Cam Filmi önerileri

montaj yapan yerin bazı belgeleri olması gerekiyor. artık bir standart olması güzel olacak.

Merhaba arkadaşlar aracımda ön cam dahil llumar cam filmi var. Fakat ön camda ve sol ön camda birkaç noktada kabarcıklar oluştu. Garanti kartım kayıp.  Yaptırılan yer dışında herhangi bir llumar bayisinde plaka ile sorgulayarak garanti kapsamında kabarcık oluşan filmler değiştirilebilir mi? Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?

Haftasonu Maslak'ta Gençler Cam Filmleri'nde ön cam hariç tüm camlara film çektirdim. Tamamına 1 numara tercih ettim. Çok da koyuluk tercih etmiyordum, yakından bakıldığında hafif koyuluk bana göre kafi. İşçilik gayet başarılı, çekincelerim vardı ancak baktıkça iyi ki yaptırdım diyorum. 300 TL'ye yaptı. Kredi kartı olursa +KDV oluyor. Tüm ürünleri de Llumar. Ön cama da renksiz çektirmeyi düşünüyorum. Filmleri Ctesi çektirdim, pazar öğlen araca bindiğimde güneşte kalmasına rağmen ciddi oranda aracın az ısındığını hissettim. Ön camda da olursa güneş altında ısınma probleminin gayet ortadan kalkacağına inanıyorum. Tecrübeleri olanlar paylaşırlarsa memnun olurum.

Ekli dosyayı görüntüle 4705

Ekli dosyayı görüntüle 4706

Ekli dosyayı görüntüle 4707

Ekli dosyayı görüntüle 4708
Hocam cam filmini yaparken herhangi bir aksamı sökme gibi bir durum yok değil mi ? 

Bir de Maslak Sanayi'deki Tanzer'de çok meşhur. Orayı da tavsiye eder misiniz ?

Selam. Benim ön camda Llumar Air 80 film var ve fark etmek zor ama sökmeyi düşünüyorum çünkü bildiğim kadarıyla ön cam kesinlikle yasak. Sökerken bi zarar verir miyiz acaba diye de düşünmüyor değilim.

Ayrıca Llumar ın yeni bir filmi var (AU 85 UV SR HPR) adında, bayiye bunu soracağım varsa bununla değiştirebilirim. Air 80 in ışık geçirgenliği %78 iken AU 85 inki %85 yazıyor. 

Air 80 için şöyle yazıyor: Lightly-shaded tint that reduces heat but not visibility (Isıyı önleyen ancak görüşü önlemeyen hafifçe karartılmış film)

AU 85 için şöyle yazıyor: Superior ultraviolet ray protection without the traditional look of tint (Geleneksel film görüntüsü olmadan süper ultraviole ışını koruması)

Yan camlarda da Llumar ATR 35 var ve ışık geçirgenliği %35 yani %65 karartılmış cam gibi. yasalarda henüz adı konmamış olsa da %35 in altında olmaması lazım diye okumuştum bir yerlerde. Tabi bunun ölçümü için polisimizin elinde alet olması lazım vs. bu da emniyete bayağı bir külfet çıkaracaktır dolayısıyla kimsenin ölçüm yapacağını sanmıyorum ancak yine de bu seviyenin altında ışık geçirgenliği olan filmlerden uzak durmakta fayda var. Sıcak memlekette yaşamamıza rağmen araç güneşte kalsa bile içi asla çok ısınmıyor, çok güzel bir şey, hele ki bebiş falan bindiriyorsak. 

Bir de ucuz filmler hakkında bir şey yazmak istiyorum yabancı kaynaklardan okuduğuma göre ucuz filmler sağlığa zararlı imiş. Güneş vurunca araç içine zararlı gazların salgılandığını okumuştum paylaşmak istedim. Bence Llumar Solarguard ve 3M iyi ancak bunların taklitleri de çok piyasada. Özellikle de 3M markasının. Bu filmler 1 - 2 - 3 numara diye değil de kendi özel numara ve serileri var o nedenle bunlardan taktığını iddia edip böyle numara söyleyenlere de inanmayın bence. Kutusunu inceleyin markasına bakın film o kutuya mı ait iyice inceleyin. 

Hocam cam filmini yaparken herhangi bir aksamı sökme gibi bir durum yok değil mi ? 

Bir de Maslak Sanayi'deki Tanzer'de çok meşhur. Orayı da tavsiye eder misiniz ?
Hocam yalnız ön kapıların iç kaplamasını söküyor. Ön arka fitil farklılığından dolayı filmi fitil seviyesinden aşağı düşüremediği için sökmüştü. Yanımda bir arkadaşımın POLO'suna yapıldı onda 4 kapının da içi söküldü mesela. 

Ama sökümü dikkatle izledim, sadece sökme takma işlemi yaptı. Bi şeyleri kesme, deforme etme olmadı. Tanzer'i ben de çok duydum. Forumlarda da çok denk geldim. Ancak fiyatı nispeten pahalı. Randevu sistemi ile çalışıyorlar ve genelde 1 hafta sonrasına gün verebiliyorlar. Hele hele bu mevsimde süre iyice uzayabilir. Gençler de forumlarda sıkça bahsedilen bir yer. Tanzer ve Gençler deniyor. Mesela ön camdaki küçük kelebek cama dahi film yapabiliyorlar.

Toparlamak gerekirse ben oldukça memnun kaldım. 1 sene oldu en ufak bir sorun yok.

Selam. Benim ön camda Llumar Air 80 film var ve fark etmek zor ama sökmeyi düşünüyorum çünkü bildiğim kadarıyla ön cam kesinlikle yasak. Sökerken bi zarar verir miyiz acaba diye de düşünmüyor değilim.

Ayrıca Llumar ın yeni bir filmi var (AU 85 UV SR HPR) adında, bayiye bunu soracağım varsa bununla değiştirebilirim. Air 80 in ışık geçirgenliği %78 iken AU 85 inki %85 yazıyor. 

Air 80 için şöyle yazıyor: Lightly-shaded tint that reduces heat but not visibility (Isıyı önleyen ancak görüşü önlemeyen hafifçe karartılmış film)

AU 85 için şöyle yazıyor: Superior ultraviolet ray protection without the traditional look of tint (Geleneksel film görüntüsü olmadan süper ultraviole ışını koruması)

Yan camlarda da Llumar ATR 35 var ve ışık geçirgenliği %35 yani %65 karartılmış cam gibi. yasalarda henüz adı konmamış olsa da %35 in altında olmaması lazım diye okumuştum bir yerlerde. Tabi bunun ölçümü için polisimizin elinde alet olması lazım vs. bu da emniyete bayağı bir külfet çıkaracaktır dolayısıyla kimsenin ölçüm yapacağını sanmıyorum ancak yine de bu seviyenin altında ışık geçirgenliği olan filmlerden uzak durmakta fayda var. Sıcak memlekette yaşamamıza rağmen araç güneşte kalsa bile içi asla çok ısınmıyor, çok güzel bir şey, hele ki bebiş falan bindiriyorsak. 

Bir de ucuz filmler hakkında bir şey yazmak istiyorum yabancı kaynaklardan okuduğuma göre ucuz filmler sağlığa zararlı imiş. Güneş vurunca araç içine zararlı gazların salgılandığını okumuştum paylaşmak istedim. Bence Llumar Solarguard ve 3M iyi ancak bunların taklitleri de çok piyasada. Özellikle de 3M markasının. Bu filmler 1 - 2 - 3 numara diye değil de kendi özel numara ve serileri var o nedenle bunlardan taktığını iddia edip böyle numara söyleyenlere de inanmayın bence. Kutusunu inceleyin markasına bakın film o kutuya mı ait iyice inceleyin. 
Bende de air80 atr35 filmleri mevcut ve çok memnunum. Ön camdaki filmi de sökmeye gerek yok bence. Belli bile olmuyor. Yeni çıkan AU 85 serisini merak ettim. Çünkü katalogta güneş enerjisi yansıtma oranı air 80 e göre çok düşük (43 e 16). Dolayısyla bu film sadece uv filtre görevi görür ve ısıyı yeterince yansıtmaz. Böylelikle en azından benim için anlamsızlaşır..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende de air80 atr35 filmleri mevcut ve çok memnunum. Ön camdaki filmi de sökmeye gerek yok bence. Belli bile olmuyor. Yeni çıkan AU 85 serisini merak ettim. Çünkü katalogta güneş enerjisi yansıtma oranı air 80 e göre çok düşük (43 e 16). Dolayısyla bu film sadece uv filtre görevi görür ve ısıyı yeterince yansıtmaz. Böylelikle en azından benim için anlamsızlaşır..
aynen ben de öyle düşünmüştüm AU 85 biraz anlamsız gibi. Ama Llumar bir harika sizce de öyle değil mi? Aracımı eskiden ön cam güneş görecek şekilde yarım gün bıraksam içine girilmiyordu. dağlar kadar fark var filmli ile filmsiz arasında. 

Peki Air 80 ile başımızın derde girmeyeceğinden emin misiniz? Çünkü ön camda film var mı diye kime sorsam var galiba diyor. :)))

Takip ettiğim kadarıyla sürücünün görünmesine engel olacak koyulukta film varsa polisler yasada madde olsa da olmasa da işlem yapıyorlar. Air 80 e sıkıntı çıkarılacağını sanmıyorum, ancak kesin bir şey diyemem. 

aynen ben de öyle düşünmüştüm AU 85 biraz anlamsız gibi. Ama Llumar bir harika sizce de öyle değil mi? Aracımı eskiden ön cam güneş görecek şekilde yarım gün bıraksam içine girilmiyordu. dağlar kadar fark var filmli ile filmsiz arasında. 
Peki Air 80 ile başımızın derde girmeyeceğinden emin misiniz? Çünkü ön camda film var mı diye kime sorsam var galiba diyor.
))
Siz demeden bu camda film var derlerse sorun vardır.

ziebart . kendim kullanıorum aracımda . gayette menunum 

@enpisagor Hocam, uygulamayı yaptırdığınız yerden memnun musunuz ? Bende LLumar marka yaptırmak istiyorum, tam olarak modelleri seçemedim daha. Mersin'de LLumar bayii yok, işçilik olarak iyi olduğu bildiğim yerler var ama onlarda da LLumar yok. Sizin gibi tecrübeli arkadaşların tavsiyesi üzerine gerekirse Adana'ya gelebilirim. 

[mention=265]enpisagor[/mention] Hocam, uygulamayı yaptırdığınız yerden memnun musunuz ? Bende LLumar marka yaptırmak istiyorum, tam olarak modelleri seçemedim daha. Mersin'de LLumar bayii yok, işçilik olarak iyi olduğu bildiğim yerler var ama onlarda da LLumar yok. Sizin gibi tecrübeli arkadaşların tavsiyesi üzerine gerekirse Adana'ya gelebilirim. 
Hocam ben çok memnunum, gerek forumdan gerek başka çok arkadasım yaptırdı ve memnun, adamlar bu iste bir numara, Osmaniye den çok arkadasım geldi yaptırdı, Adana'ya gelmeyi düşünürseniz hallederiz.

1 yıldır Zieabart kullanıyorum aracımda cok memnunum 

Hocam ben çok memnunum, gerek forumdan gerek başka çok arkadasım yaptırdı ve memnun, adamlar bu iste bir numara, Osmaniye den çok arkadasım geldi yaptırdı, Adana'ya gelmeyi düşünürseniz hallederiz.
Teşekkürler hocam. Karar verme aşamasına geçebilirim öyleyse  :'(   bu arada belki yazmışsınızdır ama araçta bir yerlerin sökülmesi gerekiyor mu? Benim araç highline, sadece ön yanlara yaptırmayı düşünüyorum şimdilik. 

Geri
Üst Alt