1.2 Tsi Dsg 110 ps

7000 km sonrası yakıt tüketimim.

yakıt.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Merhaba 

aracım serviste 3 gün kaldığı zaman servis bana 3 günlüğüne 1.2 dsg Jetta tahsis etmişti. Bu süre zarfında 100 TL lik benzin aldım 250 km civarı gittim. ortalama tüketimim 8,6 gösteriyordu fakat pek kasmadan kullandım. Araç 3000 kmde idi.

Araç 2016 model, üzerinde fabrika çıkışlı Dunlop 225/45 R17 91W Sport Maxx lastikler ile geldi. Toplam 443 km yaptım, tamamı şehir içinde. Yakıt sarfiyatı bana çok yüksek geliyor.

Araç 1.2 olmasına rağmen benzin sarfiyatı 9.0 km'den aşağıya inmiyor bir türlü. Yokuş çıkarken bile ayağımı gazdan çekip aracın kendi ivmesi ile gitmesine özen gösteriyorum.

Simdiye kadar hayal kırıklığı oldu bana Golf 1.2. Yorumlarınızı alabilir miyim?

IMG-20170403-WA0002.jpg

Araç 2016 model, üzerinde fabrika çıkışlı Dunlop 225/45 R17 91W Sport Maxx lastikler ile geldi. Toplam 443 km yaptım, tamamı şehir içinde. Yakıt sarfiyatı bana çok yüksek geliyor.Araç 1.2 olmasına rağmen benzin sarfiyatı 9.0 km'den aşağıya inmiyor bir türlü. Yokuş çıkarken bile ayağımı gazdan çekip aracın kendi ivmesi ile gitmesine özen gösteriyorum.

/monthly_2017_04/IMG-20170403-WA0002.thumb.jpg.b4145ea8cbff996ee434d92d043561cd.jpg
Hocam benzinli araç sonuçta şehir içi biraz dur kalk rampa gördümü çok rahat olur bu değerler.

Şimdi birtakım paylaşımlar yanıltıcı oluyor mesela paylaşan şehir içi diyor haklıda şehrin içinde boş bulvar yada çevre yolundan gidiyor işine, cruise açıyor. Yada sakin bir bulvardan gaza dokuna dokuna yavaş yavaş gidiyor. Sonra şehir içi yakıt tüketimi diye bir paylaşıyor 4.5-5.5.

Bunlar yanıltıcı olabilir.

Benzinli bir araç yukarıda bahsettiğim gibi şartlar oluşmadıktan sonra ışık,dur kalk(şehir içi trafiği bahsettiğim bunlar), rampa görürse 8-9 görebilir.

Güzergahınız anlattığım gibi ise normaldir hocam.

Araç 2016 model, üzerinde fabrika çıkışlı Dunlop 225/45 R17 91W Sport Maxx lastikler ile geldi. Toplam 443 km yaptım, tamamı şehir içinde. Yakıt sarfiyatı bana çok yüksek geliyor.

Araç 1.2 olmasına rağmen benzin sarfiyatı 9.0 km'den aşağıya inmiyor bir türlü. Yokuş çıkarken bile ayağımı gazdan çekip aracın kendi ivmesi ile gitmesine özen gösteriyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 10497
Bu benim hanımın tüketimi onun da 9 lt maalesef ama her gün ev metro arası sabah akşam gidiyor ve yol kısa :)

motor yeterince ısınamadığı ve yol da kısa olduğu için tüketim yüksek oluyor. Haftasonu ben kullanıyorum arabayı ve 5.5-6.5 arası tüketim görüyorum. Sadece mesafeye değil elbette trafiğin yoğunluğuna ve kullanıma da bağlı tüketim. start stop açmanızı öneririm eğer kapalıysa.

Teşekkürler. Start stop sürekli açık. DSG'yi düzgün kullanmak için, anlatıldığı şekilde, kontağı tam çevrimeden önce ön kontrollerin bitmesini bekliyorum. Güzergah kısa, motor tabiki tam olarak ısınmamış oluyor, yolda sürekli dur kalk noktası ve ışık var.

1.2 alırken hem aracın satın alma değerinin vergisinin düşüklüğü cezbetmişti ama ortalama 9 lt/km tüketimi görünce kafamda soru işaretleri oluşuyor. Önceki araç 2011 model 1.4 DSG Polo idi ve onda anlık/ortalama tüketim değerleri yoktu, kafam rahattı :)  bilgideki ayrıntı seviyesi arttıkça sorular da artıyor.

Teşekkürler. Start stop sürekli açık. DSG'yi düzgün kullanmak için, anlatıldığı şekilde, kontağı tam çevrimeden önce ön kontrollerin bitmesini bekliyorum. Güzergah kısa, motor tabiki tam olarak ısınmamış oluyor, yolda sürekli dur kalk noktası ve ışık var.

1.2 alırken hem aracın satın alma değerinin vergisinin düşüklüğü cezbetmişti ama ortalama 9 lt/km tüketimi görünce kafamda soru işaretleri oluşuyor. Önceki araç 2011 model 1.4 DSG Polo idi ve onda anlık/ortalama tüketim değerleri yoktu, kafam rahattı :)  bilgideki ayrıntı seviyesi arttıkça sorular da artıyor.
Hocam bende sizin gibi 2011 1.4 polo manuel den 1.2 tsi dsg ye geçtim yakıt tüketimi poloyla hemen hemen aynı tabi kullanıma göre değişiyor ve aracınızın çok yeni km yaptıkça yakıt tüketimi oturuyor. İyi günlerde kullanın.

35bin km de olan aracımın son 15bin km lik tüketim değeri;

IMG_1994.PNG.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_4494.JPG
    IMG_4494.JPG
    2 MB · Görüntüleme: 0
Aynı şehiriçi kullanımımdaki yokuş çıktıktan sonraki yolculuğumun sonunda elde ettiğim değer

IMG_0400.JPG

Tüm hız Kurallarına uyularak gittiğim hız-Şehirdışı-1.2 dsg

IMG_1927.JPG

Herkese merhaba, 

Golfümle 19bin km yi devirdik 13 ayda :)

Genel ortalamam 5.8 lt/100km, ancak son hafta oldukça yoğun trafikte kullanmak zorunda kaldım. 

Ahlatlıbel den OrAn köşke yaklaşık 1saat sürdü. Gerçekten felaketti. 

Yakıt tüketimi yüz güldürür cinsten 7.3lt/100km. Daha fazla bekliyordum. 

WhatsApp Image 2017-10-06 at 18.29.05.jpeg

Hocam benzinli araç sonuçta şehir içi biraz dur kalk rampa gördümü çok rahat olur bu değerler.

Şimdi birtakım paylaşımlar yanıltıcı oluyor mesela paylaşan şehir içi diyor haklıda şehrin içinde boş bulvar yada çevre yolundan gidiyor işine, cruise açıyor. Yada sakin bir bulvardan gaza dokuna dokuna yavaş yavaş gidiyor. Sonra şehir içi yakıt tüketimi diye bir paylaşıyor 4.5-5.5.

Bunlar yanıltıcı olabilir.

Benzinli bir araç yukarıda bahsettiğim gibi şartlar oluşmadıktan sonra ışık,dur kalk(şehir içi trafiği bahsettiğim bunlar), rampa görürse 8-9 görebilir.

Güzergahınız anlattığım gibi ise normaldir hocam.
Hocamı destekleyen bir örnek vereyim; ş.içi tüketimim 5.5L cıvarındayken ş.dışı bu rakam 5.8-6L yi buluyor.

Geri
Üst Alt