ilk çalıştırmada sağ silecek oynaması

gkhnclk

Katılımcı Üye

İsim
gökhan
Araç
golf 7
arkadaşlar genelde ilk çalıştırmada oluyor sağ silecek oynuyor ses yapıyor rahatsızlık vermiyor ama çözümü var mı çözen varsa paylaşabilir mi

arkadaşlar genelde ilk çalıştırmada oluyor sağ silecek oynuyor ses yapıyor rahatsızlık vermiyor ama çözümü var mı çözen varsa paylaşabilir mi
Hepsinde mi böyle bilmiyorum ama benim aracımda öyle, aracı çalıştırınca biraz hareket ediyor kontağı kapatınca eski konumuna dönüyor

Hepsinde mi böyle bilmiyorum ama benim aracımda öyle, aracı çalıştırınca biraz hareket ediyor kontağı kapatınca eski konumuna dönüyor
Bu bir sorun değil. Tüm araçlarda olan bir özellik. Şahsen bende de öyle

Hocam sürüş anında gözünüze gelmemesi ve hırsızlığı önlemek amaçlı kendisini gizler silecek tüm araçlarda öyledir bu

Arkadaslar bir de bizim silecekler eski usuldeki gibi yatay pozisyondayken kaldirilmiyor degil mi yani kaldirilir herhalde ama kirilabilir mi?

Camı silmek icin kaldirmamiz gerektiğinde saniyorum servis pozisyonuna alip dik iken mi kaldirmaliyiz? Yani yarim kontaktayken silecek koluna basiyoruz sanirim.

Net bilenimiz var midir acaba?

@gkhnclk bahsettiğiniz sileceğin konum değiştirmesi, silecek lastiğinin ömrü uzaması içindir. Sadece sağ değil, her iki silecek de konum değiştirir.
Rüzgar direnci ya da aerodinami amacıyla yapılan bir hareket değildir. Zaten silecek yapısı yeterince aerodinamiktir. Ayrıca ne görüş engellemesi, ne de hırsızlık önlemek için gizleme gibi bir durum değildir..

Silecek değişimi için servis konumuna alınması kullanma kılavuzunda yazar.

Bu ve buna benzer birçok akla takılan durumları kullanma kılavuzunda bulabilirsiniz.
Maalesef son zamanlarda açılan konular daha önce açılmış ya da kullanma kılavuzunda karşılığı olan konulardır.

Son düzenleme:
@gkhnclk bahsettiğiniz sileceğin konum değiştirmesi, silecek lastiğinin ömrü uzaması içindir.
Rüzgar direnci ya da aerodinami amacıyla yapılan bir hareket değildir. Zaten silecek yapısı yeterince aerodinamiktir. Ayrıca ne görüş engellemesi, ne de hırsızlık önlemek için gizleme gibi bir durum değildir..

Silecek değişimi için servis konumuna alınması kullanma kılavuzunda yazar.

Bu ve buna benzer birçok akla takılan durumları kullanma kılavuzunda bulabilirsiniz.
Maalesef son zamanlarda açılan konular daha önce açılmış ya da kullanma kılavuzunda karşılığı olan konulardır.

Hocam keşke silecek ömrünü düşündükleri kadar kaput ömrünü de düşünüp şu silecekleri biraz daha iyi tasarlasalardı. Yanlış parkı filan geçtim oto yıkamada bile sileceği kaldırıp kaputun boyasına zarar veriyorlar.

@yally servis konumu durumu daha yeni araçlarda var diye biliyorum. Tasarımsal olarak hata değil de aslında belki de değişimin servise bırakılması için düşünülmüş bir tasarım olabilir.
Mühendis, bu aracı sürenlar hatalı yere park ederse gelirler sileceği kaldırırlar ya da yıkamacılar ön camı sileceğinde sileceği kaldırmak ister diye düşündüklerini zannetmiyorum.

1.hatalı yere park etmemek.
2.ya yıkmacı uyarılmalı ya da kendimiz yıkayıp silmeliyiz.

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt