Karter Tapası (Bulundu)

Keçeyi değiştirmek isterseniz yetkili serviste (yedek parça ve işçilikte) %30 zubizu indirimi hakkınız var, bu sayede uyguna gelebilir,

Keçeyi değiştirin veya değiştirmeyin, mutlaka keçeyi söktürüp yapılan kaynak/tamirat vs.. veya değişim mi yapılmış bir kontrol ettirin,

Belki de karter kaynak yapıldı ama karter (azar azar) yani yağ çubuğunda fark edilemiyecek kadar karterin —>motor bloğuna bağlanan ek yeri kenarlardan (yani sıvı conta kısmından) azar azar kaçırıyor olabilir, En sağlıklı yöntem keçeyi söküp bir kontrol etmektir.

Ayrıca yağ değişimlerinde sanayide karter tapasını takarken tapaya (teflon bant) saran manyak ustalar var, kesinlikle tapaya (teflon bant / sıvı conta) vb. şeyler yapmalarına müsade etmeyiniz..!! Ayrıca bakımları sanayide falan yaptırıyorsanız, karter tapasını yetkili servisten orjinalini temin etmenizi öneririm, serviste 90-100 lira olan tapayı dışarda yan sanayi tapayı 60-70 liraya veriyorlar.
Anladım hocam çok teşekkür ederim kıymetli bilgiler için hepsine baktiracagim inşallah sırayla

Merhaba, bugün servisten contayı ve karter tapasını satın aldım. Parça kodları ve şu an ki fiyatları ektedir. Yardımcı olan herkese tekrardan teşekkür ederim…

Ekli dosyalar

• IMG_2074.jpeg
    IMG_2074.jpeg
    277.8 KB · Görüntüleme: 54
TSI motorun tapasında mıknatıs yoktur.! güzel sallamışlar, TSI ‘da her bakımda conta, daha doğru bir ifadeyle (tapa pulu) değişir,
Her 2 sene de bir de karter tapasını değiştirmek iyidir, tapa uzun süre değişmezse sıkıntılı durumlar yaşanabilir,

TDI ‘da ise her bakımda karter tapası ve tapa pulu değişir, TDI ‘da karter tapası ve pulu TSI ‘daki gibi ayrı ayrı satılmaz, TDI ‘da karter tapası ve tapa pulu birlikte gelir.

Araç üreticileri (mıknatıslı karter tapası) C ve D segmenti araçlarda koymazlar, Premium markalarda, (E ve F üst segment araçlarda) ve spor otomobillerde bulunur.
Şahsen ben

Her yağ değişim inde degistirilse ne olur altı üstü kaç para hep degilmi başımıza gelenler 3 den 5 den kactıgımızdan gelmiyormu zaten

Geri
Üst Alt