İstanbul Servis Paylaşımı

Ilk bakim icin volkswagenim.com dan 14.11.2016 tarihine Kartal Doğuş'dan servis talebi olusturdum.

Bende yakinligindan dolayi esenyurt dogustan randevu aldim haftaya carsamba 1.sene bakimi

Az once aradilar ve garanti kapsaminda cocuk kilidi guncellemesi oldugunu ve yapacaklarini soylediler.bunu eger garanti kapsamında yaptirmazsam ilerde ucretli olabilecegini söylediler.

Bende cam suyu puskurtme kontrol,cam suyu koyulmamasini,aracin yikanmamasini ve media guncellemesi istedim.

Araci kac saatte alabilecegimi sordum,isteklerim oldugu icin ayni gun yetisemeyebilecegini soyledi.

Bu tip kontroller ne kadar uzatabilirki sureyi?

Bakim tamamlandi.

Kartal Dogus otodaki servis danismani genc bir arkadas Yusuf Burusuk memnun kaldim.gayet ilgili ve nazikti.

Araci yikatmamayi not dusmustum fakat firca ve kurulamada o cek-pas gibi aletleri kullanmadiklarini duyunca hadi yikansin dedim.

Demez olaydim :)

Kurulamayi duzgun yapmadiklari gibi aracin heryerinde irili ufakli camur kir izleri duruyordu.lastiklere nerdeyse su bile sikilmamis,garip bir yikama gerceklesmis kisaca.

Fakat burda hata bende.daha once renault ve başka servislerdede yasadigim bu yikama kabusunu ben kendim resmen bile bile onayladim.basina gelecegini bile bile onaylamak ayri bir meziyet gerektirir :)

Kisaca tavsiyem bakim vs icin verdiginiz arabanizi yetkili serviste olsa YIKATMAYIN!

bunun disinda diger departmanlarindan memnun kaldigimi söyleyebilirim.internetten yaptigim online randevuyla işçilikde ufakda olsa bir indirimde uygulandi.

Aracı geçen hafta aldım yaklaşık 500 km ye geldi. Yağ ve yağ filtresini değiştirmek istiyorum, acaba ne kadar ücret alınıyor bilen varmı? 

İstanbul vw servisleri çok yoğun olduğundan müşteri memnuniyeti düşüktür. 4 bakım istanbulda, 1 bakım rizede yaptırdım rize deki servis :'(

Bana aracı aldığım yerde(Maltepe Erel) bakım için internetten randevu almanıza gerek yok telefonla servis danışmanınızı arayarak alabilirsiniz demişlerdi. İnternetten alınca indirim uygulanıyor bu yüzden mi öyle dediler acaba? 

Aracı geçen hafta aldım yaklaşık 500 km ye geldi. Yağ ve yağ filtresini değiştirmek istiyorum, acaba ne kadar ücret alınıyor bilen varmı? 
Hocam değişmenize gerek yok gerçekten. Tabi yine siz bilirsiniz. 400 tl alırlar ortalama.

1 ay önce rodaj (2. aşama evresi sonrası) yağ ve yağ filtresini değiştirdim işçilik dahil toplam 430 tl tuttu.. Normalde 380 lira tutar ama ben "kapalı kutu" (Castrol Edge Professional LongLife II 5W-30) yağ kullanılmasını istediğimden fiyat artıyor.., Gereklimidir sorusuna gelecek olursak; eğer aracınızı 1-2 sene sonra satacaksanız gerek yoktur.., yok ben aracı uzun süre kullanıcağım derseniz gerekli ve oldukça yararlı bir işlemdir.., Bazı insanlar 30-40 lira dan kaçarak yağı değiştirip filtreyi değiştirmiyorlar tabi böyle olunca bilmiyorlar ki 30 liralık filtreden kar ettiklerini zannediyorlar ama esas filtreyi değiştirmeyerek 200-300 lira zarar ettiklerini bi bilseler.. Hamam gidip kese attırıp sonrasında kirli entari giyme muhabbeti :))

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli Hocam 

Yağ değişimini değerli Ali Üstadım @forzaGillesgibi ben de tavsiye ederim.

Uzun yıllar kullanacaksanız motorun içerisinde ilk zamanlarda fazlaca metal talaşı oluşur ve bundan ötürü oluşacak kılcal çizikler oluşmadan önce bunu uzaklaştırmak iyidir. 

Yalnız yağı vakumlu değil metal talaşının biriktigi manyetik tapasını sökerek ve tapayı da değiştirerek servislerdeki gibi değişim yaptırın. 

Bazı benziniklerde vakumlu sistem vardır. Kesinlikle tavsiye etmiyorum yukarıda belirttiğim nedenden dolayı.

Son olarak varil yağ değil de kapalı kutu yağ öneririm.  Sadece servislerde satıldığı için başka yerden maalesef temin imkanı yok. 

güncel 30.000 fiyatı alan varmı...benzinli araç için..

İstanbul anadolu yakasında özel servis öneriniz varmıdır? Garanti bittiği için özel servise gideyim diyorum. 45bin bakıma özon 700TL istedi

eğer ki aracınız dsg ise bence yetkılıde devam ettrın derim cunku ıyı nıyet garantısı var

İstanbul anadolu yakasında özel servis öneriniz varmıdır? Garanti bittiği için özel servise gideyim diyorum. 45bin bakıma özon 700TL istedi
Değerli Hocam 

Vereceğiniz 200 TL farkı gelecekte oluşabilecek ciddi bir arıza halinde sigorta primi olarak değerlendirmeli. Çünkü iyi niyet garantiniz devam ediyor.

@silvershadow Hocam maddi olarak zorladığı için bu sefer yetkili servisi tercih edemedim, bosch car servise gittim. 

Bosch servisinde garantinin bozulmadığını bununla ilgili hukuksal olarak bir madde olduğu bilgisin ipaylaştı, tabi benim garantim bittiği için iyi niyet garantisi devam edermi onu bilmiyorum ama ağır bakım için yetkili servise gideceğim.

@Cem aracım manuel hocam

Geri
Üst Alt