Standart disinda bir olcude kis lastigi takildi?

@silvershadow abiler malumunuz istanbulda kar patlamasi yasaniyor. Bi hevesle taktirdigim kis lastikleriyle yeni tiguani test etme heyecaniyla arabaya bindimki daha parktan cikamadan kurekler yardimiyla araci geri parkedip bakkalin tas gibi banamisin demiyen kis lastikli doblosuyla otobus duragina birakildim  s=s15  bu konuda cok sinirlendim acikcasi... sebebi nedir acaba petlas tanmi kaynakli dicem gecen sene ayni markayi poloya takmistim daglara taslara cikip showlar yapmistim simdi ise rezil oldum ki daha agir arac. Lastik yanlis dicem oda dogru faturali kis lastigi. Birtek olcu farkliydi oda cok onemli degil demisti burdaki konudan anlayan ustadlar... peki nedir beni rezil eden parami lastige vericegime taksiyle giderdim pasa pasa diye aglatan  s=s20

@silvershadow abiler malumunuz istanbulda kar patlamasi yasaniyor. Bi hevesle taktirdigim kis lastikleriyle yeni tiguani test etme heyecaniyla arabaya bindimki daha parktan cikamadan kurekler yardimiyla araci geri parkedip bakkalin tas gibi banamisin demiyen kis lastikli doblosuyla otobus duragina birakildim  s=s15  bu konuda cok sinirlendim acikcasi... sebebi nedir acaba petlas tanmi kaynakli dicem gecen sene ayni markayi poloya takmistim daglara taslara cikip showlar yapmistim simdi ise rezil oldum ki daha agir arac. Lastik yanlis dicem oda dogru faturali kis lastigi. Birtek olcu farkliydi oda cok onemli degil demisti burdaki konudan anlayan ustadlar... peki nedir beni rezil eden parami lastige vericegime taksiyle giderdim pasa pasa diye aglatan  s=s20
Taban daraltılınca zemine temas yüzeyi de küçülür. 
Aracın ağırlığı daha küçük bir yüzeye dağılır  ve yere uygulanan kuvvet artar, ve aracın karı ezmek yerine yarar ve zemine ulaşır. Taban ne kadar genişlerse o kadar tutunma azalacaktır 
Bu yüzden kar lastikleri normal kuru zemin ve yağmur lastiklerine oranla daha dar tabanlıdır. 
Buzda ise tek çözüm çivili lastik... 

images.jpg

Mevcut continental veya petlas gibi Kış lastikleri şehir koşullarında kullanmaya daha uygundur 

Yüksek kar sürüşü gereken ve nispeten şehir dışı kullanıcısı için kesinlikle Nokian tavsiye ederim. 

Mutlaka 16 jant olmalı. Hatta mümkünse 15 inch. Eger Tiguan ın herhangi bir donaniminda kullanılmıyor diye biliyorum ve  bu nedenle sizin için de uygun olmayacaktır.

Dolayısıyla daha önce yapılan yorumlara tamamen katılmadığım ortaya çıktı. Evet lastik marka ve  modeli mutlaka etkili fakat bu %100 bir etkiye sahiptir denemez.  Lastik ölculeri

Ancak kırk yılda bir yağan kar için bu lastikleri kullanmanın makul olmayacağını bildiğimden 

Continental  TS 860 ideal sizin için bana kalirsa

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam bu elimdekileri napicam peki  s=alsaa  satabilirmiyim acaba? Continental alsam 16 mi almam gerekior bide jantmi almam gerekicek ki  s=aman

Hocam bu elimdekileri napicam peki  s=alsaa  satabilirmiyim acaba? Continental alsam 16 mi almam gerekior bide jantmi almam gerekicek ki  s=aman
Kesinlikle satarsınız. 

Lastikleri aldığınız yere götürün bir kaç yüz lira aşağısına verin gitsin.

Evet maalesef jant da almak icap edecek.

Lastik de.

Kesinlikle satarsınız. 

Lastik de.
Anladim hocam tesekkur ederin bilgilendirme icin artik ugrasicam bi ara napalim  s=s15

Kesinlikle satarsınız. 

Lastik de.
Hocam simdi lastikciyle gorustum bi problem olmaz el freni donmustur arkalari kitledigi icin sen gidemiosundur dedi onu cozdukten sonra ancak gidebilirsin yoksa o lastigi butun araclara takioruz hic bir sorun yasamadik dedi ? 

Hocam simdi lastikciyle gorustum bi problem olmaz el freni donmustur arkalari kitledigi icin sen gidemiosundur dedi onu cozdukten sonra ancak gidebilirsin yoksa o lastigi butun araclara takioruz hic bir sorun yasamadik dedi ? 
 Size salvo yapmış. :)

Size önerim  lastiklerinizi değiştirmeniz ve ölçülerini de daraltmanız. 

Gerisi sizin bileceğiniz iş...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt