Merhabalar Leon'dan Golf'e

Leon Fr aracımı satıp Golf ailesine katılmış bulunmaktayım. Aracım 1.4tsi 150hp act Uled Sounrouf ve koltuk ısıtma. 
Durban jant çok istedim ama malesef olmadı. Şimdi düşünüyorum nasıl orjinal durbanlara geçebilirim diye ama golf konforunuda kaybetmek istemiyorum. Bu nedenle durban kullanan kişilerin yorumlarını merak ediyorum. 
Hocam hoşgeldiniz. Aracınız hayırlı olsun [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben çok niyetlendim almak için bunları, aldım alıcam derken boyası yüzünden vazgeçtim. Kırık çatlak tadilat yoktur zaten malı satan yer belli, çizikleri için boyanmış arayıp konuşmuştum ben. Ama 4 jantın orjinal Durban şekline bürünmesi yaklaşık 1000-1200 tl civarı tutacağını öğrendim. Farklı bir boya kullanılıyormuş ve her yer yapmıyormuş. Bunları almayıp 2 ay daha aradım sonradan denk getirdim de total 11 km civarı bayiden eve kadar kullanılmış durban buldum aldım, tabi bu fiyattan çok daha yüksek. Genelde sahibinden'e pek durban düşmez, ben satılık araçlara bile mesaj atıyordum temiz olanlara satar mısınız diye, o jantlar da aşağı yukarı 3 aydır ilanda. Kendisini arayıp sorun, passat CC jantı vardı Dadaş'ta Kansas modeli. Veya o satılmışsa passatın datfordu da olur, Birebir uyumludur çok da benzer, boya tadilat görmemiş 4 küsür istiyordu yanılmıyorsam. 
Değerli Gökhan Hocam

Pek çok şeyin hikayesini duydum.

Pek çok şeyin hikayesini anlattım. 

Pek az gördüm... tıpkı şu yarış atlarının  seceresini bilenler gibi tutkuyla ve aşkla bir şey anlatanı... hele ki söz konusu bir araba veya at veya başka bir şey değil de jant ise..

Sizi gönülden tebrik ve taktir ediyorum. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli Gökhan Hocam

Pek çok şeyin hikayesini duydum.

Pek çok şeyin hikayesini anlattım. 

Pek az gördüm... tıpkı şu yarış atlarının  seceresini bilenler gibi tutkuyla ve aşkla bir şey anlatanı... hele ki söz konusu bir araba veya at veya başka bir şey değil de jant ise..

Sizi gönülden tebrik ve taktir ediyorum. 
Hocam tebessüm ederek okudum, teşekkür ediyorum değerli yorumunuz için :)

Durban gerçekten çok zor bir jant. Jant bulacağız diye forumdan da birkaç kardeşim ve abimle birlikte geceleri satılık arabalara mesajlar yağdırdığımızı bilirim. Birinin rengi belli etti kendini, satan boyasız dedi. Biri orjinal dedi, jant göbeğindeki halka belli etti. Bu kadar araştırınca uğraşınca ister istemez bilgi sahibi oluyor insan. Ben de sizler gibi yardımsever abilerimiz sayesinde öğrenmiş oldum bazı şeyleri aldanmadım, niyetim kimsenin aldanmaması :)

Saygılar sevgiler

Leon Fr aracımı satıp Golf ailesine katılmış bulunmaktayım. Aracım 1.4tsi 150hp act Uled Sounrouf ve koltuk ısıtma. 

Durban jant çok istedim ama malesef olmadı. Şimdi düşünüyorum nasıl orjinal durbanlara geçebilirim diye ama golf konforunuda kaybetmek istemiyorum. Bu nedenle durban kullanan kişilerin yorumlarını merak ediyorum. 
Değerli Hocam 

Golf tutkunu Dostlar arasına hoş geldiniz 

Bana kalırsa Golf'ler arasında fiyat bakımından değil de teknoloji bakımından en yeni ve gelişmiş teknolojiye sahip modelden giriş yaparak doğru bir tercih yaptınız. 

Aracın 18 janta geçmesini tek başına jantlarda değişimi olarak nitelemek yanlış değilse bile eksik olacaktır.

Çünkü mutlaka spor yaylar la birlikte kullanmalısınız. 

Ve mutlaka doğru marka lastikle kullanırsanız konfor kaybı nerdeyse sıfıra yakın olacaktır.

Size bir çok farklı marka ve model yay ve lastik önerecek üstadlarım vardır mutlaka. Hepsine saygılıyım ancak bana kalırsa nerdeyse 100 bin liralık bir araca binerken 4 değil 6 bin lira da olsa orijinal jant almak ve mutlaka sıfır lastik almak ve bu lastiklerin Goodyear Eagle F1 asmtc 3 olmasını hassaten hatırlatırım.  Aracınız değerli ve onu taşıyacak jantlara da gereken değeri vermeli hele hele bu sizin ve sevdiklerinizin canlarını emaneten taşıyacaklarsa.

Yay olarak orijinal spor yayları kullanın derim. Bana inanın orijinal yayları bir daha kullanmayı istemeyeceksiniz.

Spor yaylar ve 18 jant bana kalırsa ACT için standart olmalı. 

Bir de orijinal Body kit ....

Ağır başlı ve gösterişten uzak bir sadelikteki aerodinamik parçalarla görünüş değil aerodinamik için de Mükemmel bir son  dokunuş olacaktır.

Artık sonrasında karşısına geçip bir sandalye atıp bir şeyler içmek, gün batimini izlemek gibi veya bir sanat eserini izler gibi keyfini çıkartmak size kalmış. 

Değerli Hocam 
Golf tutkunu Dostlar arasına hoş geldiniz 
Bana kalırsa Golf'ler arasında fiyat bakımından değil de teknoloji bakımından en yeni ve gelişmiş teknolojiye sahip modelden giriş yaparak doğru bir tercih yaptınız. 
Aracın 18 janta geçmesini tek başına jantlarda değişimi olarak nitelemek yanlış değilse bile eksik olacaktır.
Çünkü mutlaka spor yaylar la birlikte kullanmalısınız. 
Ve mutlaka doğru marka lastikle kullanırsanız konfor kaybı nerdeyse sıfıra yakın olacaktır.
Size bir çok farklı marka ve model yay ve lastik önerecek üstadlarım vardır mutlaka. Hepsine saygılıyım ancak bana kalırsa nerdeyse 100 bin liralık bir araca binerken 4 değil 6 bin lira da olsa orijinal jant almak ve mutlaka sıfır lastik almak ve bu lastiklerin Goodyear Eagle F1 asmtc 3 olmasını hassaten hatırlatırım.  Aracınız değerli ve onu taşıyacak jantlara da gereken değeri vermeli hele hele bu sizin ve sevdiklerinizin canlarını emaneten taşıyacaklarsa.
Yay olarak orijinal spor yayları kullanın derim. Bana inanın orijinal yayları bir daha kullanmayı istemeyeceksiniz.
Spor yaylar ve 18 jant bana kalırsa ACT için standart olmalı. 
Bir de orijinal Body kit ....
Ağır başlı ve gösterişten uzak bir sadelikteki aerodinamik parçalarla görünüş değil aerodinamik için de Mükemmel bir son  dokunuş olacaktır.
Artık sonrasında karşısına geçip bir sandalye atıp bir şeyler içmek, gün batimini izlemek gibi veya bir sanat eserini izler gibi keyfini çıkartmak size kalmış. 

Vav çok güzel özetlemişsiniz. Ben fr aracım için aylarca 18 performance jant aradım replikası çıktı ama ısrarla aradım ve sonunda orijinal buldum. Bende bahsettiğiniz gibi orijinalden yanayım eğer bulamazsam yaza doğru paraya kıyıp servisten almayı planlıyorum.
Yay konusunda tabiiki dediğinize katılıyorum orijinal spor yaydan yana gönlüm ama şöyle spor yaydan bir tık daha indirsin istiyorum bu nedenle esneme payı diğer yaylara göre daha fazla olan vogtland 3.5 yay düşünüyorum.
Lastikler konusunda Goodyear [emoji1303]

18 durban orjinal olarak bulabilirim size arkadaşımın aracında var pek anlamıyorda kırık kaynak yoksa yazarım yine konudan görüşürüz

18 durban orjinal olarak bulabilirim size arkadaşımın aracında var pek anlamıyorda kırık kaynak yoksa yazarım yine konudan görüşürüzTapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Tamamdır çok teşekkürler. Malum sitede birtane var adam 4 bin lastiksiz istiyor kızdım bende [emoji5] lastikle ver 4.5bine diyorum ozaman 5 bin diyo dedim senin satmaya niyetin yok [emoji5] tamam bulunması zor gib jant farkındayım ve pahalıda hem fikirim ama bu durumu fırsatçılığa çeviriyor. Yazmış serviste 10 bin diye! Servisten taksitle 10 bine alırım yinede böyle garip garip konuşan tiplerden 4 bine almam [emoji5] gerçi serviste sıfırına bukadar para verirsem forumda tokatlarlar beni [emoji85]

Aynen öyle ben dikkatli bakmadım ama daha önce dediğim gibi arabanın jantlarına oem olduğuna eminim ama kırık kaynak varmı bilmiyorum bakayım inceleyip muhakkak haber vericem size iyi forumlar :)

Aynen öyle ben dikkatli bakmadım ama daha önce dediğim gibi arabanın jantlarına oem olduğuna eminim ama kırık kaynak varmı bilmiyorum bakayım inceleyip muhakkak haber vericem size iyi forumlar [emoji4]

Bugün servise gittim ve durban jantlara 6.500tl fiyat verdiler. Aynı zamanda kişisel olarak ikinci el satanlardan da maximum 3000 eder dedi. Sakın ikinci eline fazla verme dedi. Fazla isteyen olabilir ama ikinci el bi jant okadar etmez dedi. Audi 18 oem bir jant gösterdi bu 4.200tl indirime girdi dedi ama ben beğenmedim.
Replika al dedi bulamazsan bende 100. Bin lira arabaya replika öneriyormusun dedim. Buraya Q7 geldi adam replika jant takmış 3.0 motor arabaya dedi. Fırsatçılarada kapı açmayın dedi.
Benim kişisel fikrim Orjinal yürüyen aksam herzaman tercihimdir ama yedek parça böyle bir yorum yapması ilginç geldi ve sizinle paylaşmak istedim [emoji5]

Bugün servise gittim ve durban jantlara 6.500tl fiyat verdiler. Aynı zamanda kişisel olarak ikinci el satanlardan da maximum 3000 eder dedi. Sakın ikinci eline fazla verme dedi. Fazla isteyen olabilir ama ikinci el bi jant okadar etmez dedi. Audi 18 oem bir jant gösterdi bu 4.200tl indirime girdi dedi ama ben beğenmedim.
Replika al dedi bulamazsan bende 100. Bin lira arabaya replika öneriyormusun dedim. Buraya Q7 geldi adam replika jant takmış 3.0 motor arabaya dedi. Fırsatçılarada kapı açmayın dedi.
Benim kişisel fikrim Orjinal yürüyen aksam herzaman tercihimdir ama yedek parça böyle bir yorum yapması ilginç geldi ve sizinle paylaşmak istedim
emoji5.png

Değerli Hocam 

İnanmayın. 

Ama kimi dinleyeceğiniz elbette size kalmış. 

Bunları söyleyen zât-ı muhterem hakkında herhalde söylenecek ilk söz: pes....

Bu adam replika jant mı satıyor acaba diye düşünmeden edemiyorum.

Ve Bir insan ekmek yediği kapıya ihanet ediyorsa o adamın sözü dinlenmez Hocam.

Şimdi bu zât-muhtereme göre orijinal jant için onca zaman ve para harcayan, onca zorlu testten geçmesini sağlayacak nitelikleri kazandıran ar-ge mühendisi boşuna uğraşıyor.  Orijinal jantlara onca parayı dökenler de parayı sokaktan topluyor olabilirler veya düpedüz boşa para harcayan saflar mi sadece?

3.0 TDI Audi araç almaya parası olan her adam replika jant mı takar? Canını sokakta bulduysa veya kendi hayatının değeri yoksa ne yapılabilir ki? 

Aklıma kıymetli Ali Üstadımın bana anlattığı yedek parça sorumlusu ile ilgili hikaye geldi. kendisi imkan bulur da anlatsa keşke. @forzaGilles

@silvershadow bende sizin gibi düşünüyorum daha önce replika kullanan birkişi olarak herzaman orijinalden yanayım. [emoji1303]

Leon ile golf arasında gerçekten çok fark var mı Ben başta leon fr almaya niyetlenip sonra golf aldım Aklım birazcık ta olsa leon da kalmıştı [emoji4]

Leon ile golf arasında gerçekten çok fark var mı Ben başta leon fr almaya niyetlenip sonra golf aldım Aklım birazcık ta olsa leon da kalmıştı [emoji4]

Ben de 1.2 TSI satıp FR almayı planlarken Golf aldım. Pişman değilim. Çok memnunum. Aklınız Leon'da kalmasın bence.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt