14 KASIM ÖTV ZAMMI

Bu zamlı fiyatlar 1.4 tsi hıghlıne manuel araçları da etkileyecek mi?Yoksa sadece 1.6 dizeller mi değerlenmiş olacak?
Hocam aracın aksesuarlı net vergisiz fiyatı 55000 Tl nin altında ise sorun yok yeni düzenlemeye göre.

Şu an ki opsiyonsunsuz son zamla 1,4 Dsg Highline Standart Araç Net Fiyat  54.395,96 ₺

İndirim yapsalar bile satış sözleşmesinde indirimsiz fiyat yazılır. Yani indirim oranı aracın net fiyatını etkilemiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Golf 1.4 Tsi manuel highline.

Ekstra tungsten gri ve cam tavan

Aracın Aksesuarlı Net Fiyatı

50.889,25 

:mad: :mad: :mad:

Araclarimiz degerlenecek diye hayal kuran sevinen arkadaslar, bunlari satip alacaginizaraclarin fiyatlari ne olacak acaba?Golfu satipTata indica mi alacaksiniz?

Olan yine bize olacak parasi olanin zaten parasinin hesabi yok.Alir biner herturlu.
aracımı alalı bir ay oldu ve makyajlı golf çıkacağını öğrenince çok üzüldüm ötv zammından dolayıda aracım değerlenecek diye üzüntümü bu şekilde bastırmaya çalıştım Allah olmayanlara versin daha iyileri sizlerin olsun bu zamlardan sonrada gücüm neye yetiyorsa onu alırım 

aracımı alalı bir ay oldu ve makyajlı golf çıkacağını öğrenince çok üzüldüm ötv zammından dolayıda aracım değerlenecek diye üzüntümü bu şekilde bastırmaya çalıştım Allah olmayanlara versin daha iyileri sizlerin olsun bu zamlardan sonrada gücüm neye yetiyorsa onu alırım 
Aracınızın keyfini çıkarın hocam. Makyaj gelmiş olsa bile, ileride efsane olarak anılacak bir Golf sahibisiniz.

Aracınızın keyfini çıkarın hocam. Makyaj gelmiş olsa bile, ileride efsane olarak anılacak bir Golf sahibisiniz.
aynen doğru söylüyorsunuz teşekkür ederim zaten ben bu kasasını çok benimsedim bu ikinci mk7 im beğenmemiş olsam ikinciyi farklı model alırdım şansa kadere artık makyaj da 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bir Mali Müşavir olarak şunu belirteyim, eğer bu şekilde bir vergi düzenlemesi yaparlarsa vergiyi doğuran olayın yapısına aykırı davranılmış olur. Bir söz vardır, "Azdan az, çoktan çok gider" diye. Eğer siz çıta yükseldikçe vergiyi arttırır, düştüğünde de teşviki sağlamazsanız, sosyal devlet anlayışına da ihanet etmiş olursunuz. Basit bir örnekle; yurt dışında bir çok ülkede elektrikli otomobillerin tamamından %0 vergi alınırken, ülkemizde hala belirli markalara kıyak altında,(herkes biliyor) ötv'leri %135'ten %90'lara ,%90'larda olanların bir kısmını da %45'lere çekip, vergi avantajı sağlıyormuş gibi de gösterip,sırf o markaya ihracatı teşviki amaçlı rant sağlama durumu oluştu. Bizlerde, haberlerden okuyup bize indirim yaptılar diye zannedip tebrik eder olduk. Ayrıca, düşük sınıfa sahip, insanların sınırlı paralarla alabildikleri sıfır otomobiller de mevcut. (ibiza,dacia vs.) Bunlarda da bizzat daha fazla vergi teşviği verip düşük gelirli insanlara alternatif yaratmak gerekiyor. Şu an tam tersi bir durum var ve hangi düzenlemeyi yaparsam en çok nasıl vergi alırım zihniyeti oluştu. Bu şekilde bir düzenlemenin bir sakıncası da markaların özellikle c premium segment satışlarına bıçak darbesi vurmak olacak malumunuz. Yani bir şekilde global otomotiv üreticilerini de devlet olarak karşınıza almış olursunuz. Ben direk bu şekilde değil ama biraz esnetilmiş, yumuşatılmış halinin yürürlüğe gireceğini düşünenlerdenim. Detayları nasıl olur ileride göreceğiz.

İnsan 70 yıllık ömrü içerisinde bir otomobil (golf 7) alma hayali yok  olma yönünde hızla ilerliyor :000049-medium:  

Değerli arkadaşlar bu ÖTV zammını fırsat gibi gören bayilerin de olduğunu düşünürsek, aralık ayında fiyatlarda bir indirim öngörebiliyor musunuz? Yoksa euro artarsa zam artmazsa bu halde mi kalır fiyatlar sizce? Ben şu an 1.2 DSG Comfortline sahibiyim ancak 1.4 125'lik bir araca geçmek niyetindeyim Highline ya da Allstar düşünüyorum. Geçen gün gelen zam öncesinde Tungsten gri renk, cam tavanlı ve ışık paketli Allstar için 90600 fiyat aldım ama makyaj henüz açıklanmadığı için satın almadım. Sizce bu arada satın almak mı mantıklı yoksa aralık fiyatlarını beklemek mi mantıklı?

Teşekkürler şimdiden.  

Verilen oylar yol, su ve elektrik olarak bizlere dönmekte.   Forumda siyaset yapmak, argo konuşmak yasak. O yüzden bir şey demiyorum.

Bilmem anlatabildim mi.! 

Verilen oylar yol, su ve elektrik olarak bizlere dönmekte.   Forumda siyaset yapmak, argo konuşmak yasak. O yüzden bir şey demiyorum.

Bilmem anlatabildim mi.! 
Çok da anlatmış sayılmazsınız. Forum kurallarıyla ilgisi yok sorduğum sorunun. Sadece bir soru ve yanıt almak için soruluyor dikkat ederseniz.

Piyasa yoklaması işte :)  Ben de yapacaklarını düşünmüyorum. 
Hocam böyle bir zammı ben de çok olası görmüyorum. Çoğu arkadaş zam gelmiş gibi konuşuyor ben de şaşırdım doğrusu acaba ben mi bilmiyorum diye

Hocam böyle bir zammı ben de çok olası görmüyorum. Çoğu arkadaş zam gelmiş gibi konuşuyor ben de şaşırdım doğrusu acaba ben mi bilmiyorum diye
Çarşamba günü ortalama 1000 TL lik zam yaptılar euro dalgalanması sonucuna bağlayarak. Ama geri alabilirler diye düşünmek istiyorum şahsen.  

Çok da anlatmış sayılmazsınız. Forum kurallarıyla ilgisi yok sorduğum sorunun. Sadece bir soru ve yanıt almak için soruluyor dikkat ederseniz.
@zgrdrsn Hocam size cevap yazmadım zaten, yanlış anlaşılmışım ülkemizin geldiği duruma ithafen yaptığım bir yorum. 

@zgrdrsn sorunuzun kesin bir cevabı olduğunu sanmıyorum yorum yapacak olursam da falcılıktan öteye gitmez saygılar..

Geri
Üst Alt