6.5" Çinli Medya Cihazı Alacakların Dikkatine!

Arkadaşlar 2014 golf7 comfortline aracıma bu 6.5" den takmak istiyorum ancak hiçbir kodlama bilgim yok kodlamasızda çalışıyor mu? Park sensörü geri görüş kamera mevcut değil. Kendim takabilirim diye düşünüyorum ama almaya da çekiniyorum ne gibi sıkıntılar yaşarım? Teşekkürler.
Kendinizde takabilirsiniz,park sensörü yada kamera bağlamıycaksanız kodlamaya gerek yok zaten MFL aktif olarak geliyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu arada beklediğim cihaz gümrüğe takıldı. PTT Kargo'dan bir kağıt geldi ve ürünün gerçek değerinin belirlenemediğini, bunun için benden alışverişe dair ekstreyi ve kimlik fotokopisini istediklerini bildirdiler. Kağıtta belirtilen mail adresine bunları gönderdikten sonra PTT kargo sorgulama sayfasında 1 gün sonra kargonun gümrükten çıkarıldığı, teslimat için zimmetlendiği belirdi. Sanırım yarın ya da öbür gün bana ulaşacaktır.

Tabi gerçek değerini bildirdikten sonra 65 lira vergi (takriben yüzde 19'u oluyor) ve 4.5 lira gümrüğe sunma ücreti çıkmış. Onu da herhalde kapıda teslimatta isteyecekler.

Arkadaşlar 2014 golf7 comfortline aracıma bu 6.5" den takmak istiyorum ancak hiçbir kodlama bilgim yok kodlamasızda çalışıyor mu? Park sensörü geri görüş kamera mevcut değil. Kendim takabilirim diye düşünüyorum ama almaya da çekiniyorum ne gibi sıkıntılar yaşarım? Teşekkürler.
Kodlamasız çalışıyor hocam. kendiniz çok rahat takabilirsiniz, youtube da ünite sökme videolarından yarım alabilirsiniz. alışveriş geçmiş puanı yüksek satıcıdan gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. en fazla çıkabilecek sorun gümrüğe takılması. benimki takılmadı ama gümrüğe takılsa da çok fazla bir fiyat çıkmaz.

Bu arada beklediğim cihaz gümrüğe takıldı. PTT Kargo'dan bir kağıt geldi ve ürünün gerçek değerinin belirlenemediğini, bunun için benden alışverişe dair ekstreyi ve kimlik fotokopisini istediklerini bildirdiler. Kağıtta belirtilen mail adresine bunları gönderdikten sonra PTT kargo sorgulama sayfasında 1 gün sonra kargonun gümrükten çıkarıldığı, teslimat için zimmetlendiği belirdi. Sanırım yarın ya da öbür gün bana ulaşacaktır.

Tabi gerçek değerini bildirdikten sonra 65 lira vergi (takriben yüzde 19'u oluyor) ve 4.5 lira gümrüğe sunma ücreti çıkmış. Onu da herhalde kapıda teslimatta isteyecekler.
hocam şans biraz, ama gümrük fiyatı az çıkmış size. ödemeyi kuryeye yaparsınız hocam. 

hocam şans biraz, ama gümrük fiyatı az çıkmış size. ödemeyi kuryeye yaparsınız hocam. 
Gümrük vergisi zaten standart değil mi hocam? Malın gerçek değerinin yüzde 18 ya da 20'si oluyor. (Gerçek değeri kuponlarla falan birlikte 340 liraydı.)

4.5 liradan bahsediyorsanız onu bilmiyorum standart bir ücret midir bana mı az çıktı.

Gümrük vergisi zaten standart değil mi hocam? Malın gerçek değerinin yüzde 18 ya da 20'si oluyor. (Gerçek değeri kuponlarla falan birlikte 340 liraydı.)

4.5 liradan bahsediyorsanız onu bilmiyorum standart bir ücret midir bana mı az çıktı.
gümrüğe takılıp takılmaması şans işi hocam. vergi malın değerinin % 18 yada % 19' u olması lazım. aynı cihaz için 100 tl civarı gümrük ödeyenler de oldu o yüzden az demiştim hocam.

@Kysr038 Hocam menü tuşuna basınca video izleme ortamı çıkıyor mu? bide geri görüş kamerası takınca direk çalışır mı? ben bi arkadaştan aldım ikinci el Türkçe menü faka passat resmi çıkıyor.

Selamlar. 2014 1.4 TSI Comfortline DSG ile bende aranıza katıldım :)

5" Teyp var araçta ve 6.5" eski verisyon ile değiştireceğim muhtemelen. Orta ekrana Radyo bilgilerinin gelmemesini hiç önemsemiyorum, bunun dışında sanırım çalışmayan tek şey RDS bilgileri ki buna takıldım biraz. Halen RDS bilgileri ile ilgili bir çözüm yokmu acaba? Bildiğiniz başka çalışmayan birşey varmı?

Selamlar. 2014 1.4 TSI Comfortline DSG ile bende aranıza katıldım [emoji4]
5" Teyp var araçta ve 6.5" eski verisyon ile değiştireceğim muhtemelen. Orta ekrana Radyo bilgilerinin gelmemesini hiç önemsemiyorum, bunun dışında sanırım çalışmayan tek şey RDS bilgileri ki buna takıldım biraz. Halen RDS bilgileri ile ilgili bir çözüm yokmu acaba? Bildiğiniz başka çalışmayan birşey varmı?
rds bilgileri geliyor ama kaydedilen radyo kanallarinin ismi kanalda kayitli olarak gozukmuyor bence bu takilmasi gereken bi sorun degil

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynen onu kastetmistim aslinda, kayitli kanallarin ismi olmayacak, hangi kanalda hangi radyo vardi aklinda olmali :)

Bunun disinda calismayan birsey varmi?

Aynen onu kastetmistim aslinda, kayitli kanallarin ismi olmayacak, hangi kanalda hangi radyo vardi aklinda olmali [emoji4]Bunun disinda calismayan birsey varmi?
hersey calisiyor bu urune gecince neden eskisini simdiye kadar kullanmisim ki diyeceksiniz yani kanallari bi kaydedince zaten aklinizda kalir diye dusunuyorum eger bunun icin almamazlik edersiniz bence pisman olursunuz 5 incden sonta 6.5 inc cihaz araca sinif atlatio benceha birde alirken cinde turkce cihaz var onu alin derim

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bunu alicam gibi gorunuyo, Ender’de yeni modeli var ama onu begenmiyorum. Karsida Vural var ama telefonla ulasamadim. Çinden gelmesini bekle burada montaja kodlama felan para ver uzun is :)  Ozellikle anadolu yakasinda yada karsida nereden alibabilir?

@CemK linklerdeki cihazlar Canbus desteği olmayan cihazlar. 

Alibaba üzerinden aldığım 9” tam uyumlu android cihazımı satıyorum ilgilenirseniz iletişime geçebilirsiniz 

F153C1B2-BBE4-4E21-BA97-CE6792CFE5DF.png

Çin cihazlarının ses kalitesinin aracın üzerindekine göre biraz daha kötü olduğundan bahsetmiş arkadaşlardan biri.

Ses kalitesi ne durumda, aynı kalitede değilse vazgeçebilirim, zira ses kalitesi çok önemli benim açımdan ?

Geri
Üst Alt