için veya Audi için de geçerli bu...

Yok benziniydi yok vergisiydi yok bakımından yok metal yorgunluğuydu derken Kullanım maliyeti beni aşacak..

Keyif yerine azap olur bana.

Ama gönül bir kere meylettiyse ne söylesek boş.

Geri
Üst Alt