Yeni Kasa Çıkınca Eski-Yeni Fiyat Oranı(Tiguan)

thelordof

Katılımcı Üye

İsim
Samet
Araç
Tiguan Elegance
Selamlar arkadaşlar, Almanya da Yeni Tiguan'ın fiyatları belli olmuş. Doğuş Oto yeni bir model çıkınca eski-yeni kasa fiyat oranı nasıl fark ediyor? Golfler olsun diğer modeller olsun Doğuş grubu nasıl bir yol izliyordu fikriniz var mı? Yeni Kasa ilk çeyrek gelecekmiş. 2024 7. hafta da satışa çıkacak söylentileri var. Bu da Şubat ortası gibi. Mevcut kasayı Tiguanı Aralık sonuna kadar almayı düşünüyorduk aklımız karıştı. Şu anki mevcut kasa bile Almanya fiyatlarına göre uygun gibi demek ki Almanya, Türkiye ye özel fiyatlandırma yapıyor diye düşünüyorum. Şu anda mevcut kasada Life 1.500, Elegance 1.850 , Rline 1.990 civarı fiyata satıyor.

Sizlerin görüşü nedir?

Fotoğraflar Almanya VW'e aittir.

Ekli dosyalar

• yeni tiguan.png
    yeni tiguan.png
    280 KB · Görüntüleme: 118
  • neu.png
    neu.png
    677.8 KB · Görüntüleme: 115
  • eski mevcut tiguan almanya.png
    eski mevcut tiguan almanya.png
    41.3 KB · Görüntüleme: 115
  • Beğen
Tepkiler: SCC

Tahminim indirimsiz fiyat listesinden giriş yapar. Tabi dolar kuru artmazsa. Şubat ayna tahminen dolar 35-40 arası olur tiguan giriş paket en az 2 milyon olur şubata . Buda iyimser fiyat. Paranız varsa mevcut kasadan alın değişimi sonra düşünün derim

Tahminim indirimsiz fiyat listesinden giriş yapar. Tabi dolar kuru artmazsa. Şubat ayna tahminen dolar 35-40 arası olur tiguan giriş paket en az 2 milyon olur şubata . Buda iyimser fiyat. Paranız varsa mevcut kasadan alın değişimi sonra düşünün derim
Mevcut nakiti döviz de tutmaya çalışırsak yine karşılamaz mı? Mevcut kasayı alınca yeni kasa gelince satarsakta malum ikinci elde sıfırdan bayağı altına verince satılıyor gibi de.

Merhaba aynı durumdayim
Ben life Tiguan gördüm koltuklar içi tam taş devrinden kalma. Ben yeni kasayı bekleyeceğim çünkü içi çok güzel yeninin. Bence giriş paketi 1.8 falan olur o da en fazla.

Ben tiguan özelinde beklerim derim .

Mevcut nakiti döviz de tutmaya çalışırsak yine karşılamaz mı? Mevcut kasayı alınca yeni kasa gelince satarsakta malum ikinci elde sıfırdan bayağı altına verince satılıyor gibi de.
Bence karşılar artık o eski furya bitti heryer araba dolu

Aslında şuan tiguan yürkiye fiyatı giriş paket
50.000 euro paranız nakit olarak var ise bence sorun yaşamazsınız. Beklenir al sat ile uğraşmamış olursunuz.
Ancak tiguan normalde giriş paket Türkiye fiyatı 60.000 euro.
10.000 euro fark vereceksiniz güncel kasa için . Bunun kararını vermeniz gerekir.

Merhaba aynı durumdayim
Ben life Tiguan gördüm koltuklar içi tam taş devrinden kalma. Ben yeni kasayı bekleyeceğim çünkü içi çok güzel yeninin. Bence giriş paketi 1.8 falan olur o da en fazla.

Ben tiguan özelinde beklerim derim .
Mevcut kasayı şu anda alsak 15 yaşında vw den geçeceğimiz için bize yeni gibi gelecek ama biz uzun süre kullanıyoruz. Memnun olduğumuz sürece aracın huyunu suyunu bildiğimizden güzel markalarla bakımı da yaptırdığımızdan uzun süre kullanıyoruz. Yeni kasada da dış tasarımı geçtim içi çok daha yeni, teknolojik. Almanya da Şubat ayı içerisinde çıkacak söylentiler var. Orayla burası da eş değer olur diye düşünüyorum.

Aslında şuan tiguan yürkiye fiyatı giriş paket
50.000 euro paranız nakit olarak var ise bence sorun yaşamazsınız. Beklenir al sat ile uğraşmamış olursunuz.
Ancak tiguan normalde giriş paket Türkiye fiyatı 60.000 euro.
10.000 euro fark vereceksiniz güncel kasa için . Bunun kararını vermeniz gerekir.
Şu anda zaten nakit olarak düşünüyordum(k). Eğer yeni kasa 10bin euro farka daha dolu özellikle de gelirse daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Almanyada mevcut elegance paketinde otonom sürüş standart değildi. Bu yeni kasasında elegance pakette standart yapmışlar. (Tabi bu tr doğuşa bağlı) . Şöyle de düşünüyorum yeni kasa çıkınca eski kasada da düşüş de olur diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Mevcut kasayı beğeniyorsunuz şu andaki fiyatı piyasa göre gayet iyi ama paranız da varsa yüzde 30 daha fazla ödeyebilirseniz yeni her zaman iyidir.

Mevcut kasayı şu anda alsak 15 yaşında vw den geçeceğimiz için bize yeni gibi gelecek ama biz uzun süre kullanıyoruz. Memnun olduğumuz sürece aracın huyunu suyunu bildiğimizden güzel markalarla bakımı da yaptırdığımızdan uzun süre kullanıyoruz. Yeni kasada da dış tasarımı geçtim içi çok daha yeni, teknolojik. Almanya da Şubat ayı içerisinde çıkacak söylentiler var. Orayla burası da eş değer olur diye düşünüyorum.
Aslında uzun süre kullanımı ben de destekliyorum. Ne geldiyse insanların ihtiyacı olmadığı halde yatırım adı altında aldığı araçlar sebebiyle, 2 araba satan kendini galerici zannettiği için fiyatlar değişken.. elbette bunun başka sebepleri de var hiç şüphesiz..

Bayiler de bankalar gibi oldu diyebilirim. Örneğin bankanın en sevdiği müşteri, kredisini ya da kredi kartını gününde ödeyen değil, geciktiren daha kıymetli gözüyle bakıyorlar. Kazancı öyle sağlıyorlar.
Bayiler de sizin benim gibi uzun süreli kullanımdaki müşterileri artık eskisi gibi sevmiyorlar. Her sene araç değiştirsen en iyi müşteri sensin olarak bakıyorlar..

Yeni Tiguan iyi bir seçenek gibi görünüyor. Eskiyen araçlar da git gide değer kaybediyor. Bakımlı olmuş iyi kullanılmış uzun süre aynı kullanıcıda olduğu vs.pek önemi kalmıyor gibi görünüyor. Ucu açık bir durum. İmkanı olan erkenden yerini ayırabilir. Yoksa araç satışı vs. araçsız kalma bekleme durumları yorucu olabilir.
Umarım gönlünüze göre olur

Aslında uzun süre kullanımı ben de destekliyorum. Ne geldiyse insanların ihtiyacı olmadığı halde yatırım adı altında aldığı araçlar sebebiyle, 2 araba satan kendini galerici zannettiği için fiyatlar değişken.. elbette bunun başka sebepleri de var hiç şüphesiz..

Bayiler de bankalar gibi oldu diyebilirim. Örneğin bankanın en sevdiği müşteri, kredisini ya da kredi kartını gününde ödeyen değil, geciktiren daha kıymetli gözüyle bakıyorlar. Kazancı öyle sağlıyorlar.
Bayiler de sizin benim gibi uzun süreli kullanımdaki müşterileri artık eskisi gibi sevmiyorlar. Her sene araç değiştirsen en iyi müşteri sensin olarak bakıyorlar..

Yeni Tiguan iyi bir seçenek gibi görünüyor. Eskiyen araçlar da git gide değer kaybediyor. Bakımlı olmuş iyi kullanılmış uzun süre aynı kullanıcıda olduğu vs.pek önemi kalmıyor gibi görünüyor. Ucu açık bir durum. İmkanı olan erkenden yerini ayırabilir. Yoksa araç satışı vs. araçsız kalma bekleme durumları yorucu olabilir.
Umarım gönlünüze göre olur
Mevcut Tiguan 2016 yılının temelini aldığı için o nedenle çok eski. Kötü araç tabi ki değil ama uzun vade kullanım için yeniyi beklememiz daha iyi olur diye düşünüyorum. Aile içinde fikirler karışık. 1 yıl sonra yeni kasa çıksa çok da önemsemezdim. Mevcut aracı satma konusunda sıkıntı yaşamam, çevremde isteyenler var. Onlarda yılbaşından sonra satarsan haberim olsun vs diyenler vs.
Umarım yenisi çok pahalı çıkmaz. Eğer ki çok pahalı çıkarsa da eski kasa 1-2 yaşında olanları vs almayı düşünüyorum. Tabi bu süreç zorlu geçecek , fikirler değişebilir de . :)

Şimdiki Tiguan kasa platformu eski artık, yeni platformlu Tiguan bütçe uygun ise tabi ki tercih edilebilir. Ancak yazdığınız o rakamlardan fazla olacağı kesindir. Mevcut hükümetin en iyi bildiği başka formül bulamadığı iş vergi oranlarına zam yapmak olduğu için %72 zam planlıyor, bu durum fiyatlara mutlaka yansıyacaktır. Kur farkı da tuzu biberi :)

Geri
Üst Alt