Yeni Kasa Çıkınca Eski-Yeni Fiyat Oranı(Tiguan)

Ben şahsen yeni kasa beklerim ama 1.5'e de Life çok ederinde bir rakam bence eski kasa için.

Ben şahsen yeni kasa beklerim ama 1.5'e de Life çok ederinde bir rakam bence eski kasa için.
Mevcut kasa alırsam Elegance alırım. Mevcut kasa Life çok boş. Uzun kullanım için boş donanım pek iyi olmuyor.

Şimdiki Tiguan kasa platformu eski artık, yeni platformlu Tiguan bütçe uygun ise tabi ki tercih edilebilir. Ancak yazdığınız o rakamlardan fazla olacağı kesindir. Mevcut hükümetin en iyi bildiği başka formül bulamadığı iş vergi oranlarına zam yapmak olduğu için %72 zam planlıyor, bu durum fiyatlara mutlaka yansıyacaktır. Kur farkı da tuzu biberi :)
Otomotivde ne gibi zam planlanıyor olabilir? Mtv zammı harici

@thelordof Kasa değiştiğinde ilk parti üretimden araç almak her zaman risklidir benim gözümde. Bir sürü problem çıkar, eskisini ararsınız. Golf 8'lerdeki sorunlar herkesin malumu. Ben olsam jettayla devam eder, biraz daha beklerdim.

Tiguan almaya karar vermiş bir kişiye benim önerim eğer sıfır almayı düşünüyorsa 2023 - 2024 model mevcut kasa Tiguan Elegance / R-Line alması olurdu. Keza zaten yıl sonu olması ve yeni tiguan'ın çıkacak olması sebebiyle kabaca mevcut kasanın en donanımlı paketlerini yeni kasanın giriş paketi fiyatına alıyor olabilirsiniz.

Yeni kasanın dağıtımında öncelikli sırada olmamamız (düşük kar edildiği için Almanya'ya göre daha geç ulaşacağız muhtemelen) , Tamamen yeni bir platform üzerine inşa edilen bir teknolojiyi barındırması sebebiyle ilk üretilen modellerde SSH problemleri ihtimali (Bkz Golf 8), Yerel seçimler sonrası enflasyon, dolar kuru ve fiyatların ciddi oranda artacak olması Yeni Tiguan için ciddi riskler.

Bu nedenle mevcut kasadan alıp yaklaşık 1 sene mevcut kasanın keyfini sürüp gelecek sene bu zamanlarda 2025 model yılı tiguan'a geçilebilir. Mevcut aracınızı zaten 1 yaşında olacağı için ve enflasyon sebebi ile çok değer kaybetmeden değiştirebilirsiniz.

Yenisi lanse edilmiş bir aracın eskisini almak
Neden?

Otomotivde ne gibi zam planlanıyor olabilir? Mtv zammı harici
Silindir hacimlerine, çeker durumlarına göre oluşan vergi skalası, aracın donanımına göre artan ötv durumu ki, Türkiye'de donanımı ötv den dolayı düşük modeller tercih ediyor Doğuş oto (VW için). Birçok modeli Avrupa'da cirit atarken Türkiye'ye gelmiyor. Verginin artışına göre distrübitörler aksiyon alıyor haliyle dolaylı dolaysız her şeye etkisi oluyor zam furyasının

Yeni tiguanda , huwai tablet çakması media ekranı sorun teşkil etmiyorsa yeni tiguan alınabilir.

Az nüfuslu Taşra ilçelerinde , belediye ,,,yaz akşamları açık hava sineması kurar

2 direk arasına çarşaf gererler

Film makinesinden çarşafa yansıtmalı sinema eğlenceleri.

bi arabada iç mimari ergonomisi müteahhitliği mühenendisliğinde
Bedavaya kaçan vw yetkilileri ya çok uyanık ya da millet uyanık değil.

Göz alışır mı??
Alışır da

Çarşaf ekranda belediye sinema hizmeti bedava

Bi dünya para vericem yeni tiguana
Bu media ekranı niye böyle diye sorar insan

Yeni tiguanda , huwai tablet çakması media ekranı sorun teşkil etmiyorsa yeni tiguan alınabilir.

Az nüfuslu Taşra ilçelerinde , belediye ,,,yaz akşamları açık hava sineması kurar

Göz alışır mı??
Alışır da

Benim bir aracı almamam için sebep olabilecek kadar kötü. Talep bu yöndemi nedir anlayamadım gitti. Touareg örneği varken neden bu ekran?

