ANA KONU

Bugün araç muayenemiz vardı.

Randevulu olmasına rağmen 1 saate yakın zaman aldı sıranın gelmesi, toplamda 10 dk içeride idi araç.

507 lira nakit ödedim (kredi kartı/banka kartı komisyon alınıyordu, geçen sene deneyimlemiştim o yüzden nakit götürdüm bu sefer)

Muayeneden önce Egzoz emisyon ölçümünü de orada yaptırdım. (Bir daha dışarda yaptırıp götüreceğim)

Personelin mola saatine denk geldik 20 dk da orada bekledik. 110 lira da bunun ücreti.

Önce aracın ön tarafı rampaya çıkarmanızı istiyorlar, sonra inip arka tarafı... Dışarıda yapılan yerlerden daha fazla inceliyorlar, 3000 devirde gaza bas sabitle vs..

Sorunsuz geçti Allah'tan 4. Muayenesi.

IMG_20220226_174643.jpg
IMG_20220226_190022.jpg
Edit: Alttaki 2 sene önceninki değerler

Hava da pek kötü iç karartıcı idi. Fotoğraf net çıkmamış pek.

IMG_20220226_175543.jpg

Muayeneden sonra yazlık lastiğe geçeyim diyordum, havalar çok ısındı burada derken gelecek 15 güne baktım 7 derecenin altında seyrediyor sıcaklıklar.. Erteledim.

IMG_20220226_181040.jpg

Son düzenleme:

Astrayı satmadan önce 2016 da
Muayeneden geçememiştim.(sıfır retrofit, sıfır çalışmayan ekipman far/stop vsvsvs)

Eleman geldi
15 yıl 167 bin km sonunda
Rot başları mefta olmuş! değistirip yeniden randevu alıp geliyosun dedi gitti.
İnsan bozuluyor.....

Astrayı satmadan önce 2016 da
Muayeneden geçememiştim.(sıfır retrofit, sıfır çalışmayan ekipman far/stop vsvsvs)

Eleman geldi
15 yıl 167 bin km sonunda
Rot başları mefta olmuş! değistirip yeniden randevu alıp geliyosun dedi gitti.
İnsan bozuluyor.....

15 yılda yürüyen aksamda sorun çıkartan tek o ise çok iyi bence.

Ama elbette muayene tekrarı zoruna gidiyor insanın. Ben de eski araçlarımda 2 defa çift muayeneye girmek zorunda kalmıştım.

2008 Dacia Sandero el freninden kalmıştım.

2004 Peugeot 206 fren hortumları yıpranmış.

623 arabanın fiyatı geri kalan vergi galiba.41000 Euro gibi birşey.
Sosyal medyada, holladada yaşayan bir gurbetçiye soruyorlar,
Hayalinizdeki araba ne diye,
Vatandaşta cevap veriyor,
Öyle bir hayalim yok isteyen istediği arabayı alabiliyor burda diye.

623 arabanın fiyatı geri kalan vergi galiba.41000 Euro gibi birşey.
Sosyal medyada, holladada yaşayan bir gurbetçiye soruyorlar,
Hayalinizdeki araba ne diye,
Vatandaşta cevap veriyor,
Öyle bir hayalim yok isteyen istediği arabayı alabiliyor burda diye.
o kadar da değildir, ya da o kadar da gerçek olmasın. bu arkadaş yarın gidip Maybach S ya da G63 alabiliyor mu yani hemen, alabiliyorum dememesini temenni ediyorum : )

Son düzenleme:
Dün maslak doğuş otoya uğradım.Showroom da Taigo ve T-cross doluydu.Malzeme kalitesi cidden vasattı.T-roc makyajlı vardı ön göğüs deri kaplama yapılmış dikişli o güzel olmuş.Golf 8 yoktu showroomda yan taraftaki Audı'de a3 sedan advance donanım geleceğini onun da 850 bin lira olacağını söylediler.,A3 ün de kalite bir önceki kasaya kadar malzeme anlamında düşmüş inceledim sportback kasasında bu belliydi.

• Beğen
Tepkiler: SCC
@SB1907_Ben oradaki gurbetçinin bir ürüne gerçek fiyatıyla sahip olma,alım gücüyle alakalı söylediğini düşünüyorum.
S yada g63 alabilirimi bilmem ama üretildiğine göre alan vardır heralde.
Bilenler bilir ÖTV denen avanta 99 depreminde çıkan bir haraçti ve kalıcı gerçek,sabit,ana milleti yolma parası olarak kaldı

@SB1907_Ben oradaki gurbetçinin bir ürüne gerçek fiyatıyla sahip olma,alım gücüyle alakalı söylediğini düşünüyorum.
S yada g63 alabilirimi bilmem ama üretildiğine göre alan vardır heralde.
Bilenler bilir ÖTV denen avanta 99 depreminde çıkan bir haraçti ve kalıcı gerçek,sabit,ana milleti yolma parası olarak kaldı
sizin amacınızı anladım ama onun da bir hayali vardır diyorum yani, maybach i gidip hemen alamıyordur herhalde, onu da mı hayal etmiyormuş. Yoksa tabi ki alım gücü daha yüksektir.

Geri
Üst Alt