Silecekleri kaldırabilmek için :("sileceklerin servis konumuna alınması" )

Pasifik mavi sever olarak;

O eski güzel ışıltılı günlerinden bir kare...

İngiltere'de sanırım silk blue ismiyle satılıyor bu eşssiz renk; yani ipek(si) mavi..

Not: yaşasın kötülük...  :000043-medium:
Yaz gelse de Dijonları taksak Murat hocam :) Uzun süre sonra görünce özlediğimi farkettim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

@MSE

valla ben hiç özlemedim. sabah görüştük daha :D

golf gizemli hareketlerine devam ediyor. 

işten çıktım, ilk kez sileceği çalıştırdım. bugüne kadar hiç kalmadığı kadar geride kaldı. paylaşılan fotoğraflardaki çizgiye bile gelmedi öyle soyliim. 

markete girdim çıktım bi sildim, neredeyse ilk hali olan çizginin oralara kadar sildi. 

hep böyle miydi bu acaba yahu?

çok gerekli ve faydalı bir uyarı notu, teşekkürler.

paylaşımın için teşekkürler.

gün içinde deneyeceğim.

Cam temiz, silecekler de temiz, arac 1100 km de silecekler hic kullanilmadi sayilir birkac deneme disinda, bugun su pusukurttum silecekler iz birakmadan siliyo ancak cami tutuyo, kayip gitmio :/ bisi mi surmek lazim yoksa cok yeni diye mi boyle yapio .. (?)

Cam temiz, silecekler de temiz, arac 1100 km de silecekler hic kullanilmadi sayilir birkac deneme disinda, bugun su pusukurttum silecekler iz birakmadan siliyo ancak cami tutuyo, kayip gitmio :/ bisi mi surmek lazim yoksa cok yeni diye mi boyle yapio .. (?)
Lastiğin üzeri grafit kaplıdır.

Sileceğin üzerindeki toz ve kiri bezle silmeyiniz.

Lastiğin üzeri grafit kaplıdır.

Sileceğin üzerindeki toz ve kiri bezle silmeyiniz.
Silecekleri silmedim hiç, teslim aldığım gibi duruyo, hiç yağmur da görmedi ama geçen uzun yola çıkmadan denemek için su püskürtüp çalıştırdım, silme netliğinde problem yok ama silecekler rahat kaymıyo takıla takıla iniyo, cam lastiği tutuyo gibi yani, napsam değiştirsem mi garantiden yoksa bişi mi sıksam cama :S

Moderatör tarafında düzenlendi:
Silecekleri silmedim hiç, teslim aldığım gibi duruyo, hiç yağmur da görmedi ama geçen uzun yola çıkmadan denemek için su püskürtüp çalıştırdım, silme netliğinde problem yok ama silecekler rahat kaymıyo takıla takıla iniyo, cam lastiği tutuyo gibi yani, napsam değiştirsem mi garantiden yoksa bişi mi sıksam cama :S
Önemli Bir şeyi unuttum :)

Maalesef Bu kronik bir sorun. Hemen en yakın bayiye giderek bu kronik sorundan muzdarip olduğunuzu belirtirseniz değişim yapacaklardır.

Ilk bin km den sonra bu değişim nazlanarak yapılır.

Yine unutmadan soyleyeyim:

Uzun süre çalışmayan sileceklerin önünde ince bir kum veya toz birikintisi oluşur.

Sileceği su sıkarak çalıştırsanız da cam cizer veya sileceklerin uzerindeki kaplamayı ince bir zımpara gibi sıyırır. 

ilk  Golf 7 de böyle bişi olmamıştı bunda oldu :/

Kim ne zaman vakit bulucak da servise gidip derdimizi anlatıcak silecekler değişcek pofffff :S :/ :(  İlk servis bakımına kadar kalır bu böyle  :/ Zaten 1700 km civarında şu an..

ilk  Golf 7 de böyle bişi olmamıştı bunda oldu :/

Kim ne zaman vakit bulucak da servise gidip derdimizi anlatıcak silecekler değişcek pofffff :S :/ :(  İlk servis bakımına kadar kalır bu böyle  :/ Zaten 1700 km civarında şu an..
Cama sıktığınız su az mı yoksa bol bol muydu. Bir de su sıkmadan önce araç güneşte mi kalmıştı ısınmış mıydı yani ?

Önceki aracım jetta ve bu aracım golf de yaşadığım problemdir. Yıkamacı rezilliği. servis konumuna almayı bilmedikleri için allah ne verdiyse asılıyorlar sileceğe ve kaputun bitim yerini kanırtarak kaldırıyorlar sileceği. Bunu golf de yemek yediğimiz bir yer ve aksaray ağaçlı tesislerinde yaptılar. 

Mersinde biz kahvaltı yaparken bir mekanda bahşiş alabilmek için aracı yıkamışlar. Dışarı çıktım baktım silecekler havada, kafamdan aşağı kaynar sular döküldü. Gidip nasıl kaldırdın sen bunu dedim, aha böyle deyip sileceğe asıldı ki dedim elleme kardeşim bırak. Kaputu çizdiği yeri ellettim. Dedim bak ne yaptın. Abi bilmiyordum. Bilmiyorsan dokunma dedim. Vs.

Ağaçlı tesislerinde ise aracı park edip yıkamacının yanına gittim ve aracı yıkamalarını istemediğimi söyledim. Tamam abi dediler. Yemeği yedim çıktım baktım silecekler havada. Hisler ve muhabbet yukarıdaki paragrafın aynısı. Nasıl korursunuz bilmiyorum ben koruyamadım. Sizin de başınıza gelmez umarım.

Önceki aracım jetta ve bu aracım golf de yaşadığım problemdir. Yıkamacı rezilliği. servis konumuna almayı bilmedikleri için allah ne verdiyse asılıyorlar sileceğe ve kaputun bitim yerini kanırtarak kaldırıyorlar sileceği. Bunu golf de yemek yediğimiz bir yer ve aksaray ağaçlı tesislerinde yaptılar. 

Mersinde biz kahvaltı yaparken bir mekanda bahşiş alabilmek için aracı yıkamışlar. Dışarı çıktım baktım silecekler havada, kafamdan aşağı kaynar sular döküldü. Gidip nasıl kaldırdın sen bunu dedim, aha böyle deyip sileceğe asıldı ki dedim elleme kardeşim bırak. Kaputu çizdiği yeri ellettim. Dedim bak ne yaptın. Abi bilmiyordum. Bilmiyorsan dokunma dedim. Vs.

Ağaçlı tesislerinde ise aracı park edip yıkamacının yanına gittim ve aracı yıkamalarını istemediğimi söyledim. Tamam abi dediler. Yemeği yedim çıktım baktım silecekler havada. Hisler ve muhabbet yukarıdaki paragrafın aynısı. Nasıl korursunuz bilmiyorum ben koruyamadım. Sizin de başınıza gelmez umarım.
Ben özellikle yanına gidip "Hocam sadece ön camda ki sinekleri çıkar ama sileceklere elleme" diyorum. Bir de aracı görebileceğim yere oturuyorum. Aksi bir şey yaparsa anında müdahale imkanı oluyor. İnsanlar ne kıymetli arabası varmış der gibi bakabiliyor ancak malesef kıymetli evet. Seviyoruz napalım. :)  

Eğer aracı görebileceğim yer yoksa yıkamacıdan uzak yere park ediyorum. Zaten petrol oluyor mutlaka, orada iki dk kendim pompaların yanında ki fırça ve su ile yıkıyorum ön camı. En son da çekçekle çekiyorum. 

Geri
Üst Alt