Bi-xenon fardan j fara dönüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çok teşekkür ederim. Son olarak 753D ve 754D çift u led lidir ve uyumlu değildir demişsiniz.

Orijinal plus farlar çift u led değil mi? U ledler tekli ve çiftli diye mi ayrılıyor.

Benim istediğim her farda çift u led orjinal far. Mümkün müdür?
Mümkündür ancak bu sefer 2 adet Led güç modülü yerine 4 adet Led güç modülü almanız gerekir,

Ve ayrıca

Çift U Led ‘li Adaptif Bi-Xenon Top R farlar diye geçen farlardan almanız gerekir

Bu farlar Golf Mk7 R 300 hplik araca özel bir fardır, donanım olarak sadece bu araç ile alınabiliyordu,

Golf R farının diğer avantajı farın üzerindeki sinyal lambaları da Led olarak gelir

Çift U Led ‘li Adaptif Bi-Xenon Top R Farlar;
5G1 941 753D
5G1 941 754D

Sıkıntı Çift U Led ‘li Adaptif Bi-Xenon Top R farları 2.elde çıkma olarak bulmak biraz zordur, kolay kolay her yerde bulamazsınız, her yere sormak gerekir.,

Adaptif Bi-Xenon Plus farlar tek U Led ‘li dir.

İkisi arasındaki fark;

Adaptif Bi-Xenon Top R farlar +Çift U Led’li Gündüz Sürüş Farları +Led sinyal lambaları

Adaptif Bi-Xenon Plus farlar +tek U Led’li Gündüz Sürüş Farları +halojen ampüllü sinyal lambaları

Ayrıca insanlar nedense bu farların U Led şeklinde yanması yüzünden sevseler de., bu iki farın esas alameti AFS yani (Adaptif Far) özelliğinin olmasıdır,

Bu fara sahip araçlarda aşşağıdaki 7 farklı aydınlatma moduna sahip olunur;
145d223b-e9a9-4fb6-a1c1-490253636223-jpeg.55101

Alacağımız J Led far da; viraj aydınlatması ve otomatik far yükseklik ayarı olmadığı için çalışmayacaktır,

Orjinal Bi-Xenon Basic farı söküp Çin malı Led far taktığınız zaman gece aydınlatma performansınız düşecektir, Afedersiniz bir nevi attan inip eş….. binmek gibi bişey bu,

Aksini söyleyenlerin çoğu Halojen farlı araçtan geçenler, yada bu konuda teknik bilgiye sahip olmayanlar malesef.,

Sizin orjinal bi-xenon farlarınızı o kadar kıymetli ki satsanız 2 takım çin malı J Led ederler.

Amaan diyim birinin kuyuya attığı taşa itibar etmeyiniz.
Aynen katılıyorum
Orjinal bi-xenon farla cin malı kıyaslanıyor

Aldığım bilgiye göre eğer yine orjinal u led bi xenon olursa herşey normal çalışıyormuş
Rıza kardeşim kimseye takılma ben taktırdım cok memnunum içinde varsa taktır. Zaten far odaklamaymış diğer şeylermiş bunlara takılma. Evet şuanki farların güzel benimde güzel ama satma. İstediğin zaman tak kullan. J led veya u led taktığında pişman olmayacaksın. Ayrıca @HONEY abimin dediği gibi j led far arabayı çok değiştiriyor ve her golfün sahibinin illa bir retrofiti j led olması gerektiğini söylüyor. Sen yaptır kardeşim. Pişman olmazsın. Bak yer de söyledim sana sem Tuning. Aklını karıştırma burayla. Kimseye uyma

Formdan bazı arkadaşlar far satıyor galiba çünkü çok çok ısrar ediyor taktır taktır dıye
sonuç olarak takılmak ıstenen far orjinal değil!!!! ve araçta halojen far olsaydı ok !bende taktır derdim ama araçta orjinal bi
xenon far var senin aracında olan farın pesınde olan çok insan var kıymetini bil bence vede oynatma

Formdan bazı arkadaşlar far satıyor galiba çünkü çok çok ısrar ediyor taktır taktır dıye
sonuç olarak takılmak ıstenen far orjinal değil!!!! ve araçta halojen far olsaydı ok !bende taktır derdim ama araçta orjinal bi
xenon far var senin aracında olan farın pesınde olan çok insan var kıymetini bil bence vede oynatma
Öyle ama ozaman 7.5 görünümlü olmuyor adam onu istiyor arabam 7.5 görünümlü olsun diyor :) Bende xenon vardı j led taktırdım daha çok memnunum daha havası var. 7.5 görünüm için takıyorlar zaten ve çok yakışıyor. @HONEY abi seviyor böyle şeyleri ☺️ Retrofitleri. Olsun tak baktın olmadı eskileri takarsın. Bide kayan led var bu takacaklarında. Çok iyi kardeşim

Öyle ama ozaman 7.5 görünümlü olmuyor adam onu istiyor arabam 7.5 görünümlü olsun diyor :) Bende xenon vardı j led taktırdım daha çok memnunum daha havası var. 7.5 görünüm için takıyorlar zaten ve çok yakışıyor. @HONEY abi seviyor böyle şeyleri ☺️ Retrofitleri. Olsun tak baktın olmadı eskileri takarsın. Bide kayan led var bu takacaklarında. Çok iyi kardeşim
Lütfen insanlara yanlış bilgiler vermeyiniz., hiç bir uluslararası yol regülasyonu onayı almamış, ECE, E1 vs.. hiç bir avrupa standartlarını karşılamayan Çin malı far ile 70-80 bin liralık Orjinal Bi-Xenon farları kıyasllanmaz,

Araç Tüv muhayesine girdiğinde far yükseklik ayarı devre dışı kaldığı için kusurlu veya ağır kusurlu sayılacak,

Bunlar yetmezmiş gibi far yükseklik ayarı devre dışı olduğu için karşıdan gelenin gözünü kör edecek, öndeki aracı rahatsız edecek,

Dış görünüş önemli olsaydı karın gerdirme, dolgu, silikon, botokslu plastik cerrahi harikasi 50 yaş üstü “öcü gibi bakan teyzeler” itibar görürdü.

Herkes yorumunu yazmış. Bende bi yorum yapayım. Basic xenonlu ve U led farlı 3-4 tane aracı Çin malı j led fara geçişini yaptım. Far satıyorum. Dükkanım var. Photon bayisiyim.

Satmadan önce müşteriye bende söylüyorum, farlarının kıymetli ve orijinal olduğunu. Soketlerin değiştiğini, afs beyninin iptal edildiğini vs vs…

Kimsenin değinmediği bi konuya gelelim;
7.5 r dönüşüm far, stop tampon vs yapılan piyasadaki bir çok golf 7 2013-14-15 model arabalar. Araçlar 10 yaşında, 150 bin km ortalamada.

10 yaşında 150 binde bir xenonlu aracın farlarının yaşlanmış olduğunu görüyoruz. Mercekleri kararmış, camları kılcal çatlak dolu. Xenon ampulu bi kez değişmiş ucuz ve sahte d3s ampul takılmış farlar.

Bu farların aydınlatma performansı %80 kayıpla çalışıyor maalesef.

Yapılması gereken sıfır orijinal far almak, bu çok yüksek maliyet.
Farın restorasyonu desek; Çin malı camlar satılıyor 1 senelik ömrü var.
Sökme takma işçiliği yüksek, mercek restorasyonu desen yine aynı yüksek maliyetler.
Cam değişimi, mercek değişimi sonrasında farın %100 performans vereceğini garanti eden yok. Müşterinin aklında su alma endişesi vs..

Benim farını j lede çevirdiğim araç sahipleri photon milestone serisi kullanıyor. İnanırmısınız bilmiyorum ama montaj sonrası ilk akşamı beni arıyor teşekkür ediyorlar. Çünkü sökülen xenon farların ömrü dolmuş durumdalardı.

Son olarak makyajsız kasa golf kullanıcısı bir çok insan aracının görünümünü güncelleştirmek amacıyla J led far alıp takmak istiyor.

Amacım burada Çin malı farları övmek yada birilerine far satmak değil.

Ama yorgun bi bi-xenon far ile j led sıfır far+photon h7 performansını bence karşılaştırmayın.

Herkes yorumunu yazmış. Bende bi yorum yapayım. Basic xenonlu ve U led farlı 3-4 tane aracı Çin malı j led fara geçişini yaptım. Far satıyorum. Dükkanım var. Photon bayisiyim.

