Direksiyonda oluşan çatlaklar ve kolay çizilmesi

Aracı ilk aldığım zaman yüzügümü çıkartıp öyle kullanıyordum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben dun sikayetvar.com'a yazdim bakalim ne zaman donus yapacaklar.

Bir iki yerine dokununca benim direksiyonda da sanki soğuktan eller çatlar ya öyle bir izlenim veriyor  8D  araba iyi hoş ama böyle bir sürü kronik sorunu var gibi. Sürekli bir yerlerinden ses gelmesi gibi. 

Ustadlar  merhaba

benim direksiyonda da catlaklar vardi st vazelin kullan gecer dedi bende onun dedigini uyguladim ve gercekten catlaklar kapandi 

Sizede tavsiye ederim hatta yuzuklu kullanirken iz yapmisti onu bile kapatti

Sikayetvar.com'da sikayet olusturdum, Dogus'tan aradilar, yapabilecek birsey yok, Almanya'dan red cevabi geliyor dediler. Almanya'ya mail attim, bekliyorum. Bakalim birsey yapacaklar mi?

Selamlar herkese

Ustadlar  merhaba

benim direksiyonda da catlaklar vardi st vazelin kullan gecer dedi bende onun dedigini uyguladim ve gercekten catlaklar kapandi 

Sizede tavsiye ederim hatta yuzuklu kullanirken iz yapmisti onu bile kapatti
Değerli Hocam;

Bana kalırsa sizinkisi test amaçlı uygulama olmuş.

Vazelin elde kullanıldığında ciltte kararmalara yol açmakta.

Derinin rengini değiştirdi mi şu anda? veya uzun vadede değiştirebilir mi?

Vazelin derinin hava almasını engelleyip terletmesin sonra? şimdi değil de yazın bunu anlamak daha mümkün elbette

Bir kaç detay poz alabilir miyiz?

Derinin yıpranması temizliğinde kullanılan ürünlerden elinizin terlemesine kadar bir çok etkene bağlıdır . Özellikle aracınızı yıkamacılarda yıkatıyorsanız deri ve trimlere kullandıkları ilaçları kullanmamalarını sadece nemli bir bezle silmelerini söylemenizi tavsiye ederim .Çoğu yıkamacı bu tip ürünlerde ucuza kaçarak aracınızın bir çok aksamına zarar verebilecek ürünler kullanmaktadır .Bunların dışında bu yıpranmanın daha geç olması için yapabileceğiniz kaliteli deri koruma ürünlerini belirli periyotlarda kullanmak .

merhaba bende bu konuda madur oldum biraz zaman gecmis konun ustunden ama ilk mesajim da bu konuya olsun 2016 8 9 ay aldim bende araci hanuz 5 binde degil neyse bu derideki deformenin aynisini bende gorunce sok oldum nedir bu nasil olur diye ama farkettim ki araca inip binerken pantolunun surtmesinden kaynakli / malzemede hata olabilir tabi ince veya dayaniksiz olmasi ama bu islerin sebebi biziz inip binerken ciddi surtme oluyor o kisma silikon kilif taktiktan sonra direksiyona surtmenin ne kadar guzlu oldugunu anladim. tek yol kilif kullanmak tavsiye ederim. 

Değerli Hocalarım merhabalar,

Aracı ilk aldığım andan beri dikkatimi çeken ve daha sonraları git gide büyüyerek canımı sıkan; direksiyon simidin de ki çatlaklardan bugün kurtuldum. Ekteki fotoğrafta ilk günkü ufak çatlak gözükmekte. Bu çatlak daha da büyüdüğü gibi yanında da ve direksiyonun diğer tarafında da benzer çatlaklar oluştu. Maalesef ki çatlakların tamamını çekmek nasip olmadı. Fakat eklediğim fotoğrafta ki çatlak bir nebze de olsa bilgilendirici olabilir. Avek'e 10 gün kadar önce gittiğimde sorunu Almanya'ya bildireceklerini söyleyip fotoğraflarını çektiler. Geçtiğimiz Çarşamba günü arayarak değişimin onaylandığını bildirdiler ve bugün değişim yapıldı. Benzer sorunu yaşayan arkadaşlar var ise umarım faydalı ve yardımcı olur.

Saygılarımla...

IMG_3203.jpg

Beklentiniz doğrultusunda sonuçlanması sevindirici, geçmiş olsun,

Benzer durum bende de var ama servis değiştirmez diye düşünmüştüm.İlginç, şansımı deneyeyim :)  Teşekkürler.

Geri
Üst Alt