(Çözüldü) Golf 7 Highline Yağmur Sensörü Arızası

bgrztrk71

Üye
Merhabalar,
2013 Golf 7 highline aracımda yağmur sensörü çalışmıyor. Int konumuna getirdiğimde fasılalı olarak çalışıyor. Muktimedya ekranında kontrol ettim açık. Obd cihazıyla baktığımda herhangi bir arıza göstermiyor. Sensörü söküp jeli yeniledim yeniden taktım fakat fayda etmedi. Sensör arızalı diye düşünüyorum. Far sensöründe sorun yok çalışıyor. Sensörü söktüğümde araç otomatik far hatası verdi zaten taktığımda arıza gitti. Nerden temin edebiliriz sensörü yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• 579bbc35-aa78-4a72-8af4-c0388660a5f1.jpeg
    579bbc35-aa78-4a72-8af4-c0388660a5f1.jpeg
    155.6 KB · Görüntüleme: 23
  • a34853c4-a1dd-46c2-a9a2-8db663fb96e8.jpeg
    a34853c4-a1dd-46c2-a9a2-8db663fb96e8.jpeg
    159.6 KB · Görüntüleme: 25

Çözüm
Buna benzer sorun yaşayabilecek arkadaşlar için bilgilendirme yapayım. Kabloyla bakdığımızda sensör konumu arızası veriyordu. Hatayı silmeye çalıştığımızda silmedi. Anladık ki sensör bozulmuş. Sensör değişimi yaptık ve konu çözüldü.
Hayır o hassasiyet ayarı yapmaktadır kolu bir tık yukarı kaldır hassasiyet en sona al su döküp dene

Son düzenleme:
Upvote 0
Yazılan son iki yorumun açılımını yapabilecek arkadaş aranıyor.. lütfen anlaşılır ve düzgün yazalımki. Biz de yardımcı olalım..

Upvote 0
Hayır o hassasiyet ayarı yapmaktadır kolu bir tık yukarı kaldır hassasiyet en sona al şu dok dur
Multimedya ekranından aktif ve silecek kolu 1 tık üstte yani Int konumunda olduğunda fasılalı silmekte olduğundan bahsettim. Sensör aktif çalışıyor olsa hassasiyet ayarının o şekilde yapıldığını bende biliyorum ilk volkswagen aracım değil. Yüksek ihtimalle arızalı ve çözümü konusunda bilgi verebilecek biri var mıdır diye buraya yazdım. Denediğim şeyler jel değişikliği ve kablo kontrolleri. Yine de Int yani otomatik konuma getirip sensöre su püskürttüğümde çalışmamakta. Far sensörüm aktif çalışmakta

Upvote 0
Çok nadir de olsa fabrikasyon sensorlu 3 aracin sensorunu degistirdim bugune kadar. Bozulma orani çok dusuk bir ekipman. Uygun fiyatli istiyorsaniz cikma var elimde 700₺den gonderebilirim. Sifirini 1500₺’den satiyorum.

Upvote 0
INT konumda fasılalı çalışıyorsa ya multimedyadan kapalıdır ya da kodlama ile ilgili bir problemdir.

Upvote 0
Çok nadir de olsa fabrikasyon sensorlu 3 aracin sensorunu degistirdim bugune kadar. Bozulma orani çok dusuk bir ekipman. Uygun fiyatli istiyorsaniz cikma var elimde 700₺den gonderebilirim. Sifirini 1500₺’den satiyorum.
Çıkma derken hocam, orijinal çıkma mı yoksa yan sanayi mi? Benim fotoğraftaki sensörle aynı sensör mü nem ve far sensörü de aynı cihazda bunda

Upvote 0
Aracı 1 sene önce aldım, sensör çalışmıyordu. Cam çatlak olabilir değişmiş olabilir gibi şeyler görmüştüm forumda. Kontrol ettiğimde cam orijinal, herhangi bir çatlakta gözükmememekte. Yazılımsal yada bu gibi sebeplerden olma durumu var mıdır? Eğer öyleyse yenisini de alsak çalışmaz çünkü

Upvote 0
Aracı 1 sene önce aldım, sensör çalışmıyordu. Cam çatlak olabilir değişmiş olabilir gibi şeyler görmüştüm forumda. Kontrol ettiğimde cam orijinal, herhangi bir çatlakta gözükmememekte. Yazılımsal yada bu gibi sebeplerden olma durumu var mıdır? Eğer öyleyse yenisini de alsak çalışmaz çünkü
Bu kadar detay dusunmek icin hayat çok kisa hocam. İsini bilen bir vagcomcuya gidin cozdurun bitsin.

Upvote 0

muşta montajda yardımcı olurum hocam siz yenisini temin edin büyük ihtimal sensör arızalıdır

Upvote 0

Geri
Üst Alt