Golf 7 kalorifer sorunu

İsim
HARUN
Araç
Golf 7,5 comfortline DİESEL
Arkadaşlar önceli̇kle herkese merhaba .....! Bende 2013 model golf7 mi̇dli̇neplus aracım var otomati̇k vi̇tes. Araçta yolda geli̇rken bi̇r anda kalori̇feri̇mi̇n 1-2-3-4-5-6 ayarlarına aldığımda çalışmadığını, düz sadece 1de çalıştığını fark etti̇m. Kenara çeki̇p arabayı stop etti̇m ve anahtarı üzeri̇nden çekti̇m fakat kalori̇fer gene 1. ayardaymış gi̇bi̇ ses çıkarmaya devam etti̇. Kutup başlığını sök tak yaptım sorun devam etti̇. Dedi̇lerki̇ kalori̇fer termostatı dedi̇ler onuda deği̇şti̇rdi̇k gene sorun aynı hi̇ç deği̇şmedi̇ devam etti̇ çalışmaya. Arabanın üzeri̇nden kontağı kapatıp çıktığım halde çalışması çok i̇lgi̇nç ve 1-2 daki̇ka sonra tüm enerji̇ kesi̇ldi̇ği̇ halde (kapıları ki̇li̇tleyi̇p çıktıktan sonra) gene çalışması çok düşündürücü. Hi̇ç kapanmıyor aküyü bi̇ti̇ri̇yor sürekli̇ çalışınca si̇zce bu sorun neden olabi̇li̇r yardımcı olursanız yada yol gösteri̇rseni̇z sevi̇ni̇ri̇m.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Değişim yaptığınıza göre ters takma gibi bir durum olabilir mi? İşlevsel olarak küçük motorlara enerjiyi ters verince tersine döner. Bu gibi hatalı montaj sebep olmuş olur mu? Tamamen varsayım.
ustanın bizzat kendisi denedi zaten soketi yanlış takma gibi bir söz konusu olamaz diye düşünüyorum çünkü tek yönlü giriyor aynı model aynı araçtan söküp onu komple taktık gene sorun devam etti inanılcak gibi değil arabanın kontağını kapatınca başlıyor 1. ayarda kendi kendine çalışmaya ve aküyü yada kalorifer termostatın (sağ ön torpitonun altında) kablosonu çıkarınca zaten komple elekrik kesilmiş oluyor ve çalışmayı kesiyor.

Upvote 0
arkadaşlar bu sorunumu çözecek bodrumda tanıdığınız uzman bir elektrikçi varmı çünkü 3-4 elektrikçiye gittim çoğu anlamıyor anlarım diyende araba 1-2 gün kalacak diyor sorun çok eminim küçük bir kısa devre var biryerde ve nerede bilmiyorum eğer varsa BODRUM'da tanıdığınız bir usta benimle bilgisini paylaşırsanız çok sevinirim çünkü sırf bu yüzden arabayı satacak kadar olmak üzereyim. şimdiden tüm ilgili arkadaşlara teşekkürler.

Upvote 0
ustanın bizzat kendisi denedi zaten soketi yanlış takma gibi bir söz konusu olamaz diye düşünüyorum çünkü tek yönlü giriyor aynı model aynı araçtan söküp onu komple taktık gene sorun devam etti inanılcak gibi değil arabanın kontağını kapatınca başlıyor 1. ayarda kendi kendine çalışmaya ve aküyü yada kalorifer termostatın (sağ ön torpitonun altında) kablosonu çıkarınca zaten komple elekrik kesilmiş oluyor ve çalışmayı kesiyor.
Evet, soket yönü sabit ve ters takma mümkün değil. Bahsettiğim, sokete giren kablolar ters takılmış olabilir miydi.. bunu da menfezlerden hava gelip gelmediğine göre anlayabilirsiniz.

Upvote 0
arkadaşlar bu sorunumu çözecek bodrumda tanıdığınız uzman bir elektrikçi varmı çünkü 3-4 elektrikçiye gittim çoğu anlamıyor anlarım diyende araba 1-2 gün kalacak diyor sorun çok eminim küçük bir kısa devre var biryerde ve nerede bilmiyorum eğer varsa BODRUM'da tanıdığınız bir usta benimle bilgisini paylaşırsanız çok sevinirim çünkü sırf bu yüzden arabayı satacak kadar olmak üzereyim. şimdiden tüm ilgili arkadaşlara teşekkürler.
Kodlama ile ilgili bi sorun olabilirmi?

Upvote 0
Evet, soket yönü sabit ve ters takma mümkün değil. Bahsettiğim, sokete giren kablolar ters takılmış olabilir miydi.. bunu da menfezlerden hava gelip gelmediğine göre anlayabilirsiniz.
ama kablolar sabit bir soketin üzerinde onları tektek çıkarıp yerlerini değiştirmek mümkün değil ve daha önce burayla alakalı hiç kablo değişimi kalorifer tamiri yapılmadı bu yüzden değişmiş olma olasılığı çok düşük ama ben sizler için foto çekip atıcam

Upvote 0
kalorifer sistemide o kadar saçma sapan birşeyki alakasız yerden çıkıyor..sensörleri sök tak yaptınızmı..sagda solda cam kenarında olanları

Upvote 0
ama kablolar sabit bir soketin üzerinde onları tektek çıkarıp yerlerini değiştirmek mümkün değil ve daha önce burayla alakalı hiç kablo değişimi kalorifer tamiri yapılmadı bu yüzden değişmiş olma olasılığı çok düşük ama ben sizler için foto çekip atıcam
Sadece olasılık olarak eklemek istedim. Diğer yorumlar öneriler sonucu kendi çıkarımınızı yaparak yol alabilirsiniz.

Upvote 0
kalorifer sistemide o kadar saçma sapan birşeyki alakasız yerden çıkıyor..sensörleri sök tak yaptınızmı..sagda solda cam kenarında olanları
hayır sensörler ile ilgili hiç öyle birşey yapmadık sadece sigortaları ve sigorta kutularını kontrol ettik ve kontrol panelini test ettik.

Upvote 0
Torpido altına eğilin koruyucu bi parça var onu indirin kahverengi bir soket var durdurmak için soketi yerinden çıkarın direk oto elektrikçiye gidin
DEDİĞİNİZİ YAPTIM OZAMAN DEVREDEN ÇIKIYOR EĞER DEDİĞİNİZ KABLO TAKILI KALSA AKÜYÜ SABAHA KADAR DÜŞÜRÜYOR.TEŞEKKÜRLER.

Upvote 0
Buyuk yazmaniza gerek yok. İnsanlar size yardımcı olmaya calisiyor farkindaysaniz.
BÜYÜK YAZMAMDA NE GİBİ SAKINCA GÖRDÜNÜZDE BÖYLE BİRŞEY SÖYLÜYORSUNUZ ANLAYAMADIM KIZARAK YAZDIĞIMI DÜŞÜNDÜYSENİZ O SİZİN SORUNUNUZ HERKESE HER YORUMUMDA YARDIMLARI İÇİN DAİMA TEŞEKKÜREDERİM VE HİÇBİRİNİNDE SİZİN GİBİ DÜŞÜNDÜĞÜNÜ ZANNETMİYORUM.

Upvote 0

BÜYÜK YAZMAMDA NE GİBİ SAKINCA GÖRDÜNÜZDE BÖYLE BİRŞEY SÖYLÜYORSUNUZ ANLAYAMADIM KIZARAK YAZDIĞIMI DÜŞÜNDÜYSENİZ O SİZİN SORUNUNUZ HERKESE HER YORUMUMDA YARDIMLARI İÇİN DAİMA TEŞEKKÜREDERİM VE HİÇBİRİNİNDE SİZİN GİBİ DÜŞÜNDÜĞÜNÜ ZANNETMİYORUM.
Forumlarda büyük harfle yazmak bagirmak anlamina gelir. Az çok forum kültürü olan coğu kişi bunu bilir. Büyük harfle yazarak sorununa hızlı çözüm bulacağını sanıyorsan yanılıyorsun.

Sorunun çözümünü biliyorum ama bende kalsın aramaya devam edin belki bulursunuz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt