Golf 7 1.4 tsi 2. vitese çabuk geçiyor

Mustafa615

Yeni Üye
İsim
Mustafa
Araç
Golf
Merhaba yakın zamanda 2013 model golf 1.4 tsi dsg 165.000 km araç aldım fakat aldığımdan bu yana sorun bitmiyor suan araç D de hareket etmeye başladığı an 2 kmh geldiğinde vitesi 2 ye atıyor ve 2 viteste de araci zor kaldırıyor bir çok yeri araştırdık denilen şey 1. Vites aracı hareket ettirmek için ama 2 kmhizdayken 2. Vitese atınca araç hantal kalıyor ilk kalkışta ayrıca rolantideyken ara ara titreme yapıyor devamlı değil ama daha birçok problemim var ama çözüm yoluna giremediğim sorunum bunlar cevaplayan herkese teşekkür ederim şimdiden

Bahsettiğiniz standart dsg yazılımı. Genellikle bluemotion modellerde daha erken atar, normal olarak değerlendirebilirsiniz. Bir yıldan sonra erken atmayı bir çıt daha geri çektiler ama hala erken atıyor denebilir.
Geç atması için dsg yazılımı attıranlar oluyor ama orjinal yazılımın yerini tutmuyor diye düşünüyorum.

Upvote 0
Merhaba yakın zamanda 2013 model golf 1.4 tsi dsg 165.000 km araç aldım fakat aldığımdan bu yana sorun bitmiyor suan araç D de hareket etmeye başladığı an 2 kmh geldiğinde vitesi 2 ye atıyor ve 2 viteste de araci zor kaldırıyor bir çok yeri araştırdık denilen şey 1. Vites aracı hareket ettirmek için ama 2 kmhizdayken 2. Vitese atınca araç hantal kalıyor ilk kalkışta ayrıca rolantideyken ara ara titreme yapıyor devamlı değil ama daha birçok problemim var ama çözüm yoluna giremediğim sorunum bunlar cevaplayan herkese teşekkür ederim şimdiden
Düşük hacim motorlarda erken 2.vitese geçmesi aracı epey hantallaştırabiliyor özellikle trafikte 1-2 1-2....
Deneyimim olmadı daha önce fakat dsg yazılımı yapan firmalar var 1. vites atış hızını 10 15 civarına getiriyorlar, böyle bir çözüme gidebilirsin ya da sık dur kalkta manuele almaya alışman lazım.

Upvote 0
Yani bu şekilde zamanla kavramayıda bozmayalım çünkü her dur kalkta araç 2 viteste zorlanarak kalkıyor yazılımın bi zararı olurmu acaba yani olması gereken neyse o hale getirmek istiyorum farklı birsey yapıp sorunu büyütmek istemiyorum

Upvote 0
2. Vitese genelde 8 kmh da geçiyor. 8 kmh bile bence baskıya yüklenme anlamında iyi değilken, 2 kmh ‘ n bir sorun olduğunu düşünüyorum. İyi bir servise göstermeniz gerekir.

Upvote 0
Bende de 2016 1.2 var. 5km hızda direkt 2 ye atıyor. Arabanın kalkışı zorlanıyor.

Upvote 0
2. Vitese genelde 8 kmh da geçiyor. 8 kmh bile bence baskıya yüklenme anlamında iyi değilken, 2 kmh ‘ n bir sorun olduğunu düşünüyorum. İyi bir servise göstermeniz gerekir.
araçtan araca kalibrasyonu farklı , bazıları 2 3km de atıyor bazıları 10 11 gibi atıyor, sorundan ziyade bu kalibrasyon bizim trafik şartlarına uygun değil diyebiliriz.

Upvote 0
Yani bu şekilde zamanla kavramayıda bozmayalım çünkü her dur kalkta araç 2 viteste zorlanarak kalkıyor yazılımın bi zararı olurmu acaba yani olması gereken neyse o hale getirmek istiyorum farklı birsey yapıp sorunu büyütmek istemiyorum
kolay kolay birşey olacağını sanmam ziraa bu araçlar ne testlerden geçiyor ancak bu kalibrasyon bizim dağınık dur kalk trafik anlayışımıza çok yatkın değil o yüzden insanlar bunu bir sorun olarak görmeye başlıyor.
Rsa ya sorabilirsin dsg yazılımını, sorun olacağını sanmam.

Upvote 0
Ben de 1.2 tsi kullanıyorum. 4-5 km hızda D2 ye atıyor. Rampada bir defasında aklı karıştı d1 e aldı fln baskı kokusu geldi çok kötü koktu. 15 km hız civarı gaza yüklenmek gerektiğini hissediyorum. Ondan sonra temkinliyim. Sırf bu yüzden sıkışık trafikte ya da rampa kalkışlarında Manuele çekip sonra D ye alıyorum.

Upvote 0
Ben önceki aracımda dur kalk durumların da spor modda kullanıyordum sorun olmuyordu.

Upvote 0
Dsg resetleme diye bir işlem varmış isterseniz bir deneyin faydası olur ,

Upvote 0
Erken vites atma ve geç vites düşürme olayını yazılım ile çözmüşler ,

Upvote 0

Merhaba, Bahsettiğiniz durum normal şartlarda sorun değil. VW nin kullandığı vites sisteminin genel yaklaşımı. Başta emisyon ve yakıt tüketimi için vitesi ilk fırsatta büyütme eğilimdedir. Eski tip geleneksel 4 vitesli şanzımanlar veya robotik kola sahip otomatik şanzımanlardan biraz farklıdır. VW nin kullandığı bu şanzıman tipi kullanıcının davranışlarını ve özellikle her gün aynı güzergah kullanılıyorsa bu güzergahı da öğrenen ona göre davranan bir şanzıman. sizden önceki sahibi muhtemelen yokuş aşağı veya düz yolda her sabah kullanmıştır aracı, kavrama davranışını ona göre yapıyor olabilir. Şanzıman resetlemek işe yarayabilir. şanzıman kalibrasyonu yapmak işe yine yarayacaktır. Harici olarak enjektör temizliği ve buji değişimi tavsiye ediyorum. 1.4 tsi çok düşük devirlerde dahi aracı yürütebilen bir motor. motorun çekiş performansını kontrol ettirmeniz de gerekir diye düşünüyorum.

Upvote 0

Geri
Üst Alt