Yüksek Süratte Frene Basınca Direksiyon Titremesi

Hocam tüm ihtimalleri zaten konuşmuşsunuz ama Golften önceki aracımdan(Focus3) bir dipnot paylaşayım. Aracımda disk-balata değişmiştim ve tamirci yakın arkadaşımdı. Özellikle uyarmıştı; marka iyi olsa bile nadir de olsa yeni diskler frenlemede titreme yapıyor, birkaç gün test et eğer yaparsa geciktirmeden gel parçacıdan değişim yapalım demişti. Ama öyle bir sorun yaşamamıştım.

Son düzenleme:

Çok benzer bir sorun benim aracımda da var. Sizinkine ek olarak, araç park halindeyken sessiz bir ortamda direksiyonu çevirince sol tekerden tıkırtı gibi bir ses de geliyor. Bu hafta tüm disk ve balataları yeniletip 120 bin bakımına götüreceğim. Sorun tespit edilebilirse buradan paylaşırım.

Çok benzer bir sorun benim aracımda da var. Sizinkine ek olarak, araç park halindeyken sessiz bir ortamda direksiyonu çevirince sol tekerden tıkırtı gibi bir ses de geliyor. Bu hafta tüm disk ve balataları yeniletip 120 bin bakımına götüreceğim. Sorun tespit edilebilirse buradan paylaşırsorununuzun balatalar ile bir ilgisi olmaz d,reks,yon bağlantılı olan ön yürüyen takım ile ilgili gibi duruyor

Hocam tüm ihtimalleri zaten konuşmuşsunuz ama Golften önceki aracımdan(Focus3) bir dipnot paylaşayım. Aracımda disk-balata değişmiştim ve tamirci yakın arkadaşımdı. Özellikle uyarmıştı; marka iyi olsa bile nadir de olsa yeni diskler frenlemede titreme yapıyor, birkaç gün test et eğer yaparsa geciktirmeden gel parçacıdan değişim yapalım demişti. Ama öyle bir sorun yaşamamıştım.
Alt takımdan hiçbir şey çıkmaz ise en son sıfır disk balatayı torna ya da tamamen değişime sokacağım hocam evet

Bende de şöyle bir durum olmuştu. Disklerde herhangi bir balata yemesi yoktu ve balatalarda duzgundu fakat yuksek frende titriyordu. Aracin daha sonra arka balatalarinin (130 binde ilk defa degisti) az kaldığını gördük ve degistirdik. Simdi titreme falan kalmadi yani ani ve yuksek frende yük dağılımı eşit dagildigi icin sorun ortadan kalkti.

Geri
Üst Alt