Golf8 Dokunmatik Direksiyon Retrofit

yavuzbattal

Katılımcı Üye

İsim
Yavuz
Araç
Golf 8 Life
Arkadaşlar selamlar, daha önce dokunmatik direksiyon takmak istediğimde hanımdan veto yemiştim. Takmadan satmıştım.

Hanımı ikna ettim ve tekrar bu direksiyondan aldım. Sağolsun Enderden ayrılan Emre kendine yer açmış. Benimle çok ilgilendi. (Yarın kodlama için tekrar gideceğim.)
Araca taktık ve ben eve geldim, aracı kapatmak istediğimde direksiyon ışıkları sönmedi. Tekrar aracı açmak istediğimde direksiyon işlev dışı kaldı ve direksiyon ısıtma hatası verdi.
Muhtemelen araca tanıtılması gerekiyor. Kodlama ile ilgili bilgisi olan var mı?

Ekli dosyalar

• IMG_8640.jpeg
    IMG_8640.jpeg
    320.2 KB · Görüntüleme: 83

Arkadaşlar selamlar, daha önce dokunmatik direksiyon takmak istediğimde hanımdan veto yemiştim. Takmadan satmıştım.

Hanımı ikna ettim ve tekrar bu direksiyondan aldım. Sağolsun Enderden ayrılan Emre kendine yer açmış. Benimle çok ilgilendi. (Yarın kodlama için tekrar gideceğim.)
Araca taktık ve ben eve geldim, aracı kapatmak istediğimde direksiyon ışıkları sönmedi. Tekrar aracı açmak istediğimde direksiyon işlev dışı kaldı ve direksiyon ısıtma hatası verdi.
Muhtemelen araca tanıtılması gerekiyor. Kodlama ile ilgili bilgisi olan var mı?
Merhabalar aynı dıreksıyon dan bende aldım ve kendim taktım sorunsuz çalıştı sadece dıreksıyon ısıtma çalışmadı sonra dıreksıyon sargısı ve kablo degostırllerek ve kodlamaları yapılarak dıreksıyon ısıstmada çalıştı

Upvote 0

Benim orijinalde direksiyon ısıtma sargısı var, ondan değildir sanırım ama acc ışığı yanıyor. Onu söndürmek için kodlanacak belki de.

Aklıma geldi bazı direksiyonların içinde acc için ufak bir parça var onu söküp yolluyorlardı yurt dışından toplu getirenler iki yerde denk geldim ufacık siyah bir parça yoktu yada şuan bu direksiyonlar muhtemelen tuzla yada gebze tarafında dikiş nakışı üretimi yapılıyor deniyor eksik olabilir... belki acc ondan yanıyor olabilir...

Upvote 0
Aklıma geldi bazı direksiyonların içinde acc için ufak bir parça var onu söküp yolluyorlardı yurt dışından toplu getirenler iki yerde denk geldim ufacık siyah bir parça yoktu yada şuan bu direksiyonlar muhtemelen tuzla yada gebze tarafında dikiş nakışı üretimi yapılıyor deniyor eksik olabilir... belki acc ondan yanıyor olabilir...
Direksiyon sargısı degıstıkten sonra kodlama da yapıldıktan sonra acc ışığı söner
Bu benim de basımdan geçti aynı direksiyonu taktım ve sonuç aynı olmuştu acc ışığı yanmıstı

Upvote 0
Evet, araç kodlandı ve sorun çözüldü. Acc ışığı söndü, travel asist ışı yanıyor ancak pasif.
Eve gelince farkettiğim şey ise aracın kontağı kapandığında direksiyon ışıkları sönüyor. Keşke kapıları kapadığım zaman sönseydi. Bunun ayarını bilen var mı?

Upvote 0
@yavuzbattal
@metinkar
Abiler, uzun süredir kullandığınız direksiyon ile ilgili tecrübeleriniz nasıl?
Dokunmatik hassasiyeti hata ışık yakma durumu,
ısıtma özelliği homojen ve yeterlimi,
Deri kalitesi, aşınma solma, dikiş atma vb.

Özelikle şu konuda bilginize ihtiyacım var.
Alman ve romanya üretimi direksiyonlar satılıyor. Orjinal alman açıklaması ile 5/6 bin tl daha fazla isteniyor. Romanya üretimi olanda orjinal değilmi? Sizin direksiyonlar menşei olarak nereden? Fark ne ki daha pahalı🤔
Ona göre direksiyon alacağım

Upvote 0
şahsen ben alman uretimi takmıştım aracıma 2 yıl oldu halen sıfır konumda

Upvote 0
@yavuzbattal
@metinkar

Alman ve romanya üretimi direksiyonlar satılıyor. Orjinal alman açıklaması ile 5/6 bin tl daha fazla isteniyor. Romanya üretimi olanda orjinal değilmi? Sizin direksiyonlar menşei olarak nereden? Fark ne ki daha pahalı🤔

Ben iki aracımda da kullandım/kullanıyorum şimdiye kadar bir sorun görmedim...

Piyasadaki direksiyonların hepsi bana göre uzak doğu, ne alaman ne roman, ülkeye simit giriyor hatta ülkede deri dikiliyor tuş takımı çerçeve takılıyor bunlar benim düşüncelerim:) seyrettiğim videoda çekik gözlüler vardı:)

Ama korkmadan al kullan bizim retrofit garaj emreden al uygunaa veriyor...

Upvote 0
Ben iki aracımda da kullandım/kullanıyorum şimdiye kadar bir sorun görmedim...

Piyasadaki direksiyonların hepsi bana göre uzak doğu, ne alaman ne roman, ülkeye simit giriyor hatta ülkede deri dikiliyor tuş takımı çerçeve takılıyor bunlar benim düşüncelerim:) seyrettiğim videoda çekik gözlüler vardı:)

Ama korkmadan al kullan bizim retrofit garaj emreden al uygunaa veriyor...

İstanbulda olsam çoktan ziyaret etmiş, kendisiyle tanışmış olurdum. Direksiyonu almadan önce kendisiyle görüşüp bilgi ve fiyat alacağım. Sarısitede ilanlarını takibe alalı çok oldu, ancak foruma özel fiyat verirse ticaretimiz olur, aksi halde daha uygun roman alıp takacam 😂

Upvote 0
@Oktay_b8_gte
orjinal olup olmadığını nerden bileniliriz. Direksiyon üzerindeki etiketlere bakarsak hepsinde vw ag yazıyor. Parça numaraları kodlar seriler vs her şey aynı. Alman malı diye ilan atanlar madein germenia kısmını göstermemiş. Ebay ilanlarda ve internet üzerindeki ilanların tamamında, golf, tigıan, arteon vs tüm dokunmatik direksiyonlar madein romania yazıyor.
Ürün kodu olarak
5h0 959 542
5h0 419 089
Takip ediyorum.
Kodlar doğru değilmi hocam

Upvote 0
@yavuzbattal
@metinkar

Metin abiye katılıyorum, piyasadaki tüm simitler bence de uzak doğu. Uzak doğu tuş takımı ile değişip satıyorlar. Var tabi farkları ama bu fiyata ancak bu kadar, ben memnunum. Bir seneyi biraz geçti sanırım.
Kullanım odaklı düşünürsek yanlışlıkla tuşlara basılmasından yana insanların sorunları olmuş, ben bir defa denk geldim. Oda bana göre sorun değil. Deri kalitesi Golf 7'e benzer, Golf 8 gibi değil, kötüde değil. Bende dikiş atması veya soyulma şimdilik olmadı. Aracın içinden görüntüyü ciddi anlamda değiştiriyor. Tavsiye ederim. Ben de Retrofit Garaj Emre'den aldım.

Upvote 0

Metin abiye katılıyorum, piyasadaki tüm simitler bence de uzak doğu. Uzak doğu tuş takımı ile değişip satıyorlar. Var tabi farkları ama bu fiyata ancak bu kadar, ben memnunum. Bir seneyi biraz geçti sanırım.
Kullanım odaklı düşünürsek yanlışlıkla tuşlara basılmasından yana insanların sorunları olmuş, ben bir defa denk geldim. Oda bana göre sorun değil. Deri kalitesi Golf 7'e benzer, Golf 8 gibi değil, kötüde değil. Bende dikiş atması veya soyulma şimdilik olmadı. Aracın içinden görüntüyü ciddi anlamda değiştiriyor. Tavsiye ederim. Ben de Retrofit Garaj Emre'den aldım.

Aynen güzel ya sıkıntı yok...

Upvote 0

Geri
Üst Alt