@thelordof Kasa değiştiğinde ilk parti üretimden araç almak her zaman risklidir benim gözümde. Bir sürü problem çıkar, eskisini ararsınız. Golf 8'lerdeki sorunlar herkesin malumu. Ben olsam jettayla devam eder, biraz daha beklerdim.
Yeni kasada elektriksel sorunlar korkutuyor. Golf8 de ara ara olan.

Uzun süreden sonra niyetlendik. Seçimden önce alma işlemini bitirelim diye düşünüyoruz.

Tiguan almaya karar vermiş bir kişiye benim önerim eğer sıfır almayı düşünüyorsa 2023 - 2024 model mevcut kasa Tiguan Elegance / R-Line alması olurdu. Keza zaten yıl sonu olması ve yeni tiguan'ın çıkacak olması sebebiyle kabaca mevcut kasanın en donanımlı paketlerini yeni kasanın giriş paketi fiyatına alıyor olabilirsiniz.

Yeni kasanın dağıtımında öncelikli sırada olmamamız (düşük kar edildiği için Almanya'ya göre daha geç ulaşacağız muhtemelen) , Tamamen yeni bir platform üzerine inşa edilen bir teknolojiyi barındırması sebebiyle ilk üretilen modellerde SSH problemleri ihtimali (Bkz Golf 8), Yerel seçimler sonrası enflasyon, dolar kuru ve fiyatların ciddi oranda artacak olması Yeni Tiguan için ciddi riskler.

Bu nedenle mevcut kasadan alıp yaklaşık 1 sene mevcut kasanın keyfini sürüp gelecek sene bu zamanlarda 2025 model yılı tiguan'a geçilebilir. Mevcut aracınızı zaten 1 yaşında olacağı için ve enflasyon sebebi ile çok değer kaybetmeden değiştirebilirsiniz.
Seçimden önce Türkiye ye gelir diye düşünüyorum net olmasa da. Araçlar artık yatırım aracı olmaktanda çıktı deniliyor(tabi kredi muslukları açılırsa iş değişir). Mevcut nakit dövizde olunca da olası kur artışında araç daha da fazla değer kazanır? Kafa karışık o konuda. Eski kasa 2022-2023 Elegance Rline da yenisi çıkınca değer kaybettirir diye de düşünüyorum. Olmadı 1 yıl daha Jettayla devam edip öyle almak daha mantığıma geliyor ama kararsızlık işte. :)

Silindir hacimlerine, çeker durumlarına göre oluşan vergi skalası, aracın donanımına göre artan ötv durumu ki, Türkiye'de donanımı ötv den dolayı düşük modeller tercih ediyor Doğuş oto (VW için). Birçok modeli Avrupa'da cirit atarken Türkiye'ye gelmiyor. Verginin artışına göre distrübitörler aksiyon alıyor haliyle dolaylı dolaysız her şeye etkisi oluyor zam furyasının
Şu matrah yeniden düzenlense keşke. %80 verginin altında hiç araç yok.

Göz alışır mı??
Alışır da

Onu sorun etmiyorum. Mevcut Tiguanı alırsam da bir kaç otonom sürüşle doldurtmayı düşünüyorum, ona da para gidecek maliyet yeni kasaya yaklaşırsa da me anladım bundan. Yeni kasada en azından aynı pakette standart olacağını düşünüyorum.

Benim bir aracı almamam için sebep olabilecek kadar kötü. Talep bu yöndemi nedir anlayamadım gitti. Touareg örneği varken neden bu ekran

Bende aynen sırf bu ekran için 2024 tiguan almaktan vazgectim / eledim / derdim

Kendi aracımı düsünüyorumda?

İst tamaş bayiden teslim alırken
Keşke bu aracın burası şöyle olmasaydıda böyle olsaydı dedigim bir faulü varmı
Hadi itiraf edeyim
Manuel vites topuzu!!!
Murat 131 vites topuzu muadili basitlikte. (Dogruya dogru)

Bunun dışında iç/dış şekil şemal olarak not kıracağım noktası yok

Media dediğin gömülü olmalı
5-6 derece şöför tarafınada dönük oldumu tam benlik.

Tesla da durum farklı mı

Kardesim araba mı kullanıyoruz?

İnternet cafe de NFS mi oynuyoruz ??IMG_20231109_180928.jpg

Geri
Üst Alt