Camda Oluşan Kireç Lekeleri (Çözüldü)

arabasında boyalı kısımlar,krom parçalar ile camlarında oluşan kireç lekeleri için en kesin sonuç 3D ERASER'i kullanmayı aklınızda tutun.
ben her 6 ayda bir aracıma kendim hem kil hamuruyla temizliğini yapar hemde ardından gözle görünmeyen kireç lekeleri için bu ürünü kulllanıyorum.
bir uygulama pedi ile birazda el kuvvetiyle aracınız ilk günkü gibi pırıl pırıl saf renginde olacaktır.
https://www.boyakoruma.net/3d-eraser-cam-ve-boya-icin-su-kirec-lekesi-giderici-500ml

Önce camı Valet Pro Ph Nötr ile ılık su ile yıkadım ardından kurulayıp AutoGlym Glass Polish ürünü çok yumuşak bir mikrofiber beze bir miktar döktüm ve resimde de belli olan kısıma uyguladım, aracın camındaki yağmur kaydırıcıyı söktü sanırım, ıslattığım zaman bu şekilde o alanda su kalıyor fakat oldukça kayganlaştı yüzey, ve gözle görebildiğim kadarıyla bir etki etmiyor gibi ya da %20 30 etki ediyor gibi, kireç lekesi yaklaşık 1-2 gündür var normalde hiç yoktu, zaten araç henüz 6 aylık diyebiliriz, şuan arabayı komple tekrar yıkayacağım , cama auto finesse ceramic sıkıp temizleyeceğim bakalım sonuç ne olacak.

Sirke için yüzeyi soldurabilir demişler, IPA daha mantıklı olabilir belkii.
Ön cama seramik uygulanmaz/uygularsanız, silecekler atlama yapar, bazı yağmur kaydırıcılar bile atlama yapmasına sebeb oluyor.

Geçenlerde beyaz sirke camın üzerindeki kireçleri çıkartabilmişti lakin bazı kısımlarda hala ufak tefek lekeler kalmıştı, bende bu sefer sirke değilde farklı bir ürün deneyim diye parlatanadamlar sitesinden BadBoys WSR gel ürününü aldım, geldiğinde deneyeceğim ve buraya görsel ekleyeceğim.

3D eraser ürünü neredeyse hiçbir yerde kalmamış.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-03-06 151912.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-06 151912.png
    156.5 KB · Görüntüleme: 9
  • Ekran görüntüsü 2024-03-06 151903.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-06 151903.png
    678.4 KB · Görüntüleme: 9
https://www.hepsiburada.com/tonyin-...8N32?magaza=muhteremsarioglu&sirala=createdAt
Bu ürünü kullandım iyi iş görüyor. Lakin camın üstündeki kireçler gidince cam üzerindeki çizikler fazlaca gözükmeye başlar. Bilginize..
Ayrıca hangi ürünü kullanırsanız kullanın uygulama sonrası bol su ile yüzeyi iyice durulayın yoksa sıkıntı çıkabilir.
Maskeleme bandı da aldım yanında yapmak istediğim sıralama şu şekilde olacak;
1) Ön camı ve cam tavanı normal şekilde yıkayıp kurulayacağım
2) Cam kenarlarını maskeleyeceğim ve ön silecekleri sökeceğim
3) Mikrofiber aplikatöre bu üründen döküp camın tamamına uygulayacağım
4) Kwazer pompaya sadece su koyup camı hafif ıslayıp ardından bez ile sileceğim
5) Arabayı komple ön yıkama yapıp yıkayacağım
6) En son olarak Carpro yağmur kaydırıcı spreyi aldım, onu uygulayıp sonlandıracağım

varsa daha farklı önerilerede açığım, ürünü kullandıktan sonra camı nemli veya ıslatılmış bez ile sileceğim ilk etapta

kireçli de olsa evden hortumla çekip yıkayacağım sadece bu sefer güneşsiz alanda ve kurutmadan yapmaya dikkat edeceğim

@DifferenceCan Ön silecekleri aparatsız sökmeniz çok zor. Benim size tavsiyem camın üzerinde ne kullanırsanız kullanın kuru cama uygulamayın önce yıkayın ıslakken ilacı sıkın süngerle bir kaç kez ovalayıp hemen su tutun yoksa cam üzerinde çizikler oluşmaya başlar. Bu dediğimi, işlem bittikten sonra anlayacaksınız. Çünkü uygulanan ürünler camın üzerinde cizikler oluşturabiliyor. Ben bir kaç uygulama üst üste yaptım sürekli duruladım.

@DifferenceCan Ön silecekleri aparatsız sökmeniz çok zor. Benim size tavsiyem camın üzerinde ne kullanırsanız kullanın kuru cama uygulamayın önce yıkayın ıslakken ilacı sıkın süngerle bir kaç kez ovalayıp hemen su tutun yoksa cam üzerinde çizikler oluşmaya başlar. Bu dediğimi, işlem bittikten sonra anlayacaksınız. Çünkü uygulanan ürünler camın üzerinde cizikler oluşturabiliyor. Ben bir kaç uygulama üst üste yaptım sürekli duruladım.
silecekleri sadece ucunu sökeceğim yapmışken tam yapayım diye, aslında o kadar leke vs yok. zaten ürünü jel gibi yapmışlar, aldığım aplikatör mikrofiber çizeceğini sanmam ama yinede hortumun buhar modu gibi bir modu var camı ıslatıp yapayım o zaman

Bugün bir önceki mesajımda bahsettiğim ürünler elime ulaştı ve uygulamasını yaptım,
aracın plastiklerini ne olur ne olmaz diyerekten maskeledim, ardından RR Customs Bad Boys WSR Gel ürününü ardından nemli bezle temizleme ve ardından komple yıkamadan sonra CarPro Clarify yağmur kayıdırıcısını uyguladım, şuan için bir leke görmüyorum :D güneşte falan 1 2mm lik bir leke daha görürsem yine yaparım ama :D

Uygulaması kolay gibiydi, ürün en azından pasta cila yapar gibi kasmayı gerektirmedi jel gibi olduğu için

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-03-08 205315.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-08 205315.png
    580.2 KB · Görüntüleme: 32
  • Ekran görüntüsü 2024-03-08 205322.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-08 205322.png
    657.5 KB · Görüntüleme: 29
  • Ekran görüntüsü 2024-03-08 205329.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-08 205329.png
    560.4 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Bugün bir önceki mesajımda bahsettiğim ürünler elime ulaştı ve uygulamasını yaptım,
aracın plastiklerini ne olur ne olmaz diyerekten maskeledim, ardından RR Customs Bad Boys WSR Gel ürününü ardından nemli bezle temizleme ve ardından komple yıkamadan sonra CarPro Clarify yağmur kayıdırıcısını uyguladım, şuan için bir leke görmüyorum :D güneşte falan 1 2mm lik bir leke daha görürsem yine yaparım ama :D

Uygulaması kolay gibiydi, ürün en azından pasta cila yapar gibi kasmayı gerektirmedi jel gibi olduğu için
Geçmesine sevindim.

RR Customs Bad Boys WSR Gel ürünü ne ile uygulamıştınız? İlerde lazım olursa fikir sahibi oluyum.

Carpro cam kaydırıcı ömrü ne kadar oluyor, önceden deneyimlediniz miydi?

Geçmesine sevindim.

RR Customs Bad Boys WSR Gel ürünü ne ile uygulamıştınız? İlerde lazım olursa fikir sahibi oluyum.

Carpro cam kaydırıcı ömrü ne kadar oluyor, önceden deneyimlediniz miydi?
Mikrofiber aplikatörler var onun ile uyguladım, parlatanadamlar sitesinde mevcut, baya hoş bi ürün.
CarPro yu daha yeni aldım bilgi sahibi değilim yarın uzun yola gideceğim sanırım yağmurlu :( en azından ürünü denemiş olurum sanırım.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-03-09 002236.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-09 002236.png
    256.7 KB · Görüntüleme: 9
Hocam siz takıntılısınız maalesef ne yaparsanız yapın yine sizin gözünüze kireç lekesi gözükür...(leke olmasa dahi)

Hocam siz takıntılısınız maalesef ne yaparsanız yapın yine sizin gözünüze kireç lekesi gözükür...(leke olmasa dahi)
Detailing başlı başına bir takıntı zaten hocam, bıcı bıcıya giren adamın arabasına gösterdiği değer ile her köşesine ayrı ürün kullanan kişinin verdiği değer aynı mı.

Detailing başlı başına bir takıntı zaten hocam, bıcı bıcıya giren adamın arabasına gösterdiği değer ile her köşesine ayrı ürün kullanan kişinin verdiği değer aynı mı.
öylede bunlar dünya malı. istediğin kadar sakın biri gelir kuyu suyu sıçratır arabaya dön başa olur o yüzden boşvermek lazım. Kendi kapalı özel garajınız brandanız varmı ? Yoksa zaten hiç boşa uğraşmayın 1 aya aynı oluyor ettiğiniz masrafla kalırsınız.

öylede bunlar dünya malı. istediğin kadar sakın biri gelir kuyu suyu sıçratır arabaya dön başa olur o yüzden boşvermek lazım. Kendi kapalı özel garajınız brandanız varmı ? Yoksa zaten hiç boşa uğraşmayın 1 aya aynı oluyor ettiğiniz masrafla kalırsınız.
Hocam aslında zevk olayı. Kimi sigara içinde rahatlar stres atar kimi araç yıkayınca kendini dinlenmiş hisseder.
Ben de kullandığım herhangi bir şey temiz olunca ve düzgün gözükünce daha iyi hissederim.

Her şeyin pahalı olduğu gibi araçlar da pahalı olunca ve değeri yüksek bir araçsa mecbur bakmak gerektiğini düşünenlerdenim. Yarın bir gün satınca araç cidden bakımsızsa neden benim araç onlardan biraz düşük fiyat ediyor veya arayan soran yok diye düşünmemeli.
Büyük kısımla zevk ve hobi dir.

Geri
Üst Alt