Garanti Kapsamları ve Uygulamaları

@silvershadow :D :D  yok hocam malum Rize iklimi camı açmaya fırsat olmuyor ki kapı kol dayama hemen Konya'nın yıllık yağış miktarı kadar su alıyor :D

Sileceklerim iyi silmiyordu Bursa Doğuş degisimi yapti. Ilk gidisimde ctesi express servisten gittigim icin islem tamamlanamadi ardindan 2.ye gittim hafta ici yarim saat sonra yeni cift taktilar garantiden ama bu bir lutuf degil tabiki. Daha 300 km lik aracti zaten onlar da yapici yaklastilar. Ayrica gogus arkasindan gaza bastığımda trrlama gibi gicik bi ses geliyordu. Onun icin de randevu almadan express servisten gittim. Usta ya sesi dinlettim ardindan lifte kaldirip eksoz isi yalitim plakalarinin oralardan hizli bi islem yapti. Yalitim malzemesi baska bir metale surtme yapiyormus onu duzeltti ses ortadan kayboldu ama tekrar cikabilecegini fakat cok onemsiz bir ses oldugunu eger olursa da randevulu olarak gelirsem daha detaylica inceleyip cozebilecegini soyledi ve beni yolcu etti. Benim tecrubelerim bunlar.

Ama su express servis olayini sevdim. Sorunu gostermek için illaki randevu almak zorunda kalmiyorsun. En azindan hizlica goz attirip fikir alabiliyorsun.

Sileceklerim iyi silmiyordu Bursa Doğuş degisimi yapti. Ilk gidisimde ctesi express servisten gittigim icin islem tamamlanamadi ardindan 2.ye gittim hafta ici yarim saat sonra yeni cift taktilar garantiden ama bu bir lutuf degil tabiki. Daha 300 km lik aracti zaten onlar da yapici yaklastilar. Ayrica gogus arkasindan gaza bastığımda trrlama gibi gicik bi ses geliyordu. Onun icin de randevu almadan express servisten gittim. Usta ya sesi dinlettim ardindan lifte kaldirip eksoz isi yalitim plakalarinin oralardan hizli bi islem yapti. Yalitim malzemesi baska bir metale surtme yapiyormus onu duzeltti ses ortadan kayboldu ama tekrar cikabilecegini fakat cok onemsiz bir ses oldugunu eger olursa da randevulu olarak gelirsem daha detaylica inceleyip cozebilecegini soyledi ve beni yolcu etti. Benim tecrubelerim bunlar.

Ama su express servis olayini sevdim. Sorunu gostermek için illaki randevu almak zorunda kalmiyorsun. En azindan hizlica goz attirip fikir alabiliyorsun.
Merhaba gaza bastığımda aynı ses bende de var..gaz pedalına bastığımda tırr sesi geliyor ben de servise baktırdım ama çözemediler . Siz tam olarak ne yaptırdınız servise öyle açıklama yapayım aynı sesse çözülür inşallah.

@Hk80 cok bi islem yapmadi o egzos kanalinin oradaki yalitim malzemeleriyle oynadi o kadar. Denme yaptigimizda ses gitmisti. Ama simdi ufaktan tekrar basladi. Muhim bisey olmadigi icin cok takmiyorum bi ara tekrar götüreceğim.

Eminimki bunun vag com ile çözümü vardır ;)
serviste ayna ısıtmanın 22 derece ile bir ilgisi olmadığını, normal şartlarda ıslaklık varsa çalışması gerektiğini söylediler ama sorunun ne olduğunu da bulamadılar.

serviste ayna ısıtmanın 22 derece ile bir ilgisi olmadığını, normal şartlarda ıslaklık varsa çalışması gerektiğini söylediler ama sorunun ne olduğunu da bulamadılar.
Servisin cahilliği hocam bu... Tamamiyle sıcaklık ile alakalı bir durum bu.

@yusuf birkaç gün önce 18.5 derecede denedim yine çalışmadı ısıtmalar.  :huh:

@yusuf birkaç gün önce 18.5 derecede denedim yine çalışmadı ısıtmalar.  :huh:
Hocam yanlış anlamayın lütfen, bazen böyle küçük hatalara çok düşüyorum da kendim ondan soruyum dedim. 

Klima sıcaklığı ortam sıcaklığından fazla ve üfleme gücü yüksekte miydi? En etkili bu şekilde belli oluyor.

@fcsrn klima kapalıydı, yağmur vardı, dış ortam sıcaklığı da dediğim gibi 18,5'i hocam. 

@fcsrn klima kapalıydı, yağmur vardı, dış ortam sıcaklığı da dediğim gibi 18,5'i hocam. 
Hocam benim bildiğim ayna ısıtmanın çalışması için kalorifer açık olmalı. Yanlış biliyor olabilirim izlediğim bir videodan bu sonuca varmış ve ayna ısıtmayı açtığım zaman hep kaloriferi de açmışımdır. Yanlışım varsa değerli Hocalarım düzeltsin lütfen. :)

Hocam benim bildiğim ayna ısıtmanın çalışması için kalorifer açık olmalı. Yanlış biliyor olabilirim izlediğim bir videodan bu sonuca varmış ve ayna ısıtmayı açtığım zaman hep kaloriferi de açmışımdır. Yanlışım varsa değerli Hocalarım düzeltsin lütfen. :)
eren yaşadığım tecrübelere göre de ayna ısıtmanın kalorifer veya sıcaklıkla alakası yok, çünkü arabaya bazen su tuttuğumda aynalardaki su damlacıklarının gitmesi için ayna ısıtmayı açıyorum ve su anında kuruyor, hatta bi keresinde ısıtma açık kalmış unutmuşum fark ettiğimde aynaya bi dokundum ki  nerdeyse alev alacak o kadar kızmış 

Geri
Üst Alt