Satmadan önce müşteriye bende söylüyorum, farlarının kıymetli ve orijinal olduğunu. Soketlerin değiştiğini, afs beyninin iptal edildiğini vs vs…

Kimsenin değinmediği bi konuya gelelim;
7.5 r dönüşüm far, stop tampon vs yapılan piyasadaki bir çok golf 7 2013-14-15 model arabalar. Araçlar 10 yaşında, 150 bin km ortalamada.

10 yaşında 150 binde bir xenonlu aracın farlarının yaşlanmış olduğunu görüyoruz. Mercekleri kararmış, camları kılcal çatlak dolu. Xenon ampulu bi kez değişmiş ucuz ve sahte d3s ampul takılmış farlar.

Bu farların aydınlatma performansı %80 kayıpla çalışıyor maalesef.

Yapılması gereken sıfır orijinal far almak, bu çok yüksek maliyet.
Farın restorasyonu desek; Çin malı camlar satılıyor 1 senelik ömrü var.
Sökme takma işçiliği yüksek, mercek restorasyonu desen yine aynı yüksek maliyetler.
Cam değişimi, mercek değişimi sonrasında farın %100 performans vereceğini garanti eden yok. Müşterinin aklında su alma endişesi vs..

Benim farını j lede çevirdiğim araç sahipleri photon milestone serisi kullanıyor. İnanırmısınız bilmiyorum ama montaj sonrası ilk akşamı beni arıyor teşekkür ediyorlar. Çünkü sökülen xenon farların ömrü dolmuş durumdalardı.

Son olarak makyajsız kasa golf kullanıcısı bir çok insan aracının görünümünü güncelleştirmek amacıyla J led far alıp takmak istiyor.

Amacım burada Çin malı farları övmek yada birilerine far satmak değil.

Ama yorgun bi bi-xenon far ile j led sıfır far+photon h7 performansını bence karşılaştırmayın.
Abi ellerin dert görmesin güzel anlatmışsın. Bende bu sekilde aldım. J led far şuan 14-15-16 modellere lazım. Diğerleri yorgun oluyor. Yüzde 80 bitmis bir xenondan ne beklentisi olabilir ki ? Bende teşekkür ediyorum güzel yorumlar için. J led alın ve taktırın arkadaslar. Hem dizayn hem sağlıklı görüş için.

Far camı sökülmeden yapılacak mercek temizliği ve orijinal osram d3s ampül değişimi ile yola devam edin diyorum.

Far camı sökülmeden yapılacak mercek temizliği ve orijinal osram d3s ampül değişimi ile yola devam edin diyorum.
Mercekteki hasar gören krom için öneriniz nedir peki

Çakma j farlar 700 metreden anlaşılıyor. Gunduz farlari mavimsi tonda yaniyor. Ayrica 6 ay gecmeden soyulan icten bugulanan farlari da okuduk bu forumda.
Orijinal olursa guzel obur turlu yaramaz.

@Oktay_b8_gte @beraterdem33 burda tartışmak istemiyorum sizin seviyenize düsmek istemiyorum derdiniz varsa telefonda görüşelim. Herkes herkese saygı göstermeli. Kücük düsürücü cümleler kullanırsan ( anlayamama gibi bir durum söz konusu ) cümlesi gibi işler değişir. Sen Hollanda'da ki sitelere git @Oktay_b8_gte
Pardon ama seninle ne derdim olabılır
Neyse uzatmaya gerek yok sen bizim seviyemize dusme
Bu arada bana özelden de yazmışsın

@Oktay_b8_gte @beraterdem33 burda tartışmak istemiyorum sizin seviyenize düsmek istemiyorum derdiniz varsa telefonda görüşelim. Herkes herkese saygı göstermeli. Kücük düsürücü cümleler kullanırsan ( anlayamama gibi bir durum söz konusu ) cümlesi gibi işler değişir. Sen Hollanda'da ki sitelere git @Oktay_b8_gte
Arkadaşım 1 saat tir işini gücünü bıraktın benim mesajların altına yorumlar yazıyorsun ve ozelden mesaj yazıyorsun
Lutfen buna bir son ver!!! anlamadım gıttı sorunun ne?

Son düzenleme:

Orjinal orjinaldir...

Aracında orjinal far var ise bozuldu yada yıprandı ise çıkmacılarda ikinci el bolca var alın devam edin...

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt