Doğuş araba vermek zorunda mı?

Haklısınız , fakat , bayiilerin araç verme gibi bir zorunluluğu yok, yapan bayii'lerde hizmet standartlarını yüksek tutanlar oluyor. Bilirsiniz ki ! Bayiilerideki Test araçları dahi kiralık araçlardır bu uygulama için kenarda araç tutmak ticari güdümlerinden dolayı firmalara saçma geliyor. Doğuş oto VW de bize bu şekilde davranabiliyor fakat , Audi ve Porshe 'de yapamıyor. Ne yazık ki bu tip muameleye maruz kalmayan aramızda çok az insan vardır, onlarda bahsettikleri üzere ikili ilişkiden dolayı sıkıntı yaşamıyorlar. Geçen yaz Garanti bankasında yönetici olan abilere bilirsiniz ki Audi araç tahsis edilir , aracı arızalanan bir abiye yardım için durduğumda 15 dk sonra aynı aracın yenisinden ışınladılar . Işınlanma esnasında kurtarıcı ile beraber yol yardım aracıda gelmişti. Herhalde 20.000 euro'luk müşteri ile 100.000 euro'luk müşteriyi bir tutamayız düşüncesiyle klasik para odaklı ticari yaklaşımdan kaynaklı sistem sorunlarıdır diye düşünüyorum. 

@MR Emre arkadaşımızında söylediği gibi öncelikle randevu alırken genel merkez callcenter'ı üzerinden ilerleyin ve araç isteğinizi üstüne basa basa söyleyin , hatta randevunuz için tarih sorduklarında yetkili servis araç tahsisini  gerçekleştirebileceği en kısa zamanda istediğinizi belirtin , zaten bu tip bir yaklaşımdan sonra adınız benim gibi KIL müşteriye  [emoji4] çıkacağından sonraki uygulamalarda böyle bir sıkıntıya düşme ihtimaliniz azalacaktır.Bir tavsiyem daha var , aracınıza kasko yaptırırken araç tahsis uygulamalarının olduğu firmalar veya uygulamaları seçerseniz hiç canınız sıkılmaz.  
Bu tavsiyeleri not aldım

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam söylediğiniz herşeyi not  aldım genel merkezden beni arıyacaklar aradıklarında gereken herşeyi söylicem gerekli notlarımı aldım

Bu gün bir öğrencimin Porsche cayenne marka aracını beraber teslim almaya gittik ufacık bir hasardan arka tamponu değiştirmişler yaklaşık 10 gün serviste kalmış ve ikame araç falan vermemişler. Yaptıkları işçilik de çok kötüydü yeni tamponun üstünde inanılmaz kılcal çizik hare vardı ben inceledim uyardım siyah arabada olur diye cevap verdi eleman ben de yeni boyanmış dedim ne diyorsun, sonra aldılar aracı cila,  kapatıcı falan yaptılar ama hala belliydi.Arabanin her yeri pasta tozu izi vardı, yani fiyat farkı kaliteli hizmet getirmiyor Öğrencimin moralini bozmamak için fazla uzatmadim.bu arada arabanın sadece yamulan eksoz ucu 1000 tl ye değişmiş ben gerisini sormadım. Dönüşte arabayı kullanma fırsatım oldu maslak acıbadem arası, yer uçağı desem yeter. 

Geri
Üst Alt