Golf 7 1.4 tsi 2. vitese çabuk geçiyor

Mustafa615

Yeni Üye
İsim
Mustafa
Araç
Golf
Merhaba yakın zamanda 2013 model golf 1.4 tsi dsg 165.000 km araç aldım fakat aldığımdan bu yana sorun bitmiyor suan araç D de hareket etmeye başladığı an 2 kmh geldiğinde vitesi 2 ye atıyor ve 2 viteste de araci zor kaldırıyor bir çok yeri araştırdık denilen şey 1. Vites aracı hareket ettirmek için ama 2 kmhizdayken 2. Vitese atınca araç hantal kalıyor ilk kalkışta ayrıca rolantideyken ara ara titreme yapıyor devamlı değil ama daha birçok problemim var ama çözüm yoluna giremediğim sorunum bunlar cevaplayan herkese teşekkür ederim şimdiden

Merhaba yakın zamanda 2013 model golf 1.4 tsi dsg 165.000 km araç aldım fakat aldığımdan bu yana sorun bitmiyor suan araç D de hareket etmeye başladığı an 2 kmh geldiğinde vitesi 2 ye atıyor ve 2 viteste de araci zor kaldırıyor bir çok yeri araştırdık denilen şey 1. Vites aracı hareket ettirmek için ama 2 kmhizdayken 2. Vitese atınca araç hantal kalıyor ilk kalkışta ayrıca rolantideyken ara ara titreme yapıyor devamlı değil ama daha birçok problemim var ama çözüm yoluna giremediğim sorunum bunlar cevaplayan herkese teşekkür ederim şimdiden
Standart VW yazılımı.Özellikle D modundayken 1. vitesi hiç kullanmıyor,o yüzden hep manuel modda kullanıyorum ben.Manuelde kullanırken bile 2'den 1'e hemen atmıyor,ben atmak durumunda kalıyorum,halbuki DSG yazılımı var aracımda ancak daha performans için zannedersem,bir de DSG Street Yazılımları var,bu tür sıkıntıları ortadan kaldırıyorlar.

Upvote 0
Zannedersem 1. vites oranı da çok kısa.

Upvote 0
tekrar merhaba arkadaşlar hepinize tüm yorumlarına
2. Vitese genelde 8 kmh da geçiyor. 8 kmh bile bence baskıya yüklenme anlamında iyi değilken, 2 kmh ‘ n bir sorun olduğunu düşünüyorum. İyi bir servise göstermeniz gerekir.
Yorumunuz için teşekkür ederim malesef Mersin’de ne dürüst nede iyi bir servis bulamadım

Upvote 0
Merhaba, Bahsettiğiniz durum normal şartlarda sorun değil. VW nin kullandığı vites sisteminin genel yaklaşımı. Başta emisyon ve yakıt tüketimi için vitesi ilk fırsatta büyütme eğilimdedir. Eski tip geleneksel 4 vitesli şanzımanlar veya robotik kola sahip otomatik şanzımanlardan biraz farklıdır. VW nin kullandığı bu şanzıman tipi kullanıcının davranışlarını ve özellikle her gün aynı güzergah kullanılıyorsa bu güzergahı da öğrenen ona göre davranan bir şanzıman. sizden önceki sahibi muhtemelen yokuş aşağı veya düz yolda her sabah kullanmıştır aracı, kavrama davranışını ona göre yapıyor olabilir. Şanzıman resetlemek işe yarayabilir. şanzıman kalibrasyonu yapmak işe yine yarayacaktır. Harici olarak enjektör temizliği ve buji değişimi tavsiye ediyorum. 1.4 tsi çok düşük devirlerde dahi aracı yürütebilen bir motor. motorun çekiş performansını kontrol ettirmeniz de gerekir diye düşünüyorum.
Merhaba yorumunuz için çok teşekkür ederim bu sorunumu foruma yazmadan önce dsg resetleme işlemini gerçekleştirdim ama düzelmedi

Upvote 0

Geri
Üst Alt