Golf 8 Impression Debriyaj Gıcırtı Problemi

Baris.34

Yeni Üye
İsim
Barış
Araç
Golf 8
Selamlar,
7 yıllık golf 7 deneyimi sonrası Golf 8’e geçtim ancak biraz mutsuzum.
Aracımın debriyaj pedalında gıcırtı problemi var videosunu aşağıda paylaştım. Servis problem için ilk aşamada dıştan yağlama yaptı düzelmedi. İkinci denemede debriyajı söküp komple yağlama yaptılar yine çözülmedi. Deneme yanılma yöntemiyle çözüm arayacaklar gibi duruyor 😅

Daha önce böyle bir problem yaşayan olduysa çözüm konusunda destek olabilirse çok mutlu olurum.

Video

Son düzenleme:

Hocam sadece debriyaj değil bence viteslerde de sorun var ayni araci kullanıyorum bende memnun değilim. Vites geçişleri 3500 deki arac için biraz gacir gucur. Ayrica firenden de ses geliyor el fireni cekerken ayak orda olunca. Debriyaj bir garip. Kapilar gacir gucur. Yaw şimdi egea cross kullandim yeminle daha iyi sessiz...

Upvote 0
Hatayı gözlemleyemedik cevabını verdiler. Gözlemleseydiniz ne yapacaktınız dedim. Ne yapacaklarını bilmiyorlar…

Upvote 0
Sorun hallolur umarım.
Kamp videoları çok güzel.
Bravo.
benim araç da 1.800 km oldu henüz bir sorun olmadı. İnşallah olmaz. böyle bir şey

Upvote 0
Dün akşam aracı teslim aldım. 100km test sürüşü yapıp hatayı göremediklerini aktardılar. Aracı benim test etmemi rica edip akşam mesai bitimi sonrasında bekleyeceklerini söylediler. Servisten eve biraz trafige girerek 10km yol yaptım ve aynı problemi görüp video attım. Servise çagırdılar kendileride video alıp Doğuş otoya ilettiler. Süreç devam ediyor.

Upvote 0
Aracımda aşağıdaki parçaları değiştirdiler. Bir kaç gündür kullanıyorum problem görmedim.IMG_5028.jpeg

Upvote 0
Selamlar,
7 yıllık golf 7 deneyimi sonrası Golf 8’e geçtim ancak biraz mutsuzum.
Aracımın debriyaj pedalında gıcırtı problemi var videosunu aşağıda paylaştım. Servis problem için ilk aşamada dıştan yağlama yaptı düzelmedi. İkinci denemede debriyajı söküp komple yağlama yaptılar yine çözülmedi. Deneme yanılma yöntemiyle çözüm arayacaklar gibi duruyor 😅

Daha önce böyle bir problem yaşayan olduysa çözüm konusunda destek olabilirse çok mutlu olurum.

Video
Barış hocam merhaba,
Benimde başıma böyle bir olay geldi ama aracımın debriyajında daha fazla gıcırdama sesi vardı. Debriyaja basarken baştan sona kadar gıcırdama oluyordu forumda paylaşmıştım linkini paylaşıyorum yardımcı olur diye düşünüyorum. Geçmiş olsun kısa zamanda halledersiniz umarım, iyi günler.

Upvote 0
Ses yine tekrar edince servise video attım. Aracı benden aldılar doğuş tarafından teknik inceleme yapılacakmış. Bekliyoruz bakalım…

Upvote 0
Golf 7.5 aracımda aynı sorunu yaşamıştım. Ses gelmezden yaklaşık 2 yıl kadar önce debriyaj silindiri 3 kez değişti hidrolik yağ kaçırıyordu. Ses yaptığında servise bıraktım aracı danışmandan rica ettim kayıt açmadan aşağıda soruna bakabilir misiniz diye sağ olsunlar yoğunluğa rağmen aracı alıp lifte aldılar 20 dakika lobide bekledikten sonra sorun giderilmiştir dendi ne yapıldı diye sorunca bu tarz sorunlarda özel bir gres yağıyla sistemin kritik noktalarını yağlıyoruz demişti usta. O gün bugündür daha araçta hiç ses duymadım.

Konu linkini de şöyle bırakayım: https://www.golftutkusu.com/topic/19432-coezueldue-debriyaj-pedali-gicirtisi/

Upvote 0
Parça değişimi öncesinde bir kez dıştan bir kez de pedal tertibatını sökerek özel yağla yağladık demişlerdi. Problem devam edince yukarıda bahsettigim parçalar değişti ancak yine ses geliyor. Bakalım bu sefer ne yapacaklar.

Upvote 0

Golf 7.5 aracımda aynı sorunu yaşamıştım. Ses gelmezden yaklaşık 2 yıl kadar önce debriyaj silindiri 3 kez değişti hidrolik yağ kaçırıyordu. Ses yaptığında servise bıraktım aracı danışmandan rica ettim kayıt açmadan aşağıda soruna bakabilir misiniz diye sağ olsunlar yoğunluğa rağmen aracı alıp lifte aldılar 20 dakika lobide bekledikten sonra sorun giderilmiştir dendi ne yapıldı diye sorunca bu tarz sorunlarda özel bir gres yağıyla sistemin kritik noktalarını yağlıyoruz demişti usta. O gün bugündür daha araçta hiç ses duymadım.

Konu linkini de şöyle bırakayım: https://www.golftutkusu.com/topic/19432-coezueldue-debriyaj-pedali-gicirtisi/
Parça değişimi öncesinde bir kez dıştan bir kez de pedal tertibatını sökerek özel yağla yağladık demişlerdi. Problem devam edince yukarıda bahsettigim parçalar değişti ancak yine ses geliyor. Bakalım bu sefer ne yapacaklar.

Upvote 0

Geri
Üst Alt