Golf 1.5 TSI Stage 1 yazılım hakkında

Enjektörler ne durumda kontrol ettirdiniz mi ? Stock halindekine göre daha fazla hava yakıt pompalanıyor bunu karşılmıyor olabilir yakıtın kaliteside bir faktör tabi ki
Enjektörlerimi değiştirdiğim yerdeki usta yazılımı tavsiye etmemişti, enjektörleri çabuk yıpratıyor demişti. Ben ne kadar yazılıma hevesim olsada km 186.000 olunca çekiniyorum biraz aslında ama hep içimde gtd 1449 bi heves kalıcak

Merhaba
Dizel araclarda :/:10 Yakit tasarufu olur aslinda yazilim yapan yerler de bunu soyler
Benzin li araclar icin gecerli deyil ama
Güç yoktan var edilmiyor, her avantaj dezavantajıyla geliyor, dizelde güç yakıttan alınıyor ne de olsa, tapa gaz gidildiğinde daha fazla yakacaktır lakin sakin kullanımda zaten gücün hepsini kullanmadığımızdan fabrikasyon ile aynı kalacaktır.

Enjektörler ne durumda kontrol ettirdiniz mi ? Stock halindekine göre daha fazla hava yakıt pompalanıyor bunu karşılmıyor olabilir yakıtın kaliteside bir faktör tabi ki
Triger seti de yeni değişti onla ilgisi olabilir mi ?

Hocam benim araç 1.6 tdi 5 ay önce yazılım attırdım fakat sabahları düşük hızlarda araç giderken gaz yerken şakırdama sesi geliyor. Isınınca sorun kalmıyor. Bu konu hakkında bilginiz var mı dizel kullanıcısı olarak ?
Dizel arac biraz gürültülü çalışır özellikle soğukken fakat şakırdama sesi hiç almadım şakırdama sesi daha çok mekanik sorunlarda yapar diye düşünüyorum

Sağda solda çoğu yerde yazdırılan dosyaların kaynağı genellikle biz oluyoruz dosyalarınız bize gelir yazar firmaya atarız onlarda aracınıza yükler, şimdi şöyle bir durum var, çok popüler firmadan dönen araçlarda gördük çok dandik yerden iyi çıkan araçta, özetle büyük firmadan ziyade stabil ve olumlu yorum alan yerleri tercih etmelisiniz. ( gidip egsozcuya da yazılım yaptırmayın tabi :) )

Dizel arac biraz gürültülü çalışır özellikle soğukken fakat şakırdama sesi hiç almadım şakırdama sesi daha çok mekanik sorunlarda yapar diye düşünüyorum
Enjektörlerden geliyor gaz yerken özellikle düşük devirde ,biraz ısınınca düzeliyor normal enjektör sesi geliyor. Rölantide şıkırdama yok.

3 arkadaş olarak farklı yerlerde yazılım yaptırdık benim aracımda racechip vardı üçümüz de 3. vites dişlisini kırdık. Şanzımanı yapan usta 1.5 lerde yazılım sonrası yaşanan bir problem olduğunu söylemişti. Onun dışında motorda vb korkulacak bir şey yok.

Enjektörlerden geliyor gaz yerken özellikle düşük devirde ,biraz ısınınca düzeliyor normal enjektör sesi geliyor. Rölantide şıkırdama yok.
Anladım ben kendi aracımda sese çok dikkat etmedim her zaman ki sesi olduğu için, muhtemelen sizinkide normaldir diye düşünüyorum

Merhaba
Dizel araclarda :/:10 Yakit tasarufu olur aslinda yazilim yapan yerler de bunu soyler
Benzin li araclar icin gecerli deyil ama
Hocam bu bence yanlış yorum işini bilen yazılımcıların hiçbiri araç dizel olsa bile yazılım sonrası yakıt tasarrufu olur dediğini görmedim duymadım.
(Yazılımlı kullanan kişilerde genellikle yazılımsız haliyle arada bir fark yok gibi dediğini duydum.)

Hocam bu bence yanlış yorum işini bilen yazılımcıların hiçbiri araç dizel olsa bile yazılım sonrası yakıt tasarrufu olur dediğini görmedim duymadım.
(Yazılımlı kullanan kişilerde genellikle yazılımsız haliyle arada bir fark yok gibi dediğini duydum.)
Internetten yurt disi formulari da bir incelemeni isyerim
Ben iki dizel aracimda yazilim yaptirdim ve yakitta :/:10 tasarufu gordum
Ve bunu yazilim yapan her firma bana soyledi

Bir ornek sana

2.0 cdti insignia ilk aldığımda 110-120 km hızlarda şehir dışı uzun yolda 7.2 yakıyordu ,bu değer bana anormal geldiği için yazılım yaptırdım,kesinlikle dizel araba uzun yolda bu hızlarda bu kadar yakmaz ,,,yazılımdan sonra bu hızlarda 5.4 e düştü

Geri
Üst Alt