Sonradan Driving Mode Selection

Hocam bunu çok araştırdım. Öğrendiğim kadarı ile parça korumalı bunlar. Yani online bağlantı ile açılması gerekiyor.

@QlanEmre34 Bu forumda sonradan driving mode yapmak için en çok uğraşmış kişilerden biri eminim benimdir.

Bu tuşu alıp taktım, ESP-Off cayır cayır çalışıyor ancak Driving mode için malesef aktivasyon kodu almanız gerekiyor, doğuş otoya gittim derdimi anlattım biz size bu kodu satarız, araca girişini de yaparız ama araç bozulursa biz bakmayız dediler. (Kısaca bas git buradan dediler.) Eskihisar VW ye gittim, direk elektrik ustasının yanına gittim derdimi anlattım, şöyle dedi;

Türkiye'deki 5.8 ekranlara sonradan geri görüş kamerası takılamıyor çünkü bunun için gerekli pinleri yok, Türkiye'ye gönderdikleri araçlarda bunun gibi bazı şeyler eksik. Driving Mode düğmesinin ucu BCM e çekilecek, BCM de bu pin sizde var mı bilmiyorum, varsa bile BCM iniz bunu destekliyor mu bilmiyorum dedi (en azından buna yakındı :)  )

Usta ile beraber yedek parçaya gittik, (Aktivasyon kodu, Driving mode düğmesi ve elektrik tesisatı birlikte satılıyor, Parça kodu : 5g0054809)  benim aracımın şasisi için bu parçayı sorgulattık ancak bu parça Türkiye'deki araçlar için tanımlı görünmüyor, kod çalışmazsa para iadesi yapamayız dediler. (Daha az aşağılayıcı bir cevap en azından)

Bende VAG-Store tarzı yerlere sorayım dedim, belki onların bilgisi vardır diye. (Ender, Apo Usta vs bunların hepsini aradım. Olumsuz cevap geldi) ancak Ankara ****** (ismi isteyen olursa PM atabilir) da bir eleman yapabileceğini söyledi tamam dedik anlaştık (Yüksek bir ücret talep etti, işçilik hariç doğuş otodan parça ile aynı fiyata gelecekti. Ankara da buradan güvenilir yer bulamam herhalde diye düşünüyordum, bilindik bir yer) Aldı arabayı ESP tesisatını ile MODE tesisatını çekti kodlama için de haftaya tekrar gel dedi ücreti aldı.

Haftaya aynı mekana gittim, adamı işten atmışlar telefonlarımı da açmıyor. Mekan sahiplerine anlattım derdimi , ben gittikten sonra bu adama ulaşmışlar. Kodlama yapacak olan adam beni aradı 1 ay sonra o kodlamayı yapabilecek kablo gelecek falan dedi, paramı ama ihtimalim zayıf olduğu için tamam dedim.

Bu olay geçtiğimiz Nisan ayı civarlarındaydı

Adam hala telefonlarımı açmıyor, ilk mekandaki adamlarda ulaşamadı en son.

Uzun lafın kısası : Esp off bağlanabilir, Driving Mode için uğraşmanız lazım

ESP-Off için ESP tuşundan Coupling Point e bir kablo (Kaput mandalının arkasındaki kısım) oradan da ABS modülüne bir kablo çekmeniz gerekiyor. Orjinal kablolar la yapmak isterseniz doğuşta gereken parçalar 160TL civarı tutuyor gibi hatırlıyorum 

Şu aktivasyonu kodunu alıp becerebilen olursa lütfen bana da haber versin, uğraşacak enerjim kalmadı. :)  

@QlanEmre34 Bu forumda sonradan driving mode yapmak için en çok uğraşmış kişilerden biri eminim benimdir.Bu tuşu alıp taktım, ESP-Off cayır cayır çalışıyor ancak Driving mode için malesef aktivasyon kodu almanız gerekiyor, doğuş otoya gittim derdimi anlattım biz size bu kodu satarız, araca girişini de yaparız ama araç bozulursa biz bakmayız dediler. (Kısaca bas git buradan dediler.) Eskihisar VW ye gittim, direk elektrik ustasının yanına gittim derdimi anlattım, şöyle dedi;

Türkiye'deki 5.8 ekranlara sonradan geri görüş kamerası takılamıyor çünkü bunun için gerekli pinleri yok, Türkiye'ye gönderdikleri araçlarda bunun gibi bazı şeyler eksik. Driving Mode düğmesinin ucu BCM e çekilecek, BCM de bu pin sizde var mı bilmiyorum, varsa bile BCM iniz bunu destekliyor mu bilmiyorum dedi (en azından buna yakındı [emoji4] )

