Golf 2016 1.2 TSI DSG ALLSTAR

@forzaGilles kusura bakmayin unuttum gercekten. Arac yangin sondurucusu standart olarak geldi. On yolcu kisminda sol tarafa tutturulmus sekildeydi. Is yerindeyim bugun aracsiz geldim . Aksam fotografini ceker detayli fotograf paylasirim 
Estağfurullah :) Türkiye'de yangın söndürücü vermiyorlar., parça kodunu bilirsek orjinal vw yangın söndürücü servise getirtmek istiyorum., müsait zamanda gönderirsiniz

Arkadaşlar allstar donanımda 1.4 benzinli manuel olanında bağımsız süspansiyon var mı? H,ghline olanında var.Ancak allstarda var mı diye merak ediyorum. Tercihimi ona göre yapmak istiyorum.

Arkadaşlar allstar donanımda 1.4 benzinli manuel olanında bağımsız süspansiyon var mı? H,ghline olanında var.Ancak allstarda var mı diye merak ediyorum. Tercihimi ona göre yapmak istiyorum.
Allstarda var lakin Eğer 1.4 alacaksanız bence highline alın derim. Gerekli opsiyonları highline üzerine ekleyin. Tabi imkan varsa.

Allstarda var lakin Eğer 1.4 alacaksanız bence highline alın derim. Gerekli opsiyonları highline üzerine ekleyin. Tabi imkan varsa.
 Size katılıyorum. Ancak bu kararı gelecek zamları düşünerek alıyorum. Ben de mantıklı olarak highline donanımını almak istiyorum. Ancak bu gidişle allstar düşünmeye başladım.

@olimpio Dostum çok teşekkür ederim siz de yorduk biraz :)

Araca seramik kaplama yaptırdım ancak hiç bir numarası yokmuş. Yaptırmayı düşünen varsa tavsiye etmem arkadaşlar.

araç 1500 km ye geldi. yakıt tüketimi 7.8 litre. 1000 kmsi şehir içidir büyük ihtimalle. pekte az yakmıyormuş..

araç 1500 km ye geldi. yakıt tüketimi 7.8 litre. 1000 kmsi şehir içidir büyük ihtimalle. pekte az yakmıyormuş..
Yakıt tüketimi Nasıl kullandığınız ile orantılı hocam. Yine de ilk bakımdan sonra biraz düşer.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Değerli Hocam 

1500 den sonra gözle görülür bir biçimde azalmaya başlayacaktır. 

Ancak sürüş alışkanlıklarınızı gözden geçirmenizde fayda olabilir.

Vites değiştirme devri veya hızlandırırken gaza basış şiddetine dikkat etmeli

Araca seramik kaplama yaptırdım ancak hiç bir numarası yokmuş. Yaptırmayı düşünen varsa tavsiye etmem arkadaşlar.
Gerçekten seramik mi yapıldı ona da dikkat etmek lazım. Nerede yatırdınız? Sonax, meguiars tarzı yerler haricinde ki yerlere ben güvenemiyorum fazla, adam alıyor 1500TL'ye yakın para, seramik yaptım diye ciladır waxtır sürüyor bişeyler, Zaten yeni yapıldığı için hemen orada da suyu döküyor, "Bak Abi, suyu tutmuyor, boncuk boncuk kalıyor su" diyor olay tamam. Sahtekar çok. :)  

Şahsi fikrim, ben o tarz şeyleri yaptırmam, kendim ayda bir kil+ cila uyguluyorum zaten, he yapılmış arabalarda gördüm güzel bi olay ama ona o kadar para vermem, çok zengin olsam,belki. :)  

Hocam güzergah önemli bir kriter bu konuda. 3-5 km git gel bir yolunuz varsa bu değer iyi bile. 10km altında kalan mesafelerde düşük değer zor yakalanıyor. Bir de trafik durumu ve dur kalklar önemli. 

@Erhandz Hocam 3400 km deyim 5.7 lt ortalama yakit tuketimim. Hatta Bugun bebek puseti icin Bruksel - Liege yaptim gidis donus 220 km full klima acik gidip geldim 5.9 lt ortalama yaptim. Gaza yuklenmelere , vitesleri dogru zamanda degistirmeye dikkat edin derim. @silvershadow hocam bu konuyla ilgili yaziniz varmiydi ?

@Erhandz Hocam 3400 km deyim 5.7 lt ortalama yakit tuketimim. Hatta Bugun bebek puseti icin Bruksel - Liege yaptim gidis donus 220 km full klima acik gidip geldim 5.9 lt ortalama yaptim. Gaza yuklenmelere , vitesleri dogru zamanda degistirmeye dikkat edin derim. @silvershadow hocam bu konuyla ilgili yaziniz varmiydi ?
Değerli Hocam 

Alttaki linklerde kullanım özelliğine bağlı tüketimin düşürülmesine yönelik öneriler ve görüşler mevcut. Bunların dışında kullanılan güzergahın kısa veya iniş çıkışlı olması, kullanılan havanın ısısının yuksek veya düşük olması, lastik hava basincı, aracın yük ve yolcu durumu, klima kullanımı gibi etmenler de göz ardı edilmemelidir. 

Cruise Control özelliği hakkındaki yazımda bir kısmı var.

Geri kalanı ise burada.

@Erhandz

Araç 4000 kmde. Uzun dönem tüketimim 6,3 lt. Yarı yarıya şehir içi ve şehir dışı(şehir dışı güzergahım ani rakım yüksekliği yaşatan virajlı yokuş tırmanma). Ben gayet memnunum ve 15000 sonrası bakımda 6 lt karma tüketim benim için yeterli. Bundan daha iyisi 1,4 tdci fiesta ile yakaladığım değerlerdi. Şu an aylık kilometrem 1500 ve üstü. cebimden bir önceki arabama göre 50 tl fazla para çıkıyor, bu da Golf gibi benzinli bir arabaya binmenin çok cüzzi bedeli. Kullanım alışkanlıkları konusunda ise @silvershadow @fcsrn ile %100 aynı fikirdeyim. Bazen mantıklı ve sakin hızlanmalarla 30 km git gel mesafeyi 5,0 lt ortalama, bazen de şehir içini 6,0 lt ortalamalarla gittiğim oluyor. 

Geri
Üst Alt