Golf 2016 1.2 TSI DSG ALLSTAR

@silvershadow @fcsrn  

Goruslere katiliyorum . Benim buradaki avantajim Belcika'nin duzluk olmasi , inis cikis - dag tepe olmamasi , havalarin hicbir zaman asiri sicak olmamasi , otoban ve yollarin genelde cok iyi olmasi ( Hollanda yollari efsanedir onla kiyaslanmaz tabiki ) , kalabalik bir aile olmamamiz , pencereleri acip arac kullanma aliskanligimin olmamasi .

Bunun yaninda Diesel aracini 3.9 lt ortalamayla kullanan arkadasim var o ayri bir tez konusu :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:

@olimpio @yusuf @fcsrn @silvershadow Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler. İşe Gidiş yolum 5km. sabah sakin trafikte 5.5 6 lt ortalama ile gidiyorum. Akşam dönüşü 9 10 lt oluyor trafik ve dur kalk sebebiyle. genelde vitesler 2000 devirde otomatik değişiyor. gaz pedalına ani bastığım nadirdir. hatta araç ağır hızlanıyor diye çokmu az basıyorum diye şüpheliyim? uzun yolda 4 kişi yokuşlu inişli klima açık halde 100 km yi 5.8 lt ile geldim. ama şehir içine gelir gelmez ortalama 7.8 lere geliyor. şehir içinde bile cruise controlü kullanıyorum.. ancak o zaman dizginliyorum yakıtı.. Start stopu kapatıyorum.şehir içi klimam da hep kapalı.. gazı ani köklediğimde yüksek devirde vites değişmesin diye direksiyondan manuel vites değişiyorum özel anlarda.. bide şunu farkettim yavaş yavaş gitmektense ani hızlanıp aracı kısa mesafede hızlandırıp ayağı gazdan çekerek yol katedince daha az yakıyor.. düşük hızlarda da (15 20km civarı) araba sanki tekleme yapıyor. nedendir acaba? hepinize teşekkürler umarım bemim aracımda 7lt altını görür uzun kullanımda.. şuan 1850 km deyim ortalama 7.8ltde.. kaplamayı da abba diye bir yerde yaptırdım. cila atmadılar wax sürdüler seramik solüsyon sürdüler ama geçen gün kapıyı kaldırıma hafifçe vurdum 2 nokta boyası kalktı:( kalitesiz miş demekki:( Saygılar

@Erhandz Hocam bence tüketim normal. Ben uzun yolda bir defa çok kasarak 4.4 gördüm 2 kişi ile, onun harici 6'nın altına inemedim. 

Düşük hızda ki tekleme, araç kalkar kalkmaz 2'ye alıyor vitesi, 5 km hızda bile 2. viteste gitmeye çalışıyor yarım debriyaj yapıyor. Haliyle araç titreyebiliyor, öyle durumlarda vitesi sağa iterek manuele aldığınızda aracın rahatladığını hissedebilirsiniz. :)

Uzun süreli ortalamanız benimle aynı, hatta ilk 3-4bin km benim ortalamam 8-9L arasıydı. Sonrasında düştü, şuan 12bin km oldu araç ve 7-8L arası değişkenlik gösteriyor. Sürekli dur kalk trafik.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Erhandz

Değerli Erhan Hocam

Düşük yakıt tüketimi konusunda sürüş profili seçme özelliği olsaydı eco modunda olduğu gibi gaz tepkisi yumuşak olduğundaki durumu simüle için yavaş yavaş devirlenen motor ve hızlanan araç; dolayısıyla en az miktarda frene basmanızı sağlayacak sürüş tarzıdır.

Boya konusuna gelince üzerinden bir yıl ve en az bir yaz geçtikten sonra boyanın kürleşmesi tamamlanmış olacaktır.  Bu süre geçene kadar pul atma diye tabir edilen kapı açma veya kapıyı çarpma halinde boyada küçük parçalar halinde kopmalar yaşanabilmektir.  Bu nedenle ilk aldığınızda boyayı koruyacak boya koruma yaptırmanız üretici tarafından da önerilmektedir.

Eski polomu (2012 1,6 tdi dsg ) gecen hafta sattıkdan sonra tekrar araç arayışlarına girmiştim. Taki wv bayine gidene kadar.Bende golf all star 1,2 tsi dsg aldım. Tabiki yakıt olarak biraz fazla yaksada golfun vermiş olduğu konfor daha farklı. Tdi motorun sesinden sonra araçın çalışıp calışmadığını arada unutuyorum. All stara beni yönlendiren tamamen standartdan farklı olması. Tek pişmanlığım küçük kızıma yeni araçımıza bakalım diyince kırmızı araba mı aldın demesi bana bir o kadar pişmanlık oluşturdu.

Araçımda ek olarak yağmur sensörü ,kararan dikiz aynası ve ön arka park sensörü mevcut.

1444594963189.jpg

IMG-20160926-WA0006.jpg

@Namık Kahvecioğlu araciniz hayirli olsun. Ailece guzel gunlerde kullanin insallah...

By me

@Namık Kahvecioğlu

Değerli Hocam 

Golf tutkunu Dostlar arasına hoş geldiniz. 

Güzel günlerde sevdiklerinizle birlikte kullanmanızı dilerim. 

Hayırlı olsun 

Geri
Üst Alt