Usta ile beraber yedek parçaya gittik, (Aktivasyon kodu, Driving mode düğmesi ve elektrik tesisatı birlikte satılıyor, Parça kodu : 5g0054809)  benim aracımın şasisi için bu parçayı sorgulattık ancak bu parça Türkiye'deki araçlar için tanımlı görünmüyor, kod çalışmazsa para iadesi yapamayız dediler. (Daha az aşağılayıcı bir cevap en azından)

Bende VAG-Store tarzı yerlere sorayım dedim, belki onların bilgisi vardır diye. (Ender, Apo Usta vs bunların hepsini aradım. Olumsuz cevap geldi) ancak Ankara ****** (ismi isteyen olursa PM atabilir) da bir eleman yapabileceğini söyledi tamam dedik anlaştık (Yüksek bir ücret talep etti, işçilik hariç doğuş otodan parça ile aynı fiyata gelecekti. Ankara da buradan güvenilir yer bulamam herhalde diye düşünüyordum, bilindik bir yer) Aldı arabayı ESP tesisatını ile MODE tesisatını çekti kodlama için de haftaya tekrar gel dedi ücreti aldı.

Haftaya aynı mekana gittim, adamı işten atmışlar telefonlarımı da açmıyor. Mekan sahiplerine anlattım derdimi , ben gittikten sonra bu adama ulaşmışlar. Kodlama yapacak olan adam beni aradı 1 ay sonra o kodlamayı yapabilecek kablo gelecek falan dedi, paramı ama ihtimalim zayıf olduğu için tamam dedim.

Bu olay geçtiğimiz Nisan ayı civarlarındaydı

Adam hala telefonlarımı açmıyor, ilk mekandaki adamlarda ulaşamadı en son.

Uzun lafın kısası : Esp off bağlanabilir, Driving Mode için uğraşmanız lazım

ESP-Off için ESP tuşundan Coupling Point e bir kablo (Kaput mandalının arkasındaki kısım) oradan da ABS modülüne bir kablo çekmeniz gerekiyor. Orjinal kablolar la yapmak isterseniz doğuşta gereken parçalar 160TL civarı tutuyor gibi hatırlıyorum 

Şu aktivasyonu kodunu alıp becerebilen olursa lütfen bana da haber versin, uğraşacak enerjim kalmadı. [emoji4] 
Benimde merak ettiğim bi konuydu. Sadece yazdıklarınızı okurken bile yoruldum. Sizin durumunuzu tahmin bile edemiyorum. :)

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Utku Lekesiz öncelikle geçmiş olsun hocam cevabınız için de ayriyeten teşekkür ederim. Okurken yazdıklarınızı bu işlemden vazgeçtim diyebilirim. Çok sıkıntılı bir işlemmiş...

sahibinden 2 el golf lere bakarkan bırısı sonradan mod eklemeyi ender elektronıkten sonradan yaptırdım dıye ilan gormüstüm

Şu anda yazıları okuduktan sonra kafama takılan bir soru oluştu. Benim aracım 1.2 golf allstar. Bildiğiniz üzere allstar donanımda normalde sürüş seçim var ama 1.2 olduğu için kaldırıyorlar acaba ben bunu alsam çalışma şansı nedir?  @yusuf @Utku Lekesiz

Şu anda yazıları okuduktan sonra kafama takılan bir soru oluştu. Benim aracım 1.2 golf allstar. Bildiğiniz üzere allstar donanımda normalde sürüş seçim var ama 1.2 olduğu için kaldırıyorlar acaba ben bunu alsam çalışma şansı nedir?  @yusuf @Utku Lekesiz
1.2 alstarda bu özellik var. Kaldırıyorlar demekle neyi kastettiniz hocam?

@yusuf 1.4 allstarlarda vites yanında düğme var ama 1.2lerde düğme yok malesef. Kaldırıyorlar derken onu kastettim hocam. Acaba ben bu düğmeyi alsam açabilirmiyim o özelliği onu düşünüyorum

@hengemen tuşu satın alma riskine girmeden birnevi kontrol edebilirsiniz. Şu an sizdeki start stop tuşunu sökün, tuş takımının altında 8 pin olmalı.tuş takımına giren pinlerde üst taraftaki pinler dolu ise denemeye değebilir.

yapılmayacak bısey yoktur onemlı olan yapacak adamı bulmak. sonrada keyless access anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi yapan bile var orjinaldan hıc bır farkı yok

yapılmayacak bısey yoktur onemlı olan yapacak adamı bulmak. sonrada keyless access anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi yapan bile var orjinaldan hıc bır farkı yok
Hocam anahtarsız girişi orjinal gibi yapan kimdir kaça yapar var mıdır bilginiz?

Geri
Üst Alt