Geri Görüş Kamerası Montajı

Park sensörü linkini de ekliyorum

TRY 69.17  29%OFF | SINOVCLE Araba Park Sensörü Seti LED/LCD/Buzzer 4 Düz Ters Ekran Park Sensörü Kiti 16mm 12 V Yedekleme Radar Monitör Sistemi
https://s.click.aliexpress.com/e/CDaZs7ypd

Screenshot_2019-10-19-14-21-02-55.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşlar geri vitese attığımda ilk önce uyarı veriyor, daha sonra geri vitesten çıkıp tekrar attığımda siyah ekran geliyor. bu kabloların bağlantısı nasıl olacak bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim. 

IMG_20191129_133243.jpg

IMG_20191129_133110.jpg

IMG_20191129_133051.jpg

Hocam cihazın arkasına taktığın kamera kablolarının yerlerini değiştir. Elektiriği nereden aldınız . Zaman rolesi ters bağlı olabilir

@İlker34 elektrik geri vitesten alındı, birde teyp arkasındaki bağlantı yerini değiştirip deneyeyim.

@zulalyol Araçta orijinal sensör yok. ilk montajı yaptığımızda hiçbir şey gelmiyordu ekrana. daha sonra 5F adaptasyonda park diye aratıp ilk çıkan sekmeyi not active yaptık, şimdi uyarı ve siyah ekran geliyor. sanırım bağlantıda var bişey

@murat28 beninde aklıma 5f not activ geldi o zaman tek şık mavi soketteki kablonun yerini değişmek lazım veya ara kabloyu kontrol edin test cihazı ile sağlammı 

evet nihayet görüntüyü aldım, 5F kanalından not active yaptıktan sonra; 

1. kamera bağlantısını yapan usta mavi soketi yanlış yere takmış onu düzelttim,

2. geri görüş kamerasından elektriği alırken genelde kırmızı kablo + olur ama usta onu da ters bağlamış, bağlantı kablolarını değiştirdim ve görüntüyü aldım.

Ama esas çözüm 5F kanalındaki kodlama ile oldu, onu yapmadan önce tüm oto elektrikçiler ekranda sorun var görüntüyü desteklemiyor demişlerdi, o yüzden forumda gördüğüm paylaşım üzerine bu kodlamayı yaptım ve iş çözüldü. bunun için @yusuf ve @Ayberk080808 hocalarıma teşekkür ederim.  (y)

2015 model golf 7 aracım var bende bu işlemi yapmak istiyorum aracıma sonradan 2016 modelde bulunan mib 2 5inch lik bluetoothlu ekran var soketi kamerayı temin ettim ve kodlamayıda yaptım ancak kamerayı bir türlü çalıştıramadım daha doğrusu ekranda hiçbirşey olmuyo yardımcı olursanız sevinirim 

31817C4B-4738-4CB3-9E37-A9AEC0852E5D.jpeg

2015 model golf 7 aracım var bende bu işlemi yapmak istiyorum aracıma sonradan 2016 modelde bulunan mib 2 5inch lik bluetoothlu ekran var soketi kamerayı temin ettim ve kodlamayıda yaptım ancak kamerayı bir türlü çalıştıramadım daha doğrusu ekranda hiçbirşey olmuyo yardımcı olursanız sevinirim 

Ekli dosyayı görüntüle 49689
Tam emin olmamakla beraber bu media ekranı geri görüş kamerasını desteklemiyordu hocam.

O yüzden Birçok üyemiz 6.5 inç çinli media almıştık ona bağlamıştık kamerayı.

Arkadaşlar merhaba, iyi haftalar.

2019 golfe amblem geri görüş taktırmak istiyorum.

Fiyat için araştırdığımda, 1500 den 2700 e kadar fiyatlar var, işin garibi orjinal olmayan yok, açıklamalara göre.

Mesela bu aşağıdakinin orjinal olup olmadığına dair bi ipucu görüyor musunuz?

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-volkswagen-golf-7-geri-gorus-kamerasi-logo-amblem-kamera-953816310/detay

Önereceğiniz malzeme ve montaj yeri var mı?Teşekkürler 

@Alpi Bu fiyata orijinal zor. Zaten ilan linkine girince altında kamera markasının afişi var hocam (Myway) Ancak ilan'ı veren Forum sponsoru. Daha net cevabı vereceklerdir.

@tgun89 evet, biliyorum.ilgili firma çok güven uyandırmiyor bende.

Myway markasınıda gördüm. Esasen orjinal için beklenen fiyat aralığı nedir onu bulmaya çalışıyorum.

Bu arada ekran orjinal highline ekranı.Kaliteli bir görüntü önceliğim.

Geri
Üst Alt