Yakıtı Hangi Marka Petrolden Alıyorsunuz? Önerileriniz - Deneyimleriniz

thelordof

Katılımcı Üye

İsim
Samet
Araç
Tiguan Elegance
Benzinli TSI aracım için yılların alışmışlığı Opetten yakıt alıyorum. Bir sorun yaşamadım. Bazen ara ara Shellden de yakıt aldım. Shell de iki tür yakıt var(fullsave ve Vpower) Shell in her iki tür benzin yakıtında da araç daha atik hissettirdi. Menzil olarak kıyaslamaya fırsatım olmadı. Genel olarak kime sorsam Shell ve BP daha çok öneriyorlar.

Sizlerin öneri deneyimleriniz nedir?

Benzinli TSI aracım için yılların alışmışlığı Opetten yakıt alıyorum. Bir sorun yaşamadım. Bazen ara ara Shellden de yakıt aldım. Shell de iki tür yakıt var(fullsave ve Vpower) Shell in her iki tür benzin yakıtında da araç daha atik hissettirdi. Menzil olarak kıyaslamaya fırsatım olmadı. Genel olarak kime sorsam Shell ve BP daha çok öneriyorlar.

Sizlerin öneri deneyimleriniz nedir?
Sürekli Opet ten alırım. Shell den yakıt aldığımda arabanın çekişi daha iyi fakat motor rolantide biraz daha sarsıntılı çalışıyor.

Selamlar, TDI aracım için ilk tercihim genelde Opet oluyor. Şu ana kadar hiçbir problem yaşamadım. Opet denk gelmezse Shell tercih ediyorum. İki seçenek için de yakıt kalitesi dışında hizmet kalitesi, temizlik, personellerin tavırları da belirleyici oluyor. Hatta son anket araştırmalarında ünlü bir kahve markasının şubesi olan akaryakıt istasyonlarının da tercih edilme oranı artmış beklentiler çok farklı :unsure:

Ben sürekli BP'den alıyorum. Bu konuda bence en belirleyici şey yakıt aldığınız istasyondaki depoların filtreleri ne sıklıkla değiştirildiği. Aracı aldığım günden bu yana en fazla 2-3 kez farklı BP'den yakıt almışımdır onun dışında hep sabit (bildiğim güvendiğim) istasyondan yakıt alıyorum.

Dipnot: TDI

Opetin benzinini hiç. Beğenmedim.
Petrol ofisinide denedim. Km bir miktar arttı.
V power her zamna ve her yerde en büyüktür.
3 kuruş az yakacak diye güçten ödün verilmemeli

Ben sürekli BP'den alıyorum. Bu konuda bence en belirleyici şey yakıt aldığınız istasyondaki depoların filtreleri ne sıklıkla değiştirildiği. Aracı aldığım günden bu yana en fazla 2-3 kez farklı BP'den yakıt almışımdır onun dışında hep sabit (bildiğim güvendiğim) istasyondan yakıt alıyorum.

Dipnot: TDI
Teşekkürler.

Şimdiye kadar hep shell v power kullandım memnunum. Hatta imkan varsa hep aynı benzinlikten almaya çalışıyorum
Fullsave ile Vpower arasında deneyiminiz oldu mu, özellikle menzilde hissedilir fark gibi?

Opetin benzinini hiç. Beğenmedim.
Petrol ofisinide denedim. Km bir miktar arttı.
V power her zamna ve her yerde en büyüktür.
3 kuruş az yakacak diye güçten ödün verilmemeli
teşekkürler.

Fullsave ile Vpower arasında deneyiminiz oldu mu, özellikle menzilde hissedilir fark gibi?
Denedim fullsaveni de mecbur kalıp çok az performansta düşüklük hiss . Menzil açıdan bakamadım çünki diğer shelle yeticek kadar benzin aldım

1. BP Ultimate
2. Shell V Power
3. Opet
4. Po

Her birinin Afr testi yapıldı en stabil BP Ultimate verdi Shell V Powerde oynamalar oldu ama değerler çok düşük değil Opet ve PO yu saymıyorum bile böyle bi oynama şekli yok araba avans vuruyor resmen diyeceğim o ki BP ULTİMATE (y)

Geri
Üst Alt