Golf 7 1.2 TSİ DSG Stage 1 yazılım

Yanlış yazmışızım hocam, 6,4 şerden 6 civarına düşmüş.

Eve dönerken ışık yandı. Dediğinizi çek edelim 😂
Sapma : 100 km de 0,28 litre. Depoda 2,2 Yazılımsızda durum nedir teyit edecek olan varsa yazar bilgi olur.

Sapma hiç çok değil. Demek ki yazılımınız iyi. :D
Dur-kalk yoğun ve kısa mesafe kullanınca sapma artıyor bu arada genelde.

Aracım 82 binde. Araçla her gün 110/120 hızlarla 150 km yol yapıyorum . Aracı dikkatli kullanırım . Ani hızlanma , yavaşlama yapmam.Arkadaşım stage 1 yazılım attırmanın arabaya bir zararı olmayacağını , zaten ülkeye girerken güçlerinin kısıldığın ısöylüyor. Sizce yaptırmalı mıyım ? Zararı var mı ?
Stage 2 mi Stage 3 mü sayılıyor bilmiyorum ancak 1.2 Tsi ünitelere IHI turbo setup yapılıp 170hp+ sağlıklı yürüyen araçlarda(dsg) mevcut . Gerekli mi ? Kişiye göre değişir talebe göre değişir.

Bu konudan yola çıkaracak sorunuza yorum yapayım eğer bakımlarını aksatmazsanız sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum . Yazılımlı araçlar için bakım periyodu 15.000 km olmamalıdır kanaatimce . 10.000 KM'de bir bakıma girerseniz eğer stage 1 ile sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum

Biraz daha verim almak istiyorsanız orj filtre kiti ve downpipe ile birlikte yazılımı desteklerseniz stage 2 diyebiliriz. 145-160 civarı veriler konuşuluyor bahsettiğim iki ekstra opsiyon ile

Stage 1 yazılım attırdım , araçta fazla bir değişiklik yok , sadece anlık gazda daha hızlı hareketleniyor. Uzun yol yaptım , yakıt tüketimi değişmedi.Torkun arttığını hissediyorum. 140 la 400 km yol geldim çoğu yokuştu , yağ falan da eksiltmedi araç. Aracı çok yoracak gibi durmuyor.

Geri
Üst Alt