1.2 Tsi Dsg 110 ps

Merhaba

Alttaki değer sabah yaptığım şehirlerarası yol için. Araçta 2 yetişkin 3 genç çocuk vardı. Klima açık, bagaj  da var ama çok ağır değil. Genelde 90-110 km/h arası kullandım. İlk değer ise aracı aldığım günden bu yana olan uzun süreli tüketim değeri. 450 km si şehirlerarası, geri kalanı şehiriçi. Genelde sakin kullandım. 

image.jpeg

image.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:

aracım 14750 km de haftaya bakıma girecek, şehir içi şehir dışı uzun süreli ortalama 6,7 litre. ( not arabayı acımadan kullanırım) 

Perşembe günü ilk bakıma giriyorum alsancak vosmerde, 580 tl % 10 online randevu indirimi ile 532 tl miş. Soyguna gel vatandaş.  2 bakım el mahkum yetkili servisteyiz

aracım 14750 km de haftaya bakıma girecek, şehir içi şehir dışı uzun süreli ortalama 6,7 litre. ( not arabayı acımadan kullanırım) 
Hocam acımadan kullanmaya  bu tüketim değeri az @burak_ hocamın  sert kullandığı zamanlarda 1.2 aracı 10  lt den aşağı düşmüyo  siz o zaman biraz basıp sonra yelken mode da kullanıyorsunuz heralde :mad:

@kimi-emd  Bilemiyorum ama ben yakıt tüketim kontrolü yapmadan  gönlümce kullanıyorum, yelken mo vs kullndığımda araç 5 litreyi geçmiyor, ama ben o şekilde araç kullanınca zevk almıyorum.  

belki o 10 litre yakan arkadaşın aracında sıkıntı olabilir, servise göstermesinde fayda olabilir. 

@kimi-emd  Bilemiyorum ama ben yakıt tüketim kontrolü yapmadan  gönlümce kullanıyorum, yelken mo vs kullndığımda araç 5 litreyi geçmiyor, ama ben o şekilde araç kullanınca zevk almıyorum.  

belki o 10 litre yakan arkadaşın aracında sıkıntı olabilir, servise göstermesinde fayda olabilir. 
Hocam araç GTA nın aracı bildiğimiz araç haftada en az 3 kere buluşuruz hatta dünde buluştuk  9 lt di az sert kullanımda  aracı bende kullanırım ara sıra yakıyor maalesef acımasızca kullanınca bu konuda @burak_ hocam konuya daha vakıf burdan onunda yorumda bulunmasını isteyelim. Bu arada araçta bi sıkıntı yok  burak hocam aracına titiz bakar herhangi bi şey hissetse anında servise götürür kendisi.

Hocam araç GTA nın aracı bildiğimiz araç haftada en az 3 kere buluşuruz hatta dünde buluştuk  9 lt di az sert kullanımda  aracı bende kullanırım ara sıra yakıyor maalesef acımasızca kullanınca bu konuda @burak_ hocam konuya daha vakıf burdan onunda yorumda bulunmasını isteyelim. Bu arada araçta bi sıkıntı yok  burak hocam aracına titiz bakar herhangi bi şey hissetse anında servise götürür kendisi.
Dediğim gibi ben mühendis yada teknisyen değilim aracın neden 10 litre yaktığını bilemem. O sebeple servis önerisinde bulundum. Ama ben aracımı izmirde buca bornova da kullanıyorum maaşallah tüketim ortada .parasal değer bazında depo olarak km de 30 kuruş civarı yakıyor

Dediğim gibi ben mühendis yada teknisyen değilim aracın neden 10 litre yaktığını bilemem. O sebeple servis önerisinde bulundum. Ama ben aracımı izmirde buca bornova da kullanıyorum maaşallah tüketim ortada .parasal değer bazında depo olarak km de 30 kuruş civarı yakıyor
Buca Bornova ah ah üniversite yılları.

İzmirde yasayan siz sansli insanlar hem trafik siz yollarda rahatça geziyorsunuz hem de sicaklik farkindan dolayı hem az yakiyor hem kis lastigine ihtiyaç duymuyorsunuz.

Konuya gelince.

Hocam acimasizca surmek tanimlamalari farkli bence. Cunki arabalara devamli biniyoruz. 1.2 ye 10 lt yaktirilan yerde dusunun dizel 8 yakiyor.

Sürüs tarzi trafik hepsi cok önemli bu durumlarda. En sagliklisi yanyana getirip araclari oyle test etmek. Buyuk bir buluşmada oda yapilsin bence not duselim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba arkadaşlar;

Aracım 1.1 Tsi Dsg 110 ps. Şuan 1500 km ye geldi. Yakıt sarfiyatı fotoğraftaki gibidir. Uzun süreli ise 6.1-6.5 arasında gezinmekte. Sakin kullanım, İstanbul içi ve aşırı trafik harici değerlerdir.

Saygılarımla.

a1 (2).JPG

a1 (1).JPG

1.2 Tsi Candır :)

Dizel deseler 1.2 Benzin derim :D

Geri
Üst Alt