Teslim edilecek aracım hakkında

Jml

Yeni Üye
İsim
Ahmet Cemil
Merhaba arkadaşlar ülkemizin durumu ortada piyasaların ne olacağı belli değil o yüzden sizlere sormak istediğim bir soru var, aracım şuan gemi üzerinde tahmini teslimatı 25 temmuz yani aracımın gümrük işlemleri yapılmadı. aracımın indirimsiz fiyatı 82.675 TL 1.4 TSI + Metalik + Ergo darbe girişiminden önce 78.750 gibi bir fiyat vardı. Sormak istediğim fiyatlandırmada değişiklik olur mu sizin düşünceleriniz nedir. Euro 3.4 e yaklaşıyor. Bu fiyatın üzerine ne kadar bir artışı olur? Cevaplarınız için teşekkür ederim. 

Verginin ödendiği an önemliymiş. Benim de aracım geçen hafta geldi. Girişimden sonra dün, cep telefonu numarasını aldığım ST'yi aradım. Benim için fiyatın değişmeyeceğini söyledi. Ancak anladığım kadarıyla haftaya gelecek araçlar etkilenecek.

Umalım da euro çabucak geri düşsün, siz de aracınızı fazla ödemeye gerek kalmadan alabilin.

Edit: geçen hafta dediğim, son perşembe günü gümrük işlemleri yapıldı, vergisi ödendi, ancak aracı henüz teslim almadım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ypksyevet bende St ile görüştüm şuan için bir şey yok pazartesiyi bekleyelim dedi çok dalgalanma olmaz umarım

Arkadaşlar Golf Türk lirası üzerinden hesaplanıyor ve zam gelmedikçe fiyatı artmıyor Euro'dan etkilenmiyor. Tiguan gibi değil.

Arkadaşlar Golf Türk lirası üzerinden hesaplanıyor ve zam gelmedikçe fiyatı artmıyor Euro'dan etkilenmiyor. Tiguan gibi değil.
Euro arttıkça tl fiyatı artıyor ama ;)  @Jml Hocam bence pazartesi piyasalar normale dönecektir. Size zam yansıyacağını düşünmüüyorum. Belki ağustostan sonra bir zam olabilir.

@Uwais @yusufumarım zamdan etkilenmem, çok sancılı bir süreç oldu umarım bu kadar beklediğime değer ve zamdan piyasa dalgalanmalarından etkilenmem. 

Bizimde 2. aracımız gemi üzerinde araç polo haftaya teslim bakalım 9 hazirandan beri gelmeyen zaman bu hafta gelecek mi.

Benimde aracım gemi üzerinde bu durumdan bende tedirginim

Ben paramın hepsini bu cuma ödemiştim. Aracın gümrükte olduğunu salı akşamı teslim edileceğini söylediler. Daha vergisi ödenmedi ama bende tedirginim. 

Ben paramın hepsini bu cuma ödemiştim. Aracın gümrükte olduğunu salı akşamı teslim edileceğini söylediler. Daha vergisi ödenmedi ama bende tedirginim. 
Değerli Hocam

Siz ödemeyi yapmışsınız ve artık fiyat değişiklik olasılığı sona erdi.

Hayırlı olsun 

Değerli Hocam 

Aslında Euro'dan etkilenmemesi gerek çünkü araç siparişi üretime alınmadan planlamaya alındığında ödemesi yapılıyor üreticiye ve dolayısıyla oluşan kur dalgası alıcıya yarıyor çünkü 3 liradan ödemesini yaptığı aracı  3.4 lira kur üzerinden satarak kurdan da kazanıyor.

Golf fiyatları Euro olarak listelenmese de Euro daki artış  belli bir sınırı geride bıraktığı an fiyata anında yansıtılıyor. Bu artış bir veya iki gün önce bayilere bildirilir ki ödemesini yapıp mallarını teslim alsınlar.  Ancak gümrükleme işlemi yapılmadığı sürece henüz Doğuş da fatura edemeyeceği için gemiden indikten sonraki gün veya takip eden günde gümrük işlemleri tamamlanır ve bayiye fatura kesilerek bayinin stoklarına girer. Bayi de stoklarına girene kadar kur beklenen belli bir sınırın üzerine çıktıysa o da zamdan etkilenir sorgusuz sualsiz.

@silvershadow Sayın Murat hocam aracım yarın veya salı gemiden iniyor sizce piyasalar ne olur, ben aldıktan sonra yükselir mi yada almadan yansıtırlar mı ? Tecrübelerinize ve deneyimlerinize dayanarak soruyorum. Hazırda altımdaki aracı satıyorum kaporasını aldım fakat alacak olan arkadaşa çarşamba gününe kadar beni beklemesini söyledim çünkü kurda köklü bir değişiklik olup fiyatlara yansırsa aylardır beklediğim golfumu almama durumundayım.

golf'e ya da herhangi bir ithal ürüne zam yapmak için bir neden yok şu anda, 3,40'a 2 defa gelip döndüğünde yapan yaptı zaten, bir süre izlerler piyasayı, olandan çok olacaklar önemlidir piyasa için, şu anda bir olumsuz algı yok, derecelendirme kuruluşlarından olumlu yorumlar gelirse normalleşiriz hızla...

Piyasalar normalleşti sayılır. Zam gelmez çok yüksek ihtimalle. 

Geri
Üst